CYFROWA DEMOLKA

CYFROWA DEMOLKA
A więc - test! Ostrzegamy - przeżyją go tylko najlepsi! Jeśli nie potrafisz na słuch odróżnić zwykłego pliku cyfrowego 24/44 od pliku 24/96 lub DSD, zrezygnuj z tej próby, bo skutki mogą być żałosne, a NFZ nie ma pieniędzy na leczenie sfrustrowanych audiofilów

Po raz kolejny zapraszamy do śmiertelnych zawodów, które jednych zniszczą, drugich wyniosą do panteonu, a innych trwale zniechęcą do słuchania muzyki.

Ten zabójczy test jest możliwy dzięki wytwórni Channel Classics, która udostępnia jeden z utworów zamieszczonych na płycie „Old, New & Blue” – „Sans Parure” współczesnego holenderskiego kompozytora Erica Vloeimansa – w czterech różnych formatach cyfrowych: od zwykłego 44-hercowego po DSD.

Każdy, kto czuje się wystarczająco mocny może zafundować sobie ślepy odsłuch poszczególnych plików, przekonując się o własnych audiofilskich umiejętnościach i predyspozycjach. Za ich pomocą warto też poddać szczegółowym badaniom tych, którzy budują swoją reputację na przechwałkach, bucie i arogancji.

Radzimy jednak bardzo ostrożnie posługiwać się tą formą weryfikacji, bo to jak z testami na inteligencję – człowiekowi coś przypadkiem nie wyjdzie, a blokada psychiczna zostaje na całe życie. I weź tu chodź z niezasłużonym piętnem głupka…

Pliki – w sumie ponad ponad 600 MB danych – do pobrania tutaj

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj