CZESKIE DUETY

CZESKIE DUETY
Stolicą czeskiego hi-endu przez najbliższe dwa tygodnie będzie... Bielsko-Biała

W wydarzeniu biorą udział dwa czeskie duety. Przez kolejne dwa tygodnie w Bielsku-Białej będą prezentowane referencyjne wzmacniacze lampowe czeskiej manufaktury KR AUDIO w połączeniu z czeskimi kolumnami głośnikowymi marki Acoustique Quality.

W salonie audio Hi-Fi Studio w Bielsku-Białej przy ulicy Cieszyńskiej 86 gościć będzie topowy zestaw głośnikowy z oferty Acoustique Quality, AQ PASSION. Kolumny powstały na podstawie 25 lat doświadczenia, a do ich designu przyczyniło się ateliér Novague. To trzypasmowy zestaw głośników z asymetryczną sztywną obudową typu kanapkowego z wbudowanym aktywnym systemem wewnętrznego tłumienia ścian obudowy BDS (opatentowanym przez Acoustique Quality). Użyte w nim przetworniki pochodzą z fabryki jednego z najlepszych światowych producentów głośników na świecie,  Scan-Speak. Jako okablowanie wewnętrzne wykorzystano jedne z najlepszych na świecie kabli Amerykańskiego producenta AudioQuest.

Zestaw napędzany jest referencyjnym zintegrowanym wzmacniaczem Kronzilla VA680i. Dźwięk wzmacniacza Kronzilla VA680i jest krystalicznie czysty z najlepszą rozdzielczością, przekraczającą granice. Piękny, silny, mocny i dobrze uformowany bas. Wszystkie te cechy wywołują wrażenie sali koncertowej na żywo. Kronzilla pochodzi z innego świata, nie trzeba o tym rozmawiać, podobnie jak nie trzeba rozmawiać o skrzypcach Antonio Stradivariego, po prostu wystarczy posłuchać. Wyposażona w triody mocy niskiej częstotliwości o mocy 22–60 W w czystej klasie A- KR T -1610. Ręcznie dmuchana tuba wykonana ze szkła borokrzemowego SIMAX® wyprodukowanego w Czechach. Jest to największa lampa próżniowa, jaką kiedykolwiek zastosowano w audio. Wysoka wydajność próżniowa gwarantuje wyjątkową trwałość. Mosiężna podstawa i pozłacane styki są odporne na korozję i zapewniają szczegółowy dźwięk przy minimalnych zniekształceniach. Opatentowane wielopasmowe włókna zapewniają wysoką wydajność i dynamiczny dźwięk z niezrównaną muzykalnością i szczegółowością. Żywotność lampy to niewiarygodne 10 000 godzin.

Dopełnieniem systemu będzie gramofon EAT Forte S (sprzęt również kojarzony z naszym południowym sąsiadem, gdzie jest produkowany) oraz brytyjskie okablowanie Black Rhodium.

Drugi zestaw zostanie ulokowany w Cafe Zadymka / Sfera Konesera w Bielsku-Białej przy ulicy Mostowej 5, w centrum handlowym SFERA. Miejsce kojarzone z największym i najlepszym festiwalem jazzowym w Polsce – Lotos Jazz Festival Bielską Zadymką Jazzową. Tam z najlepszej strony pokaże się młodszy brat wspomnianych kolumn, o zacnej nazwie AQ PASSION FEVER. Słuchając ich naprawdę możemy nabawić się gorączki. Rozwiązania konstrukcyjne obudowy jaki i wewnętrzne okablowanie zostało zapożyczone z AQ PASSION. Za dźwięk odpowiedzialne są głośniki SB Acoustics. To zbudowana od podstaw firma produkująca najwyższej jakości przetworniki, stworzona przez byłych inżynierów Scan Speaka.

Zestaw zasilany będzie hybrydowym wzmacniaczem KR Audio KA VA830. Ten znakomity wzmacniacz czeskiej manufaktury może pochwalić się bardzo dobrą rozdzielczością, dobrą dynamiką oraz bardzo naturalnym, realistycznym dźwiękiem. To co z pewnością na zawsze pozostaje w pamięci słuchaczy, to bardzo spokojne i doskonałe obrazowanie muzykalności na każdym poziomie głośności. Wzmacniacz wyposażony w triody mocy KR 300B o niskiej częstotliwości. Moc 6–12 W w czystej klasie A. Główną zaletą tej tradycyjnej lampy próżniowej jest czysty i szczegółowy dźwięk z bardzo wyraźną definicją basu. Przyjemne punkty środkowe są obecne we właściwych proporcjach, a cała scena dźwiękowa jest idealnie trójwymiarowa. Wybór materiałów, kunszt i doskonała technologia budowy sprawiają, że ta lampa, według wielu recenzji, jest najlepszą lampą próżniową 300B, jaką kiedykolwiek wyprodukowano.

Źródłem muzyki będzie gramofon marki Mofi Electronics, co wprost przywodzi skojarzenie z amerykańskim wydawnictwem płytowym Mobile Fidelity.

Polskim akcentem akcji będą marki, które uzupełnią oba systemy:

  • EGG-SHELL – lampowe przedwzmacniacze gramofonowe oraz
  • Alpin-line – platformy i stoliki audio

Termin: 19 czerwca – 5 lipca

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj