DALI EQUI

DALI EQUI
Aktywny, bezprzewodowy ecosystem Hi-Fi, surround i multiroom oraz jego nowe komponenty: Rubicon 8 C i Oberon Vokal C

 DALI A/S, jeden czołowych graczy rynkowych w kategorii kolumn głośnikowych na polskim rynku[1] prezentuje dwie nowe kolumny głośnikowe – Rubicon 8 C i Oberon Vokal C, nowoczesne rozwiązania łączące klasykę z nowoczesnymi technologiami bezprzewodowymi w ecosystemie o nazwie EQUI.

Uzyskaj fantastyczny dźwięk w eleganckim pakiecie, który jest łatwy w konfiguracji i obsłudze. Bez skomplikowanej aplikacji, bez kabli głośnikowych – po prostu bezprzewodowy dźwięk o wysokiej rozdzielczości i z niskim opóźnieniem. To jest właśnie EQUI.

Bazując na wysoko cenionej technologii bezprzewodowej o zerowej stratności oraz konstrukcji głośników aktywnych, DALI z przyjemnością prezentuje najnowszych członków rodziny: bezkompromisowe, bezprzewodowe aktywne głośniki i towarzyszącą im elektronikę.

RUBICON 8 C

Nowy członek rodziny RUBICON C – aktywna bezprzewodowa kolumna podłogowa o potężnym dźwięku.

Elegancki RUBICON 8 C zapewnia niesamowitą jakość, która pozwala cieszyć się muzyką w każdym wydaniu. Podnosząc wysoko poprzeczkę audio, RUBICON 8 jest po prostu oszałamiający pod względem niesamowitej sceny dźwiękowej, którą prezentuje. Trio głośników niskotonowych dostarcza dźwięk o różnych częstotliwościach, czyniąc głośnik RUBICON 8 C najwyższym osiągnięciem w świecie audio high-end w średniej cenie.

RUBICON 8 C jest częścią bezprzewodowego systemu głośników, który umożliwia odbiorcy łatwy dostęp do całej muzyki w najlepszej możliwej jakości i odtwarzanie jej bez potrzeby stosowania skomplikowanej elektroniki.

System audio RUBICON C zapewnia nowoczesne Hi-Fi na co najmniej takim samym poziomie jakości, jak oryginalna seria RUBICON. Wynika to z połączenia przetworników i konstrukcji obudowy z oryginalnej serii pasywnej, technologii wzmacniaczy z serii CALLISTO oraz bezprzewodowej transmisji dźwięku z DALI SOUND HUB. Razem tworząc serię RUBICON C.

RUBICON 8 C posiada trzy rodzaje przetworników, z których każdy pracuje w różnych częstotliwościach. Taka konfiguracja daje w efekcie konstrukcję 2½+½+½-drożną, generując niesamowity zakres i imponujące ciśnienie akustyczne. RUBICON 8 C jest dla tych, którzy poszukują nadzwyczajnego rozmiaru i dźwięku.

Podnosząc wysoko poprzeczkę audio, RUBICON 8 jest po prostu oszałamiający pod względem niesamowitej sceny dźwiękowej, którą prezentuje. Trio głośników niskotonowych dostarcza dźwięk o różnych częstotliwościach, czyniąc głośnik RUBICON 8 C najwyższym osiągnięciem w świecie audio high-end w średniej cenie.

Dostępne w trzech wersjach wykończenia – biały połysk, czarny połysk i orzech włoski – kolumny podłogowe wyposażone są w gumowe nóżki, które utrzymują je we właściwej pozycji i pomagają zachować ich estetyczne i akustyczne walory.

OBERON VOKAL C

Dedykowany aktywny bezprzewodowy głośnik centralny.

Nowy członek rodziny OBERON C.

OBERON VOKAL C został zaprojektowany z myślą o dźwięku odtwarzanym z telewizora i pomimo kompaktowych wymiarów, jakość dźwięku jest porównywalna do znacznie większych głośników.

Obudowa głośnika jest kompaktowa i niskoprofilowa – wyposażona w 5,25-calowy przetwornik DALI z membraną z włókna drzewnego SMC oraz ultralekki 29-milimetrowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką DALI.

Kompaktowość obudowy ułatwia dopasowanie do każdego pomieszczenia. Aby uzyskać szeroką dyspersję w obszarze odsłuchowym, materiały i geometria przetwornika zastosowanego w OBERON VOKAL C zostały starannie dobrane. Te same zasady zostały zastosowane przy projektowaniu zwrotnicy.

W rezultacie otrzymujemy dobrze zbalansowany dźwięk, nawet jeśli słuchamy go pod znacznym kątem. Jest to ważne, ponieważ podczas słuchania muzyki rzadko siedzimy bezpośrednio przed głośnikami. Dodatkową korzyścią jest znaczna redukcja zniekształceń harmonicznych i dyfrakcji powodujących zniekształcenia częstości.

Moduł HDMI

Uzyskaj bezprzewodowy dźwięk surround dzięki modułowi rozszerzającemu do SOUND HUB.

DALI WSR

Dodaj funkcjonalność bezprzewodowej łączności z dowolnym aktywnym subwooferem za pomocą modułu DALI Wireless Subwoofer Receiver.

Rozkoszuj się możliwościami – aktywny, bezprzewodowy system surround

Systemy surround mogą być skomplikowane w konfiguracji – ale nie z EQUI.

Zaczynając od nowego modułu HDMI dla DALI SOUND HUB, otrzymujesz doskonałą podstawę do stworzenia wysokowydajnego, bezprzewodowego systemu dźwięku przestrzennego (do 7.1), który jest łatwy w konfiguracji i obsłudze.

Następnie wybierz aktywne głośniki bezprzewodowe z serii OBERON C i RUBICON C oraz dodaj nowy OBERON VOKAL C – dedykowany głośnik kanału centralnego.

DALI WSR (Wireless Subwoofer Receiver) stanowi dopełnienie konfiguracji, dodając możliwość bezprzewodowego podłączenia dowolnego aktywnego subwoofera, czyniąc go częścią systemu EQUI.

Muzyka Multi-Room

Teraz możesz z łatwością zbudować bezprzewodowy system muzyczny multi-room, który brzmi naprawdę świetnie. Wystarczy dodać nowy moduł rozszerzający BluOS NPM-2i do SOUND HUB i przesyłać muzykę do nawet 10 głośników z BluOS (obsługiwane jest również AirPlay 2).

Bezprzewodowe stereo Hi-Fi

Chcesz po prostu dobrego stereofonicznego systemu Hi-Fi bez kabli?

Zacznij od SOUND HUB COMPACT i dowolnego wyboru głośników z rodziny OBERON C i ciesz się doskonałą jakością streamingu apt-X HD Bluetooth lub podłącz odtwarzacz CD i inne komponenty źródłowe. Lub wynieś sprawy na wyższy poziom dzięki parze głośników RUBICON C i SOUND HUB, z dodanym modułem BluOS NPM-2i, aby uzyskać większą kontrolę nad źródłami dźwięku, a także zyskując kompatybilność z MQATM.

[1] Raporty GfK w latach 2018-2020

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj