DALI OBERON C

DALI OBERON C
DALI PREZENTUJE NOWĄ SERIĘ GŁOŚNIKÓW AKTYWNYCH OBERON C

 W obecnym świecie coraz częściej technologia bezprzewodowa staje się normą. Znamy tą ideę i doceniamy wygodę korzystania z elektronicznego sprzętu konsumenckiego, który nie wymaga już fizycznego połączenia: na przykład drukarki, słuchawki, głośniki stacjonarne, telefony, a nawet termostaty pokojowe. Podobnie, głośniki Hi-Fi przechodzą bezprzewodową rewolucję, a DALI odegrało w niej pionierską rolę dzięki serii RUBICON C i CALLISTO C. Teraz, dzięki nowej serii OBERON C i bezprzewodowemu przedwzmacniaczowi SOUND HUB COMPACT, firma DALI wprowadziła bezprzewodowy aktywny system Hi-Fi, który z łatwością przewyższa równoważne systemy pasywne, będąc w zasięgu większej liczby melomanów i audiofilów.

Jednocześnie, oferując bardziej efektywny kosztowo i płynnie zintegrowany system bezprzewodowego Hi-Fi, seria OBERON C i SOUND HUB COMPACT są doskonale przystosowane do współczesnych domowych instalacji multimedialnych, w których urządzenia Bluetooth i telewizory Smart TV są głównymi źródłami dźwięku.

OBERON C i SOUND HUB COMPACT to system prosty w instalacji i obsłudze zapewniający prawdziwie audiofilską jakość dźwięku. Miłośnicy muzyki i audiofile nie muszą już wybierać między niesamowitą jakością dźwięku a wygodną integracją ze współczesnym stylem życia opartym na technologii Bluetooth i Smart TV. Seria OBERON C i SOUND HUB COMPACT zapewniają jedno i drugie.

Seria OBERON C składa się z trzech dwudrożnych, bezprzewodowych głośników aktywnych wywodzących się z renomowanej serii pasywnej OBERON i wykorzystujących technologię bezprzewodową opracowaną dla serii CALLISTO C. Kompaktowy OBERON 1 C do montażu na stojaku lub na półce, podłogowy OBERON 7 C i kompaktowy, niskoprofilowy OBERON ON-WALL C do montażu ściennego: seria OBERON C idealnie nadaje się do użytku z nowym bezprzewodowym przedwzmacniaczem audio SOUND HUB COMPACT, jest jednak również kompatybilna z istniejącym SOUND HUB.

OBERON 1 C to najbardziej kompaktowy głośnik z tej serii. Wyposażony w ultralekki głośnik wysokotonowy z miękką kopułką o średnicy 29 mm oraz głośnik niskotonowy / średniotonowy SMC o średnicy 5.25 cala z membraną z włókna drzewnego, jego obudowa typu tylny reflex oferuje optymalną równowagę między objętością wewnętrzną dla niskich tonów a kompaktowymi wymiarami odpowiednimi dla małych pomieszczeń. OBERON 1 C może być używany ze stojakiem DALI CONNECT E-600, ustawiany na meblach oraz półkach lub montowany bezpośrednio na ścianie poprzez otwory montażowe na panelu tylnym.

Smukłe, podłogowe OBERON 7 C z tylnym reflexem wyposażone zostały w 7 calowe przetworniki niskotonowe / średniotonowe SMC z włókna drzewnego DALI i ten sam ultralekki głośnik wysokotonowy DALI 29 mm z miękką kopułką co OBERON 1 C. Pomimo swoich rozmiarów, OBERON 7 C jest subtelną kolumną i imponuje swoją zdolnością do reprodukcji każdego stylu muzycznego w sposób naturalny i realistyczny, nawet przy niskim poziomie głośności. OBERON 7 C zawiera integralny cokół z odlewu ciśnieniowego, wyposażony w punkty mocowania kolców podłogowych lub dedykowanych nóżek.

Smukły i dyskretny OBERON ON-WALL C składa się z kompaktowej, niskoprofilowej, obudowy typu tylny reflex, wyposażonej w 5.25 calowy przetwornik niskotonowy SMC z włókna drzewnego DALI oraz ultralekki 29 milimetrowy głośnik wysokotonowy DALI z miękką kopułką. OBERON ON-WALL C został zaprojektowany z myślą o dźwięku z telewizora i pomimo swoich kompaktowych rozmiarów połączenie zastosowanych technologii DALI zapewnia mu wydajność porównywalną do znacznie większych głośników.

OBERON ON-WALL C został zaprojektowany specjalnie do bezpośredniego montażu na ścianie za pomocą otworów montażowych na panelu tylnym. Głośnik może być użytkowany w orientacji pionowej oraz poziomej.

Wszystkie trzy głośniki serii OBERON C wykorzystują interfejs bezprzewodowy, cyfrowe przetwarzanie sygnału (DSP) i elektroniczne wzmacniacze mocy klasy D w module umieszczonym na ich tylnych panelach. Dwukanałowe wzmocnienie w każdym modelu OBERON zapewnia po 50 W dla przetworników niskich / średnich i wysokich częstotliwości. Funkcje zwrotnicy w elektronice OBERON C są realizowane przez procesor DSP pracujący z rozdzielczością 24 bit/96 kHz.

Zaprojektowany specjalnie z myślą o bezproblemowej integracji z telewizorami i dźwięku Bluetooth, bezprzewodowy przedwzmacniacz SOUND HUB COMPACT łączy w sobie wszystkie funkcje i udogodnienia potrzebne do odegrania kluczowej roli w kompletnym bezprzewodowym aktywnym systemie Hi-Fi. Może obsługiwać różne przewodowe źródła cyfrowe i analogowe, w tym HDMI ARC, a także łączyć się z urządzeniami audio Bluetooth, takimi jak smartfony, tablety, laptopy i komputery stacjonarne, aby umożliwić całkowicie bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku. SOUND HUB COMPACT można zainstalować na stole, półce lub meblach lub bezpośrednio na ścianie za pomocą otworów montażowych.

SOUND HUB COMPACT jest sterowany za pomocą dostarczonego pilota na podczerwień w połączeniu ze wskaźnikami wyboru wejścia i głośności na górnym panelu. SOUND HUB COMPACT jest intuicyjny i natychmiast gotowy do użycia. Jego interfejs użytkownika został zaprojektowany tak, aby wyeliminować jak najwięcej przeszkód operacyjnych między użytkownikiem a jego ulubionym źródłem dźwięku. Na przykład, po podłączeniu do telewizora przez HDMI pilot telewizora jest wszystkim, czego potrzeba do sterowania głośnością i trybem gotowości, a w trybie Bluetooth aplikacja do odtwarzania źródła skutecznie przejmuje kontrolę – w tym synchronizację głośności. System włączy się nawet automatycznie po podłączeniu wcześniej sparowanego urządzenia Bluetooth i zainicjowaniu odtwarzania. Nie trzeba się uczyć żadnej skomplikowanej aplikacji sterującej, wystarczy automatyczne przełączanie wejść i intuicyjna regulacja głośności bazująca na źródle.

SOUND HUB COMPACT przesyła dane do głośników OBERON C przy użyciu opatentowanego 30-bitowego protokołu bezprzewodowego pochodzącego z uznanego DALI SOUND HUB. Opóźnienie transmisji audio z wejścia do głośnika jest zwykle mniejsze niż 15 ms, a taktowanie między głośnikami zapewnia dokładność aż do pojedynczego okresu próbkowania transmitowanych danych audio.

Wszystkie trzy głośniki serii OBERON C wykorzystują interfejs bezprzewodowy, cyfrowe przetwarzanie sygnału (DSP) i elektroniczne wzmacniacze mocy klasy D w module umieszczonym na ich tylnych panelach. Dwukanałowe wzmocnienie w każdym modelu OBERON zapewnia po 50 W dla przetworników niskich / średnich i wysokich częstotliwości. Funkcje zwrotnicy w elektronice OBERON C są realizowane przez procesor DSP pracujący z rozdzielczością 24 bit/96 kHz.

Ceny:

Oberon 7 C – 3 999 zł/szt.

Oberon 1 C – 2 299 zł/szt.

Oberon On-Wall C – 2 699 zł/szt.

Sound Hub Compact – 1 399 zł/szt.

 

 

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj