DALI OPTICON

DALI OPTICON
Duńczycy potrafią budować nie tylko ścieżki rowerowe

14 września 2015 roku – Duński producent głośników DALI informuje z ogromną radością o powstaniu nowej linii głośników OPTICON.

30 lat innowacji w dziedzinie audio zaszczepiło w jednej linii głośników całe dziedzictwo uznanych głośników serii DALI EPICON i DALI RUBICON.

Muzyka jest sztuką, a nagranie jest jak płótno, na którym muzycy malują. Ponieważ my w DALI wierzymy, że doświadczenia związane ze słuchaniem muzyki powinny być jak dźwiękowy odpowiednik spaceru po wspaniałej galerii sztuki, gdzie muzyka w nietkniętej postaci jest odtwarzana dokładnie tak jak zaplanował to artysta, ale wzmocniona przez otoczenie i sposób prezentacji. Takie właśnie wyzwanie przyjęliśmy, a efektem jest nowa linia głośników DALI OPTICON.

Będąc połączeniem czystych, nowoczesnych linii charakterystycznych dla duńskiego wzornictwa i doskonale nam znanych i sprawdzonych technologii z domieszką tych najnowszych, DALI OPTICON stanowi serię siedmiu wspaniałych głośników OPTICON 1, 2, 5, 6, 8 LCR i VOKAL. Dostępne z obudowami w kolorystyce wykończenia: Silk Matte White, Black i Walnut oraz z frontami Hig-Gloss White i Black, wszystkie modele posiadają świetne i precyzyjne przetworniki własnej konstrukcji DALI oraz nowatorską technologię SMC (Soft Magnetic Compound).

Mocny dźwięk zdolny pobudzać lub uspokajać bicie serca wydobywający się z głośników DALI OPTICON oprócz czystości dźwięku przy dowolnym poziomie głośności, bogactwie szczegółów i niesamowitej scenie dźwiękowej – jak zawsze stworzone w hołdzie dla

• Opatentowane konstrukcje własnych przetworników wysoko i niskotonowych

• Ręcznie montowane; duńska konstrukcja obudów głośnikowych

• Unikatowa konstrukcja systemu magnetycznego SMC

• Membrany z włókien drzewnych, niskostratne

• Hybrydowa konstrukcja przetwornika wysokotonowego, miękka kopułka/wstęga

• Pozłacane końcówki umożliwiające bi-wiring i bi-amping we wszystkich modelach

• Dostępne w kolorystyce wykończenia: Silk Matte White, Black, Walnut

Seria DALI OPTICON – Made in Denmark

DALI OPTICON 1

Mały, ale doskonale ukształtowany głośnik OPTICON 1 posiada kompaktową, ale dopasowana do przetworników obudowę – w połączeniu z doskonałą konstrukcją głośnika średnio-niskotonowego i wysokotonowego – pozwala mu osiągnąć wyjątkowo szczegółowy dźwięk.

DALI OPTICON 2

Bardziej „umięśniony” i gotowy na każde wyzwanie OPTICON 2 to druga propozycja wśród głośników podstawkowych. Dysponuje znacznie większym 6 ½ calowy, niskostratnym przetwornikiem średnio-niskotonowym z membraną z włókien drzewnych oraz 28 mm ultra-lekką kopułką.

DALI OPTICON 5

OPTICON 5 to potęga wydajności wykorzystująca nasz hybrydowy przetwornik wysokotonowy łączący zalety miękkiej kopułki i głośnika wstęgowego. Dostarcza bez wysiłku pełny, niczym niezabarwiony obraz całej nawet największej sceny dźwiękowej.

DALI OPTICON 6

Wysoka na metr konstrukcja OPTICON 6 to mistrz muzykalności, zapewniający najgłębszy bas i doskonale wyważone precyzyjne średnie i wysokie częstotliwości w niezrównanej równowadze tonalnej.

DALI OPTICON 8

Największy z członków rodziny, OPTICON 8 to głośnik podłogowy najlepiej obdarzony przez konstruktorów w najnowsze technologie DALI. Jeśli potrzebujesz poruszyć powietrze z najwyższą siłą i precyzją, tutaj znajdziesz odpowiedź jak to zrobić.

DALI OPTICON LCR

To model naścienny niemający sobie równych pod względem elastyczności i wydajności dźwięku. OPTICON LCR można wykorzystać w pozycji pionowej lub poziomej, idealny do pracy samodzielnej lub jako część pełnego systemu dźwięku przestrzennego.

DALI OPTICON VOKAL

Bez wątpienia najważniejszy element każdego systemu nagłośnienia kina domowego. Głośnik centralny OPTICON VOKAL oferuje doskonałą harmonię kontroli nad mocą, przenosząc bezbłędnie i szczegółowo każdą ścieżkę dźwiękową filmu.

DALI, Danish Audiophile Loudspeaker Industries, wyrosła z czołowej skandynawskiej sieci handlowej w 1983 roku, opierając się na obserwacji, ze klienci często poszukiwali kombinacji rozmiarów, kształtów i wydajności oraz ceny, których obecne wówczas na rynku marki nie mogły zapewnić. Zobowiązaliśmy się do stworzenia głośników o wybitnej wydajności i naturalnym dźwięku w konkurencyjnych cenach.


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj