DAVIS ACOUSTICS W POLSCE

DAVIS ACOUSTICS W POLSCE
Nowa marka na polskim rynku audio. Davis Acoustics to francuska firma głośnikowa, która istnieje już od 1986 roku. W produkcji ma m.in. świetne kolumny szerokopasmowe MVOne

W Polsce manufaktura ta znana jest garstce audiofilów, a szkoda, bo firma w swoim katalogu ma wiele ciekawych pozycji. Mamy nadzieję, że znajomość marki wzrośnie wraz z rozpoczęciem działalności krajowego dystrybutora francuskiego sprzętu. Asortyment Davisa obejmuje głośniki do zabudowy, kolumny wolnostojące, monitory i kolumny szerokopasmowe.


Jednym z najbardziej cenionych wyrobów Davisa jest strzeżony patentem głośnik szerokopasmowy 20DE8 wykorzystujący bardzo cenione w audiofilskim świecie magnesy Alnico. Ten 21-centymetrowy przetwornik pracujący w paśmie 40-20 000 Hz znalazł zastosowanie m.in. kolumnach MVOne (22 700 zł za parę), należących do szczytowej serii Dream. Producent nie montuje w nich żadnych filtrów, więc sygnał ze wzmacniacza dociera bezpośrednio do drivera. 20DE8 charakteryzują się bardzo wysoką efektywnością, co pozwala na współpracę z lampami nawet o mocy 5 watów i tranzystorami dysponującymi 25 watami. MVOne wyróżnia bardzo spójna, bezpośrednia i przejrzysta reprodukcja muzyki. Od momentu prezentacji na HIGH END SHOW w Monachium w 2012 roku kolumny te cieszą się wysokimi ocenami najbardziej wymagających słuchaczy.

Katalog Davis Acoustics to jednak nie tylko wyrafinowane konstrukcje dla zaawansowanych, ale także wiele popularnych modeli, sprawdzających się zarówno w systemach hi-fi, jak i kina domowego. W podstawowej serii Easy zwracają się na siebie uwagę kolumny wolnostojące Maya, których cena wynosi już od 2 600 zł za parę. Gama Lifestyle to z kolei linia, w której na pewno znajdą coś dla siebie ci, którzy szukają dobrego wzornictwa za niewygórowane kwoty (Vinci 3D, Matisse HD). Ofertę uzupełniają kolumny z serii Power (przeznaczone do stereo i kina domowego) oraz Olympia (wysoka dynamika, kewlarowe głośniki, bogata paleta kolorów, uniwersalność w doborze elektorniki).

Więcej – tutaj.Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj