DECCA RADIO I INNE DARMOWE PRZYJEMNOŚCI

DECCA RADIO I INNE DARMOWE PRZYJEMNOŚCI


Siedzisz właśnie w biurze i masz żal do losu, że nic pięknego dzisiaj już cię nie spotka?

Niespodzianka! Masz przy sobie słuchawki i komputer z dostępem do internetu? Wejdź na stronę wytwórni Decca Classics i włącz sobie radio, w którym puszczane są całe albumy z przepastnego katalogu legendy światowej fonografii. Do wyboru masz ok. 10 tytułów, ale zestaw ten jest co kilka dni wymieniany na świeży. Bardzo porządna jakość streamingu to dodatkowa atrakcja oferty Decca Classics, firmy, która – dzięki Bogu – ostatnio wychodzi ze stanu długotrwałej hibernacji.

Jeśli już jesteśmy przy darmowym streamingu muzyki poważnej – dokładnie taką samą usługę jak Decca, jakiś czas temu uruchomiła na swojej stronie firma Deutsche Grammophone, gdzie również masz do wyboru jeden z ok. 10 tytułów, które regularnie rotują.

Cenne nagrania, zazwyczaj historyczne, publikuje również, także w całości, w swojej witrynie renomowany miesięcznik „Gramophone„. Tzw. Gramophone Player jest dostępny dla użytkowników, którzy się zarejestrują, co nie wymaga jednak skomplikowanych formalności (Decca i DG nie wymagają tego). Prócz historycznych rejestracji, można posłuchać fragmentów najlepszych albumów, wybranych przez krytyków brytyjskiego pisma spośród najnowszych wydawnictw z klasyką.

Przekazując powyższe informacje, upraszamy jednocześnie, by nie słuchać muzyki przez tanie komputerowe głośniczki. Uznajemy to za przejaw złego wychowania, zasługujący na natychmiastowe rozstrzelanie!

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj