DEFINITIVE TECHNOLOGY BP9000

DEFINITIVE TECHNOLOGY BP9000
Definitive Technology, największy w USA producent kolumn podłogowych w klasie premium hi-fi, wprowadza do Polski nową serię BP9000.

Premiera gotowych od 2 lat kolumn z nowej serii Gotowa była kilkukrotnie przesuwana z powodu niezwykłej popularności dotychczasowej serii BP8000. W końcu producent zdecydował się na zastąpienie najlepiej sprzedającej się serii kolumn podłogowych do kina domowego w klasie premium w USA.

Historia serii BP sięga roku 1991, kiedy to Definitive Technology zaprezentował swoje pierwsze kolumny w ofercie – bipolarne BP10, które stały się światowym bestsellerem sprzedażowym, produkowanym do dnia dzisiejszego.

Nowa seria BP9000 to czwarta generacja BP10, czyli pierwszy produkt Definitive Technology, który zadziwił świat bipolarnym układem głośników, tzn. grających nie tylko do przodu, ale także do tyłu, co było podyktowane chęcią uzyskania dużo naturalniejszej sceny dźwiękowej. Wszak żaden instrument nie oddaje dźwięku tylko w jedną stronę, jak czyni to klasyczna kolumna głośnikowa.

Kolejne serie kolumn BP zostały wzbogacone o aktywną sekcję niskotonową, tak aby odtwarzać także najniższe dźwięki instrumentów i ścieżek dźwiękowych w filmach bez konieczności dokupowania oddzielnego subwoofera. Definitive Technology uwalnia swoich klientów od wszystkich powyższych problemów oferując kolumny z wbudowanymi subwooferami, idealnie dopasowanymi do reszty głośników w kolumnie.

Najważniejsze cechy nowej serii BP9000:
• bipolarna budowa oparta o opatentowaną technologię Forward-Focused Bipolar Array (FFBP), która pozwala na wygenerowanie najobszerniejszej i najgłębszej sceny dźwiękowej na rynku
• półaktywna sekcja niskotonowa oparta o wsparty dwiema membranami pasywnymi głośnik, zasilany zupełnie nowymi wzmacniaczami o mocy dochodzącej do 445W (dla modelu BP9080)
• inteligentne zarządzanie basem pod kątem znakomitego odtwarzania muzyki i wokali
• dołączalny górny moduł (zintegrowany w modelu BP9080), który zapewnia pełną zgodność z najnowszymi standardami kina domowego: Dolby Atmos oraz DTS:X
• ponadczasowy minimalistyczny design oparty o najwyższej jakości aluminiowe elementy konstrukcyjne
• nowa, obojętna akustycznie obudowa oparta o supersztywną stopę z aluminium
• nowa zwrotnica z mylarowymi kondensatorami i powietrznymi cewkami

Seria BP9000 szczegółowy opis

Aktywna sekcja niskotonowa (potocznie wbudowane subwoofery) pozwala na pracę w zakresie już od 16Hz z mocą dochodzącą do 445W w jednej kolumnie (dane dla modelu BP9080).

Nowością w stosunku do poprzedniej serii jest „Inteligentna Kontrola Basu”, czyli regulacja basu, która działa tylko poniżej 100 Hz. Tym samym nie wpływa na podział pasma między głośnikami niskotonowymi a średniotonowymi, a więc nie zakłóca sposobu w jaki zespół głośnikowy przetwarza wokale.

Podobnie jak we wszystkich innych kolumnach Definitive Technology, także seria BP9000 otrzymała specjalnie dedykowane przetworniki oparte o opatentowaną technologie BDSS. Podwójne zawieszenie BDSS eliminuje zniekształcenia grającego głośnika nawet 40-krotnie w stosunku do klasycznych rozwiązań! Mając tak znakomite przetworniki inżynierowie Def Tech skupili się na przebudowaniu zwrotnicy, w której zastosowano wyłącznie mylarowe kondensatory i cewki powietrzne.

Wszystkie kolumny podłogowe serii BP9000 są w pełni zgodne z nowymi standardami kina domowego DTS:X oraz Dolby Atmos. Jest to możliwe dzięki dodatkowemu dwudrożnemu modułowi, na który składa się głośnik średniotonowy i tweeter. Oba przetworniki odpowiadają za generowanie dodatkowych efektów przestrzennych ponad głowami słuchaczy. Moduł występuje jako opcjonalny zakup do modeli BP9020, BP9040 i BP9060, zaś kupując model BP9080 klient otrzymuje moduł już w cenie – zainstalowany na stałe i wykończony szykownym polerowanym aluminium.

Wszystkie powyższe technologie upakowano w super-sztywnej obudowie z MDF – niskodyfrakcyjnej, antyrezonacyjnej, wewnętrznie wzmacnianej podwójnej grubości wieńcami. Wykończenie to technologiczny minimalizm oparty o akcenty z aluminium oraz akustycznie obojętny materiał.

Ceny
BP9080 półaktywne kolumny podłogowe bipolarne z zintegrowanym modułem Atmos – 19995/para
BP9060 półaktywne kolumny podłogowe bipolarne – 12995 zł /para
BP9040 półaktywne kolumny podłogowe bipolarne – 9995 zł /para
BP9020 półaktywne kolumny podłogowe bipolarne- 7495 zł /para
CS9080 półaktywna kolumna centralna – 5795 zł/szt
CS9060 kolumna centralna – 3995 zł/szt
CS9040 kolumna centralna – 2995 zł/szt
SR9080 kolumny surround – 3995 zł/para
SR9040 kolumny surround – 2995 zł/para
A90 moduł Dolby Atmos / DTS:X – 2995 zł /para

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj