DEFINITIVE TECHNOLOGY W-AMP & W-ADAPT

DEFINITIVE TECHNOLOGY W-AMP & W-ADAPT
Pierwszy bezprzewodowy odtwarzacz i wzmacniacz strumieniowy od Definitive Technology

Definitive Technology, największy amerykański producent kolumn klasy premium hi-fi wprowadza do sprzedaży w Polsce wzmacniacz strumieniowy W-Amp oraz odtwarzacz strumieniowy W-Adapt, które oparte są na najnowszym standardzie bezprzewodowej transmisji dźwięku – Play-Fi – wprost z laboratoriów DTS.

Definitive Technology W-Amp

W-Amp to sieciowy wzmacniacz stereo multiroom, czyli odpowiedź Definitive Technology na rosnącą popularność streamingu plików, usług sieciowych oraz rozwiązań multiroom.

Wyposażony w wejście cyfrowe optyczne oraz analogowe 2xRCA dla telewizorów, odtwarzaczy CD/DVD/Blu-ray oraz dekoderów tv, mini-jack dla smartfonów i tabletów, oraz wyjście liniowe 2xRCA dla innych wzmacniaczy. Wyjście subwooferowe to dodatek skierowany do miłośników muzyki opartej o niskie tony oraz w kinie domowym.

Wzmacniacz pracuje w pełni w domenie cyfrowej i łączy w sobie wysokiej klasy odtwarzacz strumieniowy z przetwornikiem DAC oraz końcówki mocy 2x150W RMS/4 ohm (2x70W RMS / 8 ohm) zdolne do napędzenia praktycznie każdej kolumny podłogowej lub monitora w podobnym zakresie cenowym. Elementem dopełniającym nowoczesną funkcjonalność i niecodzienne rozwiązania technologiczne jest design wzmacniacza oparty o twarde geometryczne formy i płaską obudowę idealnie pasującą do nowoczesnych wnętrz i płaskich telewizorów.

W kwestii stylistyki W-Amp zdecydowanie zrywa z tradycją klasycznego hi-fi o potężnych gabarytach. Potężna pozostaje tylko moc, detaliczność i wolumen dźwięku – zdecydowanie przewyższające klasyczne wzmacniacze hi-fi w tej samej cenie.

Definitive Technology W-Adapt

W Adapt to urządzenie, którego celem jest uzupełnienie aktualnie posiadanego systemu stereo lub kina domowego o niezbędne w dzisiejszych czasach funkcje sieciowe:

• odtwarzanie plików cyfrowych

• usługi streamingowe

• radio internetowe

• oraz funkcje przetwarzania sygnału cyfrowego na formę analogową lub odwrotnie (funkcja DAC oraz ADC)

Dzięki bogatemu wachlarzowi wejść i wyjść cyfrowych oraz analogowych W Adapt jest jednym z najbardziej funkcjonalnych urządzeń na rynku, nie tylko w swojej cenie.

Urządzenie to może z powodzeniem pełnić rolę centralnej magistrali zarządzającej i przetwarzającej sygnał audio z telewizora, dekodera tv, odtwarzacza cd, Blu-ray, DVD, komputera, tableta, smartfona oraz innych urządzeń. Następnie sygnał może zostać przesłany w formie analogowej do wzmacniacza lub cyfrowej do innego urządzenia DAC.

W-Adapt to wysokiej klasy odtwarzacz strumieniowy, gwarantujący jakość dźwięku na poziomie najlepszych przetworników DAC w cenie ok 2000 zł. Przy tym oferuje bogatą funkcjonalność pozwalającą korzystać praktycznie z każdej usługi sieciowej w domowym systemie stereo lub kina domowego. Charakter dźwięku W-Adapta opiera się na niezwykle bogatej, selektywnej i rozdzielczej górze pasma, bardzo dużej dynamice z pewnie i szybko prowadzonym basem i dobrze wypełnioną średnicą.

Cena:

W-Amp – 2499 zł,

W-Adapt – 1999 zł

Podstawowa funkcjonalność aplikacji:

• przełączanie stref

• grupowanie głośników (także w tryb stereo) i urządzeń

• odtwarzanie plików audio z komputerów, laptopów, tabletów, smartfonów i innych urządzeń DLNA

• odtwarzanie radia internetowego, w tym wszystkie polskie radia (także Trójka)

• odtwarzanie usług streamingowych: Deezer, Spotify, Tidal i inne

• wyświetlanie okładek albumów w katalogach,

• wyświetlanie muzyki wg katalogów, artystów, tytułów albumów, tytułów utworów, gatunków i wiele innych wg sortowania alfabetycznego

• płynna regulacja głośności,

• przewijanie i pauzowanie utworów

Funkcjonalność sieciowa

Jak wszystkie inne urządzenia z serii Wireless Play-Fi, także W-Amp oraz W-Adapt umożliwiają bezprzewodowy Wi-Fi streaming plików w formatach: MP3, M4A, FLAC, WAV w jakości do 24bit/192kHz poprzez DLNA, a także dostęp do radia internetowego oraz usług muzycznych takich jak Deezer, Spotify czy Tidal.

Jakość dźwięku Definitive Technology

Nowy multiroom Definitive Technology to nie tylko nowinki funkcjonalne oraz dostęp do zasobów Internetu i domowych urządzeń przechowujących muzykę ale także sprawdzone przez 25 lat rozwiązania dźwiękowe – kilkukrotnie nagradzane w USA najważniejszą nagrodą rynku audio na świecie CES.

WIĘCEJ O DEFINITIVE TECHNOLOGY WIRELESS DTS PLAY-FI

Różne urządzenia, wspólna sieć DLNA, radia internetowe, Spotify, Deezer i inne usługi

Cechą wspólną całego systemu jest zarządzanie wygodną bezpłatną aplikacją na Apple lub Android, przyciski na obudowie każdego produktu oraz praca w bezprzewodowej sieci, która pozwala pobierać muzykę z komputerów, serwerów NAS, dysków sieciowych, tabletów, smartfonów, telewizorów i innych urządzeń działających w najpopularniejszym na świecie protokole sieciowym DLNA.

Produkty Definitive Technology obsługują najpopularniejsze formaty plików audio: MP3, M4A, FLAC, WAV.

Twoja muzyka w każdym pokoju, na różnych urządzeniach.

Multiroom Definitive Technology to najpełniejszy system dźwiękowy na rynku, na który składa się aż 5 urządzeń o zróżnicowanej funkcjonalności i wielkości. Dedykowane są one do różnego rodzaju pomieszczeń i różnego rodzaju odsłuchu muzyki lub filmów. Definitive Technology gwarantuje bezproblemowe działanie do 16 niezależnych stref w każdym domu. Teoretycznie sieć oferuje podłączenie nawet 256 urządzeń.

Czym jest Play-Fi?

To najnowszy standard bezprzewodowego i bezstratnego przesyłu dźwięku w jakości nawet 24 bity i 192 kHz, a więc kilkukrotnie większej niż płyta CD. Play-Fi to otwarty standard, co oznacza, że możemy w nim łączyć urządzenia różnych producentów, ale obsługiwać je jedną aplikacją np. aplikacją Definitive Technology.

O marce.

Definitive Technology to od wielu lat najlepiej sprzedający się w USA producent audiofilskich głośników i kolumn głośnikowych klasy premium. Swój niebywały sukces zawdzięcza unikalnym na skalę światową opatentowanym technologiom, które zyskały uznanie w oczach milionów klientów oraz zostały obsypane nagrodami przez amerykańską prasę audiofilską. Wybrane modele kolumn podłogowych Definitive’a zyskały status absolutnie kultowych i jako jedne z nielicznych nadal odnoszą rekordowe wyniki sprzedażowe – nieosiągalne dla jakiejkolwiek innej marki premium na świecie.

Szkoła dźwięku Definitive’a to przede wszystkim: realizm, niespotykanie żywe, namacalne i energetyczne brzmienie, z potężnymi tąpnięciami basowymi, do tego znakomita głębia sceny, z bezkonkurencyjną rozdzielczością dźwięku.

Więcej informacji: http://definitive.rafko.pl/ | http://www.rafko.com
Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj