DEFINITIVE TECHNOLOGY W STUDIO MICRO

DEFINITIVE TECHNOLOGY W STUDIO MICRO
Definitive Technology, największy amerykański producent kolumn klasy premium hi-fi, wprowadza do sprzedaży w Polsce soundbar 3.1, który jest oparty na najnowszym standardzie bezprzewodowej transmisji dźwięku Play-Fi stworzonym w laboratoriach DTS.

W Studio Micro to jeden z najbardziej kompaktowych soundbarów na rynku. I prawdopodobnie najlepiej grające urządzenie w tej klasie. To rezultat unikalnej konstrukcji urządzenia oraz przetworników, które zostały specjalnie zaprojektowane do tego modelu.

Pomimo wysokości 4,5 cm Definitive Technology zdołał umieścić w aluminiowej obudowie panelu aż 7 przetworników, w tym 3 słynne głośniki wysokotonowe z aluminiowo-magnezową membraną obrabianą cieplnie i pokrywaną ceramiką. Dokładnie takie same zostały użyte w topowych kolumnach ST-L, których cena opiewa na 25 000 zł.

Zupełną nowością są cztery trzycalowe przetworniki „stadionowe” odpowiadające za reprodukcję średnich tonów. Są to chyba najbardziej kompaktowe aktywne pełnoprawne głośniki średniotonowe jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Do budowy nowych przetworników Definitive Technology wykorzystał doświadczenia przy konstruowaniu najcieńszych kolumn naściennych kolumn na rynku – serii XTR, która została uhonorowana nagrodą targów CES za najbardziej innowacyjny produkt w branży audio hi-fi.

Za niskie tony odpowiada subwoofer, który jest znany z dużo droższych i większych soundbarów: klasycznego W Studio oraz SoloCinema Studio.

Niezwykle zaawansowana sekcja akustyczna to dopiero początek wyposażenia nowego W Studio Micro. Cyfrowa obróbka dźwięku kinowego w jakości Blu-ray Dolby True HD i DTS-HD odbywa się za pomocą zaawansowanych procesorów DSP, które optymalizują dźwięk do trybu 3.1 lub 5.1, jeśli dołączymy do soundbara bezprzewodowe tylne głośniki surround (dostępne po aktualizacji oprogramowania). Odtwarzacz Blu-ray podłącza się przewodowo za pomocą złącza optycznego.

Dzięki ograniczeniu kanałów tylko do trzech oraz postawieniu na dużą liczbę najwyższej klasy przetworników W Studio Micro to soundbar, który potrafi odtwarzać muzykę i kinową ścieżkę dźwiękową na poziomie prawdziwego wolnostojącego systemu hi-fi.

Za odtwarzanie i przesyłanie muzycznych plików cyfrowych FLAC, WAV, MP3 i M4a oraz sterowanie soundbarem odpowiada system Play-Fi używany już w kilkudziesięciu innych urządzeniach na rynku. Oznacza to, że za pomocą jednej aplikacji możemy sterować nawet 16 urządzeniami wyposażonymi w łączność Play-Fi.

Aktualnie oferta produktów Play-Fi siostrzanych marek Definitive Technology i Polk Audio należy do najobszerniejszej na rynku i składa się aż z 11 produktów, wśród których są: głośniki bezprzewodowe, soundbary, wzmacniacze i odtwarzacze strumieniowe.

Cena

4699 zł

Podstawowa funkcjonalność aplikacji

• przełączanie stref
• grupowanie głośników (także w tryb stereo) i urządzeń
• odtwarzanie plików audio z komputerów, laptopów, tabletów, smartfonów i innych urządzeń DLNA
• odtwarzanie radia internetowego, w tym wszystkie polskie radia (także Trójka)
• odtwarzanie usług streamingowych: Deezer, Spotify, Tidal i inne
• wyświetlanie okładek albumów w katalogach,
• wyświetlanie muzyki wg katalogów, artystów, tytułów albumów, tytułów utworów, gatunków i wiele innych wg sortowania alfabetycznego
• płynna regulacja głośności,
• przewijanie i pauzowanie utworów

Funkcjonalność sieciowa

Jak wszystkie inne urządzenia z serii Wireless Play-Fi także W-Amp oraz W-Adapt umożliwiają bezprzewodowy Wi-Fi streaming plików w formatach: MP3, M4A, FLAC, WAV w jakości do 24bit/192kHz poprzez DLNA, a także dostęp do radia internetowego oraz usług muzycznych takich jak Deezer, Spotify czy Tidal.

Jakość dźwięku Definitive Technology

Nowy multiroom Definitive Technology to nie tylko nowinki funkcjonalne oraz dostęp do zasobów Internetu i domowych urządzeń przechowujących muzykę ale także sprawdzone przez 25 lat rozwiązania dźwiękowe – kilkukrotnie nagradzane w USA najważniejszą nagrodą rynku audio na świecie CES.

WIĘCEJ O DEFINITIVE TECHNOLOGY WIRELESS DTS PLAY-FI

Różne urządzenia, wspólna sieć DLNA, radia internetowe, Spotify, Deezer i inne usługi. Cechą wspólną całego systemu jest zarządzanie wygodną bezpłatną aplikacją na Apple lub Android, przyciski na obudowie każdego produktu oraz praca w bezprzewodowej sieci, która pozwala pobierać muzykę z komputerów, serwerów NAS, dysków sieciowych, tabletów, smartfonów, telewizorów i innych urządzeń działających w najpopularniejszym na świecie protokole sieciowym DLNA.

Produkty Definitive Technology obsługują najpopularniejsze formaty plików audio: MP3, M4A, FLAC, WAV.

Twoja muzyka w każdym pokoju, na różnych urządzeniach

Multiroom Definitive Technology to najpełniejszy system dźwiękowy na rynku, na który składa się aż 5 urządzeń o zróżnicowanej funkcjonalności i wielkości. Dedykowane są one do różnego rodzaju pomieszczeń i różnego rodzaju odsłuchu muzyki lub filmów. Definitive Technology gwarantuje
bezproblemowe działanie do 16 niezależnych stref w każdym domu. Teoretycznie sieć oferuje podłączenie nawet 254 urządzeń.

Czym jest Play-Fi?

To najnowszy standard bezprzewodowego i bezstratnego przesyłu dźwięku w jakości nawet 24 bit/192 kHz, a więc kilkukrotnie większej niż płyta CD. Play-Fi to otwarty standard, co oznacza, że możemy w nim łączyć urządzenia różnych producentów, ale obsługiwać je jedną aplikacją, np. aplikacją Definitive Technology.

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj