DENON AH-D7200

DENON AH-D7200
Nowe referencyjne słuchawki Denona z nausznikami z drewna orzechowego

Serce AH-D7200 stanowią unikatowe 50-milimetrowe przetworniki zaprojektowane w technologii FreeEdge. Wykonane z nanowłókna, cechują się dużą sztywnością oraz niską masą. Sama membrana wykorzystuje CCAW. To rodzaj przewodnika stosowany do budowy cewek akustycznych w przetwornikach, gdzie przewód aluminiowy jest powlekany miedzią. W konsekwencji cała energia układu kierowana jest na dostarczenie muzyki wprost do uszu słuchacza.

Przetworniki stanowią jednak tylko część systemu słuchawek. Istotny wpływ ma umieszczenie ich w przegrodach z żywicy redukującej wibracje. Muszle wykonano z prawdziwego drewna orzechowego, co pozwoliło osiągnąć cieplejszą barwą dźwięku – podobną do tej z głośników podłogowych.

Przetworniki połączono ze wzmacniaczem przy zastosowaniu ultrawysokiej jakości beztlenowego miedzianego kabla o czystości 7N (miedź: 99,99999%), wykonanego w Japonii. Umożliwiło to osiągnięcie optymalnej transmisji sygnału. Ten sam kabel zastosowano do połączeń wewnętrznych. Specjalne połączenie między kablem i nausznikami zapobiega przenoszeniu hałasu mechanicznego z kabla do uszu, natomiast odłączana konstrukcja pozwala na eksperymenty z innymi kablami dostępnymi w sprzedaży.

 

AH-D7200 to nie tylko referencyjny dźwięk. To również najwyższy komfort użytkowania. Nauszniki zawieszono na konstrukcji zaprojektowanej zgodnie z zasadami ergonomii. Obszyto je syntetyczną skórą nadającą miękkość i wytrzymałość, a pianka z efektem pamięci pozwala optymalnie dopasować się do ucha każdego użytkownika. Pałąk obszyto natomiast owczą skórą. Czynniki te są istotne zwłaszcza podczas długich odsłuchów. Waga słuchawek bez kabla to jedyne 385 g.

Słuchawki będą dostępne w styczniu 2017.

AH-D7200 – cechy produktu:
• Unikatowa technologia tworzenia przetworników 50mm Free Edge, wykonanych z nano-włókna
• Nauszniki z prawdziwego drewna
• Połączenie ultra-wysokiej jakości kablem wykonanym z miedzi beztlenowej o czystości 7N
• Nadzwyczajny komfort podczas użytkowania
• Luksusowe rzemiosło
• Doskonałe dopasowanie do każdej głowy

Zdjęcia: http://bit.ly/2gDCqFO

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj