DENON AVR-X5200W & AVR-X4100W

DENON AVR-X5200W & AVR-X4100W
Amplitunery z najmodniejszą zabawką obecnego sezonu, czyli Dolby Atmos

Denon przedstawia dwa kolejne nowe modele sieciowych amplitunerów kina domowego z serii X. Zrodzone z sukcesu zeszłorocznej serii nowe modele AVR-X5200W i AVR-X4100W oferują jeszcze więcej doskonałych funkcjonalności i najwyższą jakość dźwięku Denon dla najbardziej wymagających entuzjastów kina domowego. Co należy zaznaczyć, oba modele są dostarczane z przełomową technologią Dolby Atmos oferującą wciągające doznania tak wielowymiarowego dźwięku, jak nigdy dotąd.


Nowy AVR-X4100W posiada wzmacniacz o mocy 200W na kanał, by dostarczyć oszałamiającego dźwięku kinowego i pozwalającego na odtwarzanie muzyki bogatej w szczegóły. Ich zaawansowana sekcja audio zawiera dekodery najwyższej rozdzielczości, jak Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, ale także DTS Neo:X, Audyssey DSX i Dolby Pro Logic IIz, by dać możliwość doświadczania jeszcze bardziej realistycznego odbioru przestrzennego dźwięku z dodatkowych głośników efektowych ponad głową. Dla ostatecznego dopieszczenia niesamowitej jakości dźwięku AVR-X4100W posiada specjalnie stworzony przez Denona układ D.D.S.C.-HD z uznaną technologią AL24 Processing Plus, posiada też połączenie Denon Link HD dla wolnej od zniekształceń typu „jitter” transmisji ze współpracującego odtwarzacza Blu-ray Denona. Wymagający użytkownicy zapewne docenią fakt, ze nowy amplituner udostępnia najbardziej zaawansowany pakiet do kalibracji Audyssey zawierający Audyssey MultEQ XT 32 (Pro ready) z Sub EQ HT i LFC.


Denon jest dumny z faktu, że jest jedną z pierwszych firm oferujących amplitunery kina domowego posiadające najnowszą technologię dekodowania Dolby Atmos. Z Dolby Atmos dźwięk dochodzi ze wszystkich kierunków, także ponad głową – prawdziwie trójwymiarowy dźwięk. Dzięki swoim czterem układom DSP (Digital Sound Processing), AVR-X4100W posiada wystarczającą zdolność obliczeniową, by obsłużyć 9-kanałowy zestaw Dolby Atmos. Poprzez dodanie dodatkowego 2-kanałowego wzmacniacza, wrażenia jakie oferuje Dolby Atmos mogą być jeszcze pełniejsze przy zastosowaniu konfiguracji sprzętowej 5.1.4 lub 7.1.2. Konfiguracja głośników 5.1.4 bazuje na tradycyjnym układzie 5.1 uzupełnionym o 4 głośniki ponad głową lub głośniki przystosowane do Dolby Atmos. Analogicznie konfiguracja 7.1.2 bazuje na układzie 7.1 z dwoma głośnikami ponad głową lub głośnikami przystosowanymi do Dolby Atmos.


Nowe AVR-y z serii X oferują tak szeroki zestaw możliwości podłączeniowych, jak nigdy dotąd. Wszystkie posiadają wbudowane moduły Wi-Fi dla łatwej integracji z domową siecią i technologię Bluetooth do podłączenia urządzeń mobilnych za pomocą jednego przycisku. Po podłączeniu, AVR-X4100W otwiera pomieszczenie odsłuchowe na praktycznie nielimitowaną ilość źródeł muzyki i opcje odtwarzania. Użytkownik może przesyłać swoją muzykę strumieniowo, wygodnie z urządzeń Apple przez AirPlay lub własnych zasobów zapisanych w urządzeniach kompatybilnych z DLNA, jak sieciowe dyski NAS. Co więcej, możesz wybrać jedną z tysięcy internetowych stacji radiowych i cieszyć się muzyką ze Spotify dzięki najnowszemu rozwiązaniu Spotify Connect (tam, gdzie dostępne; wymagana subskrypcja usługi). Dla pełnej wygody, przedni port USB może zostać użyty do podłączenia dysku USB i urządzeń Apple celem odtwarzania muzyki i ładowania urządzeń jednocześnie. Kontrolę nad funkcjonalnościami ułatwia aplikacja sterująca Denon Remote App dostępna dla urządzeń iOS i Android, ale także zaktualizowany asystent ustawień i zaawansowany graficzny interfejs użytkownika (GUI) stwarzają bardzo przyjazne warunki do obsługi urządzenia nawet przez początkujących użytowników.


Oferując 8 wejść HDMI i 3 wyjścia HDMI, AVR-X4100W jest gotów przejąć kontrolę dosłownie nad wszystkimi urządzeniami cyfrowymi, jak odtwarzacze Blu-ray, odtwarzacze mediów, kamery i inne w tym samym czasie. Zaawansowany procesor obrazu w AVR-X4100W został stworzony, by obsłużyć przyszłe wymagania 4K Ultra HD 50/60 Hz i oferuje sub-sampling pass-through 4:4:4 Pure Color 4K, wszystko zgodnie z najnowszą specyfikacją HDMI. Umożliwia to także konwertowanie w górę i transkodowanie sygnału ze źródeł obrazu standardowej rozdzielczości i wysokiej rozdzielczości aż do 4k Ultra HD 50/60 Hz celem osiągnięcia najlepszych możliwych wrażeń z oglądania filmów.


Dodatkowo, AVR-X4100W posiada zaawansowane możliwości multi-zone, wyjścia przedwzmacniacza i opcje instalatorskie, co pozwala mu stać się prawdziwym centrum domowej rozrywki. Denon zadbał również o zastosowanie nowego trybu Eco oferującego unikatowy system zarządzania poborem energii, co stanowi wkład firmy w ochronę środowiska bez tworzenia żadnych kompromisów jeśli chodzi o jakość dźwięku i wydajność.

AVR-X5200W: prawdziwy 9-kanałowy okręt flagowy z monolityczną konstrukcją wzmacniacza

Przedstawiamy prawdziwego mocarza wśród urządzeń serii X: AVR-X5200W oferuje te same funkcjonalności co AVR-X4100W, ale z dużą dawką dodatkowych nowoczesnych technologii. Posiada 9-kanałowy wzmacniacz dyskretny z 205W na kanał o monolitycznej konstrukcji ze specjalnie stworzonymi tranzystorami DHCT (Denon High Current Transistors), by wypełnić kino domowe mocą, zadziwiającą przejrzystością, szczegółami i głębią. Wspiera zestawy głośnikowe w konfiguracjach wykraczających poza jego dziewięciokanałowy wzmacniacz mocy i może obsłużyć nawet 11.2 kanałów. AVR-X5200W wspiera konfiguracje 5.1.2, 5.1.4, 7.1.2 i nawet 11-kanałowe Dolby Atmos; a z dodatkowym 2-kanałowym wzmacniaczem nawet konfiguracje Dolby Atmos 7.1.4 lub 9.1.2. Konfiguracja głośników 7.1.4 bazuje na tradycyjnym układzie 7.1 z czterema głośnikami ponad głową lub głośnikami przystosowanymi do Dolby Atmos. Konfiguracja 9.1.2 bazuje na układzie głośników 9.1 z dwoma głośnikami ponad głową. To wszystko przenosi możliwości podłączeniowe, wszechstronność i moc na najwyższy poziom.

Oba nowe urządzenia stanowią kolejny krok do przodu serii X w kierunku zaspokojenia najnowszych indywidualnych potrzeb użytkowników na każdym poziomie cenowym. Oba amplitunery będą dostępne w kolorach czarnym i premium silver począwszy od października.

W skrócie:

Denon AVR-X4100W – 7.2-kanałowy sieciowy amplituner kina domowego – podstawowe funkcje

• 200W x 7-kanałów, wysokiej jakości wzmacniacz mocy o dyskretnej konstrukcji

• D.D.S.C.-HD z przetwarzaniem AL24 Processing, Denon Link HD

• Wbudowana technologia WiFi z podwójną anteną, wbudowany moduł Bluetooth

• Najnowsza specyfikacja standardu HDMI z 4K Ultra HD 50/60 Hz Pass-through i 4:4:4 rozdzielczością koloru

• Advanced Video Processing ze skalowaniem w górę do 1080p i 4k Ultra HD 50/60Hz

• 8 wejść HDMI (w tym 1 z przodu), 3 wyjścia HDMI (2 główne + strefa)

• Dolby Atmos (konfiguracje 5.1.2, 5.1.4*, 7.1.2*)

• Audyssey DSX i DTS Neo:X 9.1-kanałowe przetwarzanie

• Szerokie wsparcie dla formatów strumieniowania, w tym DSD i AIFF streaming

• Streaming muzyki AirPlay i DLNA; Spotify Connect

• Zaawansowany tryb ECO z ustawieniami off/on/auto

• Audyssey MultEQ XT32 / Sub EQ HT / LFC (Pro ready)

• Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ

• RS232

• Wejście Phono

• 3 źródła, 3 strefy; 9.2-kan. przetwarzanie i 13.2-kan. pre-out

• Unowocześniony asystent ustawień i graficzny interfejs użytkownika (Hybrid GUI, 9-languages); menu w języku polskim

• Dostępny w kolorze czarnym i srebrno-złotym

Denon AVR-X5200W – 9.2-kanałowy sieciowy amplituner kina domowego – dodatkowe funkcje

• 205W x 9-kanałów, wysokiej jakości wzmacniacz mocy o dyskretnej konstrukcji

• Monolityczna konstrukcja ze specjalnie projektowanymi przez Denon tranzystorami

• Dolby Atmos (konfiguracje 5.1.2, 5.1.4, 7.1.2, 7.1.4*, 9.1.2*)

• Audyssey DSX i DTS Neo:X 11.1-kan. przetwarzanie

• 11.2-kan. przetwarzanie i 13.2-kan. pre-out; pozłacane terminale

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj