DENON AVR-X7200W

DENON AVR-X7200W
Denon wprowadza nowy flagowy amplituner sieciowy

AVR-X7200W cechujący się najwyższą jakością wykonania i unikalną funkcjonalnością dźwięku 3D

Denon, jeden z wiodących na świecie producentów wysokiej jakości produktów domowych audio – video, z przyjemnością ogłasza wprowadzenie prawdziwego okrętu flagowego stworzonego w ramach nowej linii amplitunerów sieciowych – serii X. AVR-X7200W oferuje najwyższą jakość wykonania, doskonałe funkcje i najlepszą jakość dźwięku Denon, dla najbardziej wymagających entuzjastów kina domowego. Dzięki przełomowej technologii Dolby Atmos AVR-X7200W zapewnia zniewalający, wielowymiarowy dźwięk, a dodatkowo jest przystosowany do rozbudowania do formatu Auro-3D.

Nowy AVR-X7200W został wyposażony w potężny 9-kanałowy wzmacniacz z 210 W na każdy z odseparowanych kanałów, wbudowanych w monolityczną, symetryczną konstrukcję wzmacniacza z wykonanymi na zamówienie tranzystorami DHCT (Denon High Current Transistors). Najwyższa jakość wykonania gwarantuje najlepszą w tej klasie jakość dźwięku z minimalnymi zakłóceniami, o zadziwiającej czystości, mocy, szczegółowości i głębokości. Ponadto dzięki przetwarzaniu 11.2 i wyjściu 13.2 kanałów przedwzmacniacza obsługuje konfiguracje głośników, które wykraczają poza zakres jego 9-stopniowego przedwzmacniacza. Wbudowana zaawansowana sekcja audio, obejmuje najwyższej rozdzielczości dekodery: Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, a także oferuje DTS Neo:X oraz Audyssey DSX dla zaawansowanych doznań dźwięku przestrzennego z dodatkowych głośników efektowych. Dla jeszcze większego wyrafinowania dźwięku, AVR-X7200W dysponuje własnym obwodem DDSC-HD32 Denon z renomowanym wielokanałowym przetwarzaniem, a także posiada połączenie Denon link HD pozwalające na wolną od zakłóceń transmisję ze współpracującego odtwarzacza Blu-ray. Wymagający klienci z pewnością docenią fakt, że nowy amplituner jest wyposażony w najbardziej zaawansowany pakiet Audyssey w tym Audyssey MultEQ XT 32 (Pro ready) do kalibracji pomieszczenia z Sub EQ HT i LFC.

AVR-X7200W oferuje niezwykły, trójwymiarowy przestrzenny dźwięk, dzięki wyposażeniu w najnowszą technologię dekodowania Dolby Atmos, a także przystosowaniu do Auro-3D (płatne rozszerzenie dostępne będzie on-line, od początku grudnia). Z Dolby Atmos, ożywiony dźwięk dobiega ze wszystkich kierunków, w tym znad głowy. Dzięki czterem procesorom DSP (Digital Sound Processing), AVR-X7200W ma wystarczającą moc obliczeniową do zasilenia kalibracji Audyssey 5.1.2, 5.1.4, 7.1.2, a nawet pełnych 11-kanałowych ustawień Dolby Atmos, korzystając z konfiguracji Dolby Atmos 7.1.4* lub 9.1.2* (* z dodatkowym 2-kanałowym wzmacniaczem mocy). Auro-3D tworzy dodatkowe unikalne i realistyczne wrażenie dźwięku przestrzennego. Dzięki wyjątkowej konfiguracji kanałów efektowych, generowane są odbicia akustyczne, które brzmią naturalnie ponieważ dźwięki dochodzą do słuchacza ze wszystkich stron, w tym z nad głowy. W zależności od wielkości pomieszczenia, tworzone są 1 lub 2 dodatkowe warstwy z głośników, zamontowanych powyżej istniejącej warstwy Surround na poziomie uszu, aby wytworzyć wertykalne pole dźwięku Auro-3D.

Wraz ze znaną i niepowtarzalną jakością technologii przetwarzania dźwięku Denon, wszystkie z tegorocznych nowych amplitunerów serii X wyposażone są w nigdy wcześniej nie stosowany zestaw opcji łączności. Co najbardziej charakterystyczne, wszystkie mają wbudowane Wi-Fi, aby łatwo połączyć się z siecią domową i Bluetooth do podłączenia urządzeń mobilnych za naciśnięciem jednego przycisku. Podłączenie AVR-X7200W otwiera salon na dosłownie nieograniczone źródła muzyki i opcji odtwarzania. Użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo własną muzykę – najwygodniej z urządzeń mobilnych firmy Apple poprzez AirPlay lub udostępnić swoją bibliotekę muzyczną zapisaną na urządzeniach kompatybilnych z DLNA, takich jak urządzenia pamięci masowej (NAS). Co więcej, możesz wybrać z tysięcy internetowych stacji radiowych i cieszyć się muzyką ze Spotify dzięki najnowszej funkcjonalności Spotify Connect (subskrypcja). Dla pełnej wygody, przedni port USB można wykorzystać do podłączenia zarówno urządzeń pamięci masowej USB jak też urządzeń mobilnych do odtwarzanie muzyki, które mogą być w tym samym czasie ładowane. Wszystkimi funkcjami można sterować za pomocą mobilnej aplikacji Denon Remote App, która jest dostępna dla urządzeń iOS i Android. Udoskonalony Setup Assistant i zaawansowany graficzny interfejs użytkownika sprawiają, że skonfigurowanie amplitunera z wieloma urządzeniami staje się bardzo łatwe i wygodne, nawet dla początkujących użytkowników.

Dzięki łącznie 8 wejściom i 3 wyjściom HDMI, AVR-X7200W jest przystosowany do przejęcia pełnego, równoczesnego sterowania dosłownie wszystkimi urządzeniami cyfrowymi, takimi jak odtwarzacze Blu-ray, odtwarzacze multimedialne, kamery wideo itp. Zaawansowany procesor wideo AVR-X7200W jest przystosowany do obsługi pełnego zakresu treści 4K Ultra HD 50/60 Hz, a także wyposażony jest w 4:4:4 Pure Color 4K pass-through, zgodne z najnowszą specyfikacją HDMI. Dla najlepszych wrażeń wizualnych umożliwia nawet skalowanie i transkodowanie standardowego źródła rozdzielczości i wideo wysokiej rozdzielczości do 4K Ultra HD 50/60 Hz. Denon nie chce kompromisu w sprawie ograniczonej przepustowości i możliwości obecnie dostępnych kolorów HDCP2.2, dlatego to rozwiązanie nie będzie stosowane w sekcji HDMI AVR-X7200W. Wiosną 2015, Denon zacznie oferować uaktualnienie sprzętowe obejmujace HDCP2.2 – pełny protokół ochrony AVR-X7200W przed kopiowaniem.

Podsumowując, AVR-X7200W wyposażony w wielostrefowy zaawansowany przedwzmacniacz i niestandardowe funkcje instalacji, posiada wszelkie cechy, aby stać się prawdziwym centrum rozrywki dla całego domu. Denon opracował także nowy tryb Eco umożliwiający unikalne zarządzanie zużyciem energii, co wpisuje się w zieloną politykę środowiskową firmy bez utraty wydajności i jakości dźwięku. Uniwersalny, wszechstronny i potężny do granic możliwości. AVR-X7200W będzie dostępny od stycznia, w kolorach czarnym lub srebrnym.

W skrócie:

Najważniejsze funkcje sieciowego amplitunera Denon AVR-X7200W 9.2

• 210 W x 9 kanałów, wysokiej jakości wzmacniacz dla potężnego i szczegółowego dźwięku

• Symetryczna, monolityczna konstrukcja wzmacniacza Denon z tranzystorami wykonanymi na zamówienie

• DDSC-HD32 z wielokanałowym przetwarzaniem AL32, Denon link HD

• Wbudowane WiFi z podwójną anteną, wbudowany Bluetooth

• Najnowszy standard HDMI z 4K Ultra HD 50/60 Hz Pass-through; rozdzielczość kolorów 4:4:4

• HDCP2.2 gotowy do rozbudowy (planowane na wiosnę 2015)

• Zaawansowane przetwarzanie sygnału wideo z możliwością skalowania do 1080p i 4k Ultra HD 50 / 60Hz

• 8 wejść HDMI (w tym. 1 z przodu), 3 wyjścia HDMI (2 główne + 1 strefowe)

• Konfiguracja Dolby Atmos (5.1.2, 5.1.4, 7.1.2, 7.1.4 * 9.1.2 *)

• Auro-3D gotowe do rozbudowy konfiguracji (9.1ch, 10.1ch * z VOG („Głos Boga”)

• Przetwarzanie Audyssey DSX i DTS Neo: X 11.1ch

• Szerokie możliwości obsługi streamingu w tym dla formatów DSD i AIFF

• AirPlay i streaming muzyki DLNA; Spotify Connect

• Zaawansowany tryb ECO z ustawieniami off/on/auto

• Audyssey MultEQ XT32 / Sub EQ HT / LFC (Pro ready)

• Audyssey Dynamic Volume and Dynamic EQ

• Sterowanie RS232

• Wejście Phono

• Przetwarzanie 11.2 i przedwzmacniacz 13.2; pozłacane złącza

• 3 źródła, 3 strefy

• Kalibracja ISF

• Asystent poprawnej konfiguracji i graficzny interfejs użytkownika (Hybrid GUI, 9-językowy)

• Dostępny w kolorze czarnym i srebrnym

* Z dodatkowym wzmacniaczem moc
Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj