DENON COCOON

DENON COCOON
Dwie nowe stacje muzyczne: Cocoon Home i Cocoon Portable. Szczegóły - w informacji prasowej poniżej

Cocoon Home i Cocoon Portable to dwie zaawansowane stacje muzyczne z elementem dokującym, które oferują swoim użytkownikom wyjątkową prostotę obsługi i jednocześnie wprowadzają świeży powiew w technologii bezprzewodowego przesyłania muzyki. Denon nie jest pierwszym na rynku producentem tego typu urządzeń, jednakże jako pierwszy oferuje tak interesujący pakiet funkcjonalności i najwyższej jakości brzmienia zawartych w pięknych i nowoczesnych obudowach.
Wzornictwo w futurystycznym stylu Nazwa „Cocoon” wydaje się idealna dla urządzenia o wyjątkowo wyrafinowanym kształcie. Nie sposób nie zwrócić uwagi na urządzenia tak znacząco różniące się od typowych czarnych skrzynek urządzeń Hi-Fi i takie też było zamierzenie projektantów. Cocoon oddaje doskonale wrażenie luksusu, zarówno miękkimi liniami obudowy, wysoką jakością użytych materiałów i pełnej, aluminiowej podstawy. Tylna część obudowy składa się z wykończonej na wysoki połysk przeźroczystej warstwy tworzywa, położonej na kolorowej warstwie poniżej, co w efekcie zaowocowało piękną głębią.
Połączenie stylu z dźwiękiem Hi-Fi Kształt urządzenia jest również uzasadniony dbałością Denona o dobre i mocne brzmienie. Dwudrożny system głośnikowy, duża komora akustyczna, kopułki przetworników wykonane we własnej technologii Denon Dual Layer Cones, porty basowe i zaawansowany system DSP w układach wzmacniających – wszystko służy optymalizacji dźwięku. Dodając do tego ergonomiczny kształt pilota zdalnego sterowania otrzymamy urządzenie bardzo łatwe w obsłudze i współpracy z zadokowanym iPhonem, iPadem lub iPodem touch. Kształt pilota nawiązuje do kształtu samego Cocoona i znacznie ułatwia korzystanie z wbudowanego w system radia internetowego, czy podłączonych źródeł zewnętrznych.
Specjalne funkcje Użycie nowych technologii i czerpanie z owoców postępu są zasadniczymi czynnikami sukcesu na wymagającym rynku, czego dowodem może być właśnie seria Cocoon.  W tych produktach dotyczy to nie tylko samego dźwięku, ale też możliwości połączeniowych i interaktywności urządzeń. Cechy te widać już od pierwszego użycia Cocoon’a, podczas inicjującej je konfiguracji – funkcja „NetLink” automatycznie łączy urządzenie z bezprzewodową siecią domową użytkowników systemu iOS. O wygodzie dla użytkownika świadczy również (inaczej niż w innych stacjach dokujących) wbudowane radio internetowe z możliwością zapamiętania trzech ulubionych stacji w pamięci urządzenia.  Co więcej, Cocoon oferuje wsparcie wielu formatów audio, a także umożliwia dostęp i odtwarzanie muzyki zapisanej w komputerach PC i Mac, czy dyskach NAS podłączonych do sieci. Dostępna jest również darmowa aplikacja sterująca – Denon Cocoon App – przeznaczona do współpracy z urządzeniami mobilnymi, dzięki czemu użytkownik ma łatwy dostęp do wszystkich funkcji. Funkcjonalność Cocoon’a spełnia oczekiwania stawiane stacji dokującej, znacznie je nawet przewyższając.
Niezależność kontroli Jak przystało na stację muzyczną, Cocoon oferuje bezprzewodowy streaming audio. Ale w przeciwieństwie do zwykłych stacji dokujących jest kompatybilny z każdym urządzeniem działającym na platformach Apple iOS, Android czy Windows – wszystko w jakości Hi-Fi, oczywiście. Technologia AirPlay pozwala na streaming muzyki bezprzewodowo w całym domu, nawet do kilku urządzeń Cocoon jednocześnie przy uzyciu iTunes. Podobna funkcjonalność jest oferowana z Microsoft Windows Play To, co jeszcze bardziej poszerza grono użytkowników i pozwala na streaming muzyki do Cocoon’a prawie z każdego komputera PC, laptopa czy tabletu.
Rodzina urządzeń Cocoon Pierwsza generacja urządzeń Cocoon składa się z dwóch modeli: Cocoon Home i Cocoon Portable. Cocoon Home jest oferowany w dwóch kolorach – czarnym oraz białym i został zaprojektowany w taki sposób, aby był świetnym centrum muzycznym do zastosowania w każdym domu. Cocoon Portable, wyłącznie w kolorze czarnym, jest nieco mniejszy i posiada wyjątkowo solidną obudowę. Wbudowane akumulatory Li-Ion zapewniają czas odtwarzania do pięciu godzin, a wyprodukowany ze wzmocnionego metalu przedni grill tego wodoodpornego modelu oraz gumowane przyciski zapobiegają dostaniu się piasku czy kurzu do wnętrza. Pilot urządzenia ma nawet swoją własną skrytkę. Wszystko to powoduje, że użytkownik Cocoon’a Portable może go zabrać ze sobą dokądkolwiek chce, żeby się cieszyć całkowicie nowymi doznaniami muzycznymi także poza domem.
Nowe modele urządzeń będą dostępne jeszcze latem bieżącego roku. Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę http://www.denon.eu/cocoon/index_pl.html
W skrócie:
Denon Cocoon Homepodstawowe funkcje ·         Wysokiej jakości stacja muzyczna z elementem dokującym do iPoda touch, iPhone’a i iPada ·         Solidny element dokujący do iPoda touch, iPhone’a i iPada z elastycznym konektorem dla zwiększonej trwałości i funkcjonalności ·         Czułe na dotyk przyciski sterowania (podświetlane) ·         Przewodowy i bezprzewodowy straming audio z komputera PC i Mac ·         Streaming muzyki przez sieć domową z podłączonych dysków (NAS) i kontrola nad nią ·         AirPlay audio streaming z urządzeń iOS lub iTunes; bardzo wygodna funkcja steamingu muzyki ze smartfona lub tabletu – bezprzewodowo do Cocoon’a ·         Wbudowane radio internetowe z pamięcią trzech ulubionych stacji; zawsze dostępne pod ręką, nawet bez smartfona czy tabletu w pobliżu ·         Dodatkowe wejście do rozszerzenia systemu; korzystaj z najwyższej jakości dźwięku oferowanej także przez źródła zewnętrzne ·         Port USB do ładowania i przesyłania muzyki z urządzeń mobilnych, a także funkcjonalności serwera muzyki z podłączonego dysku USB ·         Słynna, wysoka jakość dźwięku Denon dostępna z dużą mocą wypełniajaca pomieszczenie ·         Dwudrożny system głośnikowy ze specjalnie dostrojona zwrotnicą oferuje precyzyjną I naturalną reprodukcję muzyki zachowując przestrzenną scenę muzyczną 3D ·         Funkcja Loudness powiększa głębokość basów i jakość wysokich tonów przy niższym poziomie głośności. ·         Charakterystyczne wzornictwo z wykorzystaniem trwałej konstrukcji obudowy o podwójnej warstwie tworzywa – poprawia jednocześnie właściwości akustyczne komory głośników i tworzy piękne wykończenie o większej głębi i połysku. ·         Metalowa podstawa z grawerowanym logotypem Denon ·         Zdejmowana grill z możliwością jego mycia, ułatwiający utrzymanie urządzenia  w nieskazitelnej czystości ·         Ergonomiczny pilot zdalnego sterowania, dopasowany stylistycznie do urządzenia oferuje intuicyjny sposób kontroli nad funkcjami i źródłąmi dźwięku ·         Darmowa aplikacja sterująca Denon Cocoon App z zaawansowaną funkcjonalnością dla urządzeń mobilnych iOS i Android
Denon Cocoon Portable – podstawowe funkcje ·         Solidny element dokujący do iPoda touch, iPhone’a z elastycznym konektorem dla zwiększonej trwałości i funkcjonalności ·         Wbudowany akumulator z możliwościa ładowania pozwalający na znaczną mobilność (5 godzin pracy) ·         Zintegrowany uchwyt do przenoszenia ·         Schowek dla pilota zdalnego sterowania; umożliwia przechowywanie pilota, gdy nie jest on w użyciu ·         Chowana szufladka ze złączem dokowania i ekranem – możliwa do ukrycia kiedy nie jest używana pozostawiając pełna możliwość kontroli urządzenia ·         Czułe na dotyk przyciski sterujące (podświetlane) ·         Bezprzewodowy streaming muzyki z prawie wszystkich mobilnych platform (iOS, Android, Windows) ·         Przewodowy i bezprzewodowy streaming audio z komputerów PC i Mac ·         Streaming muzyki przez sieć domową z podłączonych dysków (NAS) i kontrola nad nią ·         AirPlay audio streaming z urządzeń iOS lub iTunes; bardzo wygodna funkcja steamingu muzyki ze smartfona lub tabletu – bezprzewodowo do Cocoon’a ·         Wbudowane radio internetowe z pamięcią trzech ulubionych stacji; zawsze dostępne pod ręką, nawet bez smartfona czy tabletu w pobliżu ·         Dodatkowe wejście do rozszerzenia systemu; korzystaj z najwyższej jakości dźwięku oferowanej także przez źródła zewnętrzne ·         Mocne brzmienie Denon wypełniające pomieszczenie lub np. taras w ogrodzie wysokiej jakości muzyką ·         Własna technologia Denona wykorzystująca kopułki głośników o dwuwarstwowej konstrukcji, dla intensywniejszego brzmienia ·         Wykończenie obudowy na wysoki połysk z materiału przyjemnego w dotyku dla doskonałego wyglądu ·         Metalowy grill o wzmocnionej konstrukcji i trwała konstrukcja obudowy pewnie chroniąca urządzenie ·         Monolityczna konstrukcja zwiększająca sztywność i trwałość obudowy, odporna na wpływ kurzu z zewnątrz i zachlapania. ·         Darmowa aplikacja sterująca Denon Cocoon App z zaawansowaną funkcjonalnością dla urządzeń mobilnych iOS i Android 

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj