DENON DA-10

DENON DA-10
Pierwszy w historii Denona wzmacniacz słuchawkowy z funkcją konwertera DSD. Szczegóły - w informacji prasowej firmy Horn, która jest polskim dystrybutorem sprzętu tej marki

Denon ogłosił dziś wejście na rynek nowego produktu – pierwszego w historii tej marki przenośnego, audiofilskiego wzmacniacza słuchawkowego z USB-DAC, DA-10. Posiada on wbudowane stworzone przez Denon technologie wraz z mistrzowską konwersją cyfrowo-analogową oraz obsługą wysokiej rozdzielczości plików audio, w tym 24 bit/192 kHz PCM i 2,8 i 5,6 MHz plików DSD.

Przeznaczony dla audiofilów i wymagających miłośników muzyki, DA-10 oferuje purystyczne podejście Denona do wzornictwa i realizacji konstrukcji – urządzenie jest zamknięte w eleganckiej, aluminiowej obudowie z odlewanym z aluminium pełnym pokrętłem oraz wyposażone w pokrowiec zaprojektowany do przechowywania zarówno DA-10 jak i przenośnego urządzenia audio lub smartfona.

Przenośne odtwarzacze audio, smartfony i tablety z łatwością radzą sobie z obsługą zwykłych słuchawek dousznych, ale ich analogowe stopnie wyjściowe zwykle nie radzą ze słuchawkami o wyższej impedancji, a jakość ich wewnętrznej konwersji C/A nie jest na tym poziomie jakościowym, jakiego wymagają poważni miłośnicy muzyki. Tutaj właśnie pojawia się DA-10. Posiadając zaawansowane technologie audio stworzone przez ekspertów Denon, DA-10 przywraca do życia wszystkie szczegóły, mocne basy, całą radość słuchania. Jest to zauważalne nie tylko przy użyciu drogich słuchawek audiofilskich, ale także standardowych, a nawet zwyczajnych słuchawek dousznych. Dzięki temu zyskują one werwy, większej dawki finezji, grają głośniej i bardziej dynamicznie. To wszystko oferuje DA-10. Ale pomyśleliśmy również o innym użyciu tego urządzenia – może ono działać jako zewnętrzny DAC współpracujący z analogowym systemem Hi-Fi. Po prostu podłącz go do swojego systemu Hi-Fi i ciesz się zasobami swojej cyfrowej muzyki w najlepszej jakości.


DA-10 oferuje mistrzowskiej klasy konwersję C/A używając do tego układu klasy referencyjnej – 32 bit/192 kHz Burr-Brown PCM-1795, zwykle używanego w audiofilskich odtwarzaczach dysków i wzmacniaczach cyfrowych. DAC potrafi dekodować pliki linearne PCM z częstotliwościami próbkowania od 32 kHz, aż do 192 kHz przy 24 bitach. Jest także kompatybilny z plikami DSD (format dysków SACD).

Wewnątrz DA-10 znajdziecie najlepsze rozwiązania konstrukcyjne Denona, z oddzielnymi płytkami dla głównego układu audio i bloku zasilania, skonstruowane tak celem eliminacji interferencji pomiędzy układami. Podwójne zegary główne (22,6 i 24,6 MHz) optymalizują funkcjonowanie układów z konkretnymi częstotliwościami próbkowania (44,1; 88,2; 176,4 MHz i 32; 48; 96; 192 kHz), a kryształy zegara są umiejscowione w bezpośrednim sąsiedztwie układu DAC na płytce audio dla maksymalnego zmniejszenia zniekształceń.

Jakość dźwięku jest jeszcze bardziej poprawiana przez własne rozwiązania Denona związane z cyfrowym filtrowaniem i algorytmem kształtowania szumów, Advanced AL32 Processing. Technologia ta, znana z najlepszych odtwarzaczy dysków i cyfrowych komponentów audio Denon, przetwarza standardowe cyfrowe audio 16 bit na 32 bit, tym samym maksymalnie poprawiając niższe rejestry i detale wysokich częstotliwości, oferuje dynamiczne filtrowanie cyfrowe, optymalizację algorytmu cyfrowego filtra według określonej częstotliwości próbkowania odtwarzanego utworu.


DA-10 posiada wiele wejść, w tym standardowe USB dla iPoda, iPhona, i iPada i port micro USB do bezpośredniego podłączenia do komputerowego wyjścia USB audio. Port ten pracuje w trybie asynchronicznym wspierając zarówno audio wysokiej rozdzielczości 192 kHz/24 bit, jak i DSD 2,8MHz i 5,6MHz dla nadzwyczajnej jakości. Do użytku z innymi przenośnymi odtwarzaczami, DA-10 posiada standardowy, analogowy kabel stereo 3,5mm-3,5mm z końcówkami „L” na obu końcach.

DA-10 oferuje wiele trybów wyjściowych. Jest dwupozycyjny przełącznik wzmocnienia dla słuchawek o niskiej i wysokiej impedancji, jak i przełącznik variable/fixed pozwalający na bezpośrednie połączenie do innych komponentów audio, jak domowy wzmacniacz stereo. Zamknięty w eleganckiej obudowie wykończonej aluminium, DA-10 jest dostarczany wraz ze specjalnie zaprojektowanym pokrowcem chroniącym samo urządzenia jak i posiadającym miejsce na telefon – idealne rozwiązanie w podróży. Łączy tym samym DAC i telefon w jedno poręczne urządzenie i jednocześnie skrywa wszystkie kable. Obsługa telefonu jest nadal możliwa dzięki elastycznemu, przeźroczystemu oknu.

Wyposażony w akumulator litowo-ionowy o wysokiej pojemności (3200 mAh) DA-10 oferuje do 7 godzin pracy we współpracy z iUrządzeniem i nawet do 24 godzin po podłączeniu przenośnego odtwarzacza przez analogowe wejście 3,5mm. DA-10 informuje użytkownika o poziomie naładowania akumulatora przy włączeniu, zaświecając kontrolkę ładowania LED w różnych kolorach.


Dzięki przenośnemu DAC USB i wzmacniaczowi słuchawkowemu Denon DA-10 audiofile i poważni miłośnicy muzyki mogą cieszyć się godzinami jej słuchania z najwyższą jakością dosłownie wszędzie. Urządzenie będzie dostępne począwszy od listopada.

DA-10 – przenośny DAC-USB / wzmacniacz słuchawkowy w skrócie:

• Przetwarzanie Advanced AL32 Processing

• Konstrukcja DAC z zegarem głównym

• Konwerter C/A 192 kHz/32bit używany wysokiej klasy odtwarzaczach Denon SACD

• Podwójny zegar 44,1 kHz i 48kHz

• Układ Discrete Current Buffer dla wyjścia słuchawkowego

• Wejście USB-A (dla iPod/iPhone/iPad)

• Wejście Micro-B (dla komputera PC)

• Wejście Micro-B wspiera pliki 192 kHz/24bit i DSD (2,8MHz/5,6MHz)

• Wejście analogowe 3,5 mm

• Wyjście analogowe (fixed) do podłączenia do istniejącego systemu Hi-Fi jako zewnętrzny DAC

• Funkcjonalność i wzornictwo podporządkowane mobilności

• 7 godzin pracy na akumulatorze

• Pokrowiec w komplecie

• Kabel Micro USB (Micro B), kabel Lightning USB, kabel 30pin USB, kabel stereo mini – w komplecie

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj