DENON DNP-730AE

Nowy odtwarzacz sieciowy audio z 32-bitowym przetwornikiem Burr Browna, wi-fi oraz konwersją DSD, WAV, FLAC, AIFF i ALAC do pułapu 24/192

Dzięki wbudowanej bezprzewodowej technologii Wi-Fi, DNP-730AE łączy się z internetem za pośrednictwem sieci domowej, co umożliwia m.in. strumieniowanie muzyki z sieci i serwisów on-demand. Sprzęt ma dostęp do Spotify poprzez aplikację Spotify Connect. Wbudowana technologia AirPlay pozwala słuchać ulubionych utworów bezprzewodowo z przenośnego urządzenia z systemem iOS, w tym iPhone, iPod Touch i iPad. Certyfikat DLNA 1.5 umożliwia podłączenie do komputera PC lub Mac za pośrednictwem domowej sieci przewodowej lub bezprzewodowej i zyskanie dodatkowych możliwości streamingu.

DNP-730AE odtwarza prawie każdy cyfrowy format audio dostępny z pamięci USB lub połączenia sieciowego. Lista odtwarzanych plików obejmuje stratne formaty, takie jak MP3, MP4 i AAC, ale także bezstratne, w tym ALAC, AIFF, WAV i FLAC HD (do 24 bit, 192 kHz). Ponadto, DNP-730AE umożliwia nawet odtwarzanie plików DSD (w 2.8MHz i 5.6MHz) za pomocą streamingu DLNA. DSD staje się coraz bardziej popularny wśród audiofilów na całym świecie. Odtwarzanie bez przerw „gapless” jest teraz również dostępne dla plików DSD, WAV, FLAC, AIFF i ALAC.


Inżynierowie Denona zastosowali rygorystyczne testy odsłuchowe, przy wyborze elementów zapewniających wysokiej jakości dźwięk DNP-730AE. Został on wyposażony w precyzyjny przetwornik C/A Burr Brown PCM1795 (32-bit, 192 kHz ) używany w odtwarzaczach CD Denon klasy Premium. Pozwala on cieszyć się najdrobniejszymi szczegółami muzyki o niezwykłej czystości, w tym efektami akustycznymi sal koncertowych. Proste ścieżki sygnałowe są wykonane z dużą precyzją, aby zapewnić czystość odtwarzanego dźwięku. Minimalizacja ścieżek sygnałowych zapobiega znieksztaceniu sygnału między obwodami. Z dbałości o jeszcze bardziej precyzyjną i czystą reprodukcję dźwięku został zastosowany reduktor zniekształceń jitter.


Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest możliwość podłączenia iPod’a lub iPhone do DNP-730AE za pomocą portu USB w panelu przednim i słuchania w tym samym czasie ulubionych utworów muzycznych podczas ładowania urządzenia. 3-liniowy duży wyświetlacz OLED zapewnia wyraźny i szeroki widok. Aplikacja sterująca Denon Hi-Fi Remote App pozwala łatwo kontrolować cały szereg opcji DNP-730AE i jest dostępna dla urządzeń Apple i Android. Za jej pośrednictwem można nawet obsługiwać niektóre wzmacniacze Denon czy odtwarzacze CD współpracujące z DNP.

DNP-730AE jest idealnym dodatkiem do wysoko ocenianego wzmacniacza stereo Denon PMA-720AE oraz odtwarzacza CD, DCD-720AE. W tym samym czasie, urządzenie może rozbudować każdy istniejący zestaw Hi-Fi, aby uwolnić możliwości sieciowe. Nowy odtwarzacz będzie dostępny zarówno w kolorze czarnym jak srebrnym począwszy od końca listopada.


W skrócie:

Sieciowy odtwarzacz audio DNP-730AE

• Wi-Fi (standardy: 11 b, g, n i Ethernet)

• certyfikat DLNA 1.5 dla niezawodnej transmisji strumieniowej audio oraz szerokiej kompatybilności

• Odtwarzanie treści z Internetu:

– Bezpośrednie przesyłanie strumieniowe muzyki AirPlay z iDevice i biblioteki iTunes

– Spotify Connect (jeśli są dostępne; wymagana subskrypcja)

– Radio internetowe

– Komputer / strumieniowe plików muzycznych NAS (Network Attached Storage)

– DSD streaming przez DLNA (2.8MHz / 5.6MHz)

• Przetwarzanie dźwięku w oparciu o wysokiej jakości technologię dźwięku Denon

– „Simple & Straight” – minimalna ścieżka obwodu sygnału, aby zoptymalizować wydajność w jakości dźwięku

– Ściśle wybrane komponenty dla wysokiej jakości dźwięku

– Precyzyjny 32-bit 192 kHz przetwornik C / A (Burr Brown PCM1795)

– Reduktor zniekształceń jitter

• Obsługa MP3, AAC, WMV, hi-res i formatów audio w tym DSD, FLAC / WAV / AIFF 192 kHz / 24-bit, ALAC

• Odtwarzanie bez przerw (DSD / WAV / FLAC / AIFF / ALAC)

• Przednie wejście USB dla iDevice i odtwarzania pamięci USB

• Udostępnianie WiFi z urządzeń z systemem iOS; WPS (Wi-Fi Protected Setup); WMM (Wi-Fi Multimedia)

• 3-liniowy wyświetlacz OLED

• Zdalne sterowanie i kontrola przez aplikację Denon App/odtwarzacz CD

za pomocą zdalnego połączenia na zewnątrz

• Przyjazny dla środowiska: automatyczny tryb gotowości (standby), niski pobór mocy w trybie gotowości

• Dostępny w kolorze czarnym i srebrnym

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj