DENON DRA-100

Nowy komponent w serii produktów Denon Design Series

Sieciowy odtwarzacz stereo DRA-100 został stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach sprzętu Hi-Fi poszukujących kompaktowego sprzętu do codziennego użytku. Nowy model został naszpikowany najnowocześniejszymi technologiami przesyłania muzyki, w tym: wbudowane Wi-Fi do strumieniowania plików audio w wysokiej rozdzielczości, AirPlay i Bluetooth. Przystosowany do obsługi przyszłościowych innowacji nowy model posiada również liczne analogowe i cyfrowe wejścia.

Wyróżniający się elegancką, aluminiową obudową i dwukolorową obudową DRA-100 posiada cyfrowy wzmacniacz o mocy 2x70W wyposażony w unikatową technologię DDFA®. Zaletą tego układu wyjściowego jest dyskretna konstrukcja wzmacniacza umożliwiająca przesyłanie sygnału o wyższym współczynniku sygnału do szumów i niższym poziomie zakłóceń w porównaniu do konwencjonalnych wzmacniaczy klasy D. Urządzenie posiada wyjście pre-out umożliwiające podłączenie subwoofera oraz liczne innowacje, w tym zaawansowane przetwarzanie AL32 i Master Clock Design.

Ultra nowoczesny model może poszczycić się praktyczną funkcją bezprzewodowego strumieniowania za pomocą wbudowanych technologii Bluetooth i Wi-Fi. Po podłączeniu urządzenia do Internetu – za pomocą domowej sieci Wi-Fi lub wykorzystaniu portu RJ-45 Ethernet LAN – miłośnicy muzyki mogą cieszyć się ulubionymi utworami wykorzystując do tego popularny serwis muzyczny Spotify Connect (zgodnie z dostępnością). To nie koniec – do dyspozycji użytkownika pozostają również tysiące stacji internetowych z całego świata oferujące wszelkie gatunki muzyczne. Co ważne, wykorzystując kompatybilność z DLNA 1.5 przed słuchaczem otwierają się kolejne możliwości, w tym strumieniowanie muzyki bezpośrednio z lokalnego komputera lub pamięci NAS.

Urządzenie zaskakuje również wszechstronnością odtwarzanych formatów. Wśród obsługiwanych plików audio można wyróżnić MP3, AAC i WMA, a nawet te o wysokiej rozdzielczości: 192-kHz/24-bits (WAV, FLAC, AIFF). Idąc krok dalej, sprzęt ten obsługuje również tak nowoczesne formaty audio jak DSD 2.8 MHz i 5.6 MHz (innowacja DSD jest zaawansowanym systemem kodowania cyfrowego plików audio w technologii SACD). Taki sam zakres wsparcia plików jest również dostępny w przypadku korzystania z portu USB umieszczonego na przednim panelu urządzenia. Jest to kolejne niezwykle praktyczne udogodnienie pozwalające na przesyłanie muzyki bezpośrednio z zewnętrznych urządzeń przy zachowaniu najwyższej możliwej jakości dźwięku – jest to zasługa unikatowego układu audio najwyższej klasy.

Wyliczając kolejne korzyści model DRA-100 oferuje także łączność Bluetooth pozwalającą na szybkie i proste parowanie z urządzeniami przenośnymi oraz późniejsze strumieniowanie z nich muzyki. Aby maksymalnie przyspieszyć proces parowania sprzęt posiada technologię NFC (Near Field Communication). Sposób działania tej innowacji jest niezwykle prosty – wystarczy położyć urządzenie obsługujące technologię NFC Bluetooth przed przednim panelem DRA-100, a urządzenie samoistnie przeprowadzi proces parowania bez jakiejkolwiek ingerencji użytkownika. Z myślą o prostocie obsługi do dyspozycji pozostaje również zdalna kontrola sprzętu za pomocą praktycznej aplikacji Denon Hi-Fi Remote App z poziomu Twojego ulubionego urządzenia przenośnego z systemem Android lub iOS.

Innowacyjny model DRA-100 będący ucieleśnieniem rozwoju najnowszych technologii Denon zdumiewa swoją wszechstronnością. Użytkownik zapewne doceni obecność praktycznych wejść cyfrowych – dwóch optycznych i jednego koaksialnego – gwarantujących kompatybilność z cyfrowymi źródłami audio i dwóch wejść RCA stereo, zapewniających obsługę źródeł analogowych. Wbudowany dedykowany obwód wzmacniacza słuchawkowego zapewnia wysoką wydajność szerokopasmowego wzmacniacza z ultra niskim poziomem zakłóceń, sparowanego z w pełni dyskretną sekcją wyjścia słuchawkowego. Co istotne, aby zapewnić kompatybilność z jak największą ilością słuchawek, model DRA-100 posiada innowacyjną funkcję kontroli poziomu impedancji – w tym trzy poziomy ustawień: niski, średni, wysoki, zapewniając tym samym odpowiednie zestawienie impedancji słuchawek i mocy wzmacniacza.

Nowy model posiada stylową i kompaktową obudowę umożliwiającą umieszczenie sprzętu w dowolnym zakątku domu. Zapewniając totalną wygodę obsługi model DRA-100 posiada w zestawie ergonomiczny pilot wyposażony w przyciski wyboru źródła strumieniowania, kontroli głośności, ustawień sprzętu, Bluetooth i przycisk odpowiadający za funkcję przyciemniania wyświetlacza.

Model DRA-100 będzie dostępny w czarno/srebrnym kolorze począwszy od października.

W skrócie:

Denon DRA-100, sieciowy odtwarzacz stereo – najważniejsze cechy:

• Cyfrowy wzmacniacz mocy 70W z impedancją 4 om dla potężnego i szczegółowego dźwięku

• Wbudowane moduły Wi-Fi i Bluetooth z parowaniem NFC

• Zaawansowane przetwarzanie AL32 i Master Clock Design

• 2 optyczne i 1 koaksialne cyfrowe oraz 2 analogowe wejścia

• Wbudowany AirPlay, obsługa radia internetowego i Spotify Connect (zgodnie z dostępnością)

• Port USB na przednim panelu dla podłączenia pamięci masowych i bezpośredniego strumieniowania z zewnętrznych urządzeń

• Obsługa plików audio w wysokiej rozdzielczości dzięki sieciowemu strumieniowaniu (DLNA 1.5) i USB

• Wysokiej klasy wyjście słuchawkowe z funkcją kontroli impedancji dla zapewnienia kompatybilności z jak największą ilością słuchawek

• Wyjście subwoofera

• Przejrzysty wyświetlacz OLED

• Prosty w obsłudze pilot

• Auto Standby i niskie zużycie prądu w trybie stand-by (0.3W)

• Kolor czarno/srebrnyKategorie: NOWOŚCI

Skomentuj