DENON PMA-1600NE & DCD-1600NE

DENON PMA-1600NE & DCD-1600NE
Integra z zaawansowanym konwerterem oraz odtwarzacz SACD to dwie premiery Denona zapowiadane na początek 2017 roku.

Denon przedstawił dwa nowe elementy swojej serii produktów audiofilskich New Era, mających dostarczyć studyjną jakość dźwięku bezpośrednio do domu. Opierając się na flagowym projekcie amplitunera PMA-2500NE oraz DCD-2500NE, które zaprezentowano na początku 2016 roku, nowe modele – PMA-1600NE i DCD-1600NE – sprowadzają wszystkie elementy znane z droższego projektu do poziomu dostępnego dla szerszego grona odbiorców. Zastępują one istniejące modele 1520

PMA-1600NE zintegrowany wzmacniacz z DAC

PMA w tej kolekcji oznacza „pre-main amplifier” i właśnie w ten sposób zaprojektowano PMA-1600NE: jest to przedwzmacniacz najwyższej jakości, doskonały konwerter sygnału cyfrowego na analogowy, który jest w stanie obsłużyć formaty w najwyższej rozdzielczości, aż do 384kHz/32bit i DSD11.2MHz, jak i mocny wzmacniacz, który dostarcza 2x140W przy 4 omach i wszystko to w jednej obudowie.

 

Co więcej, wykorzystuje unikalną konstrukcję Denona z sześciu bloków, aby oddzielić poszczególne elementy, co zapewnia eliminację przenoszenia zakłóceń między nimi, a osobne zasilacze dla sekcji analogowej i cyfrowej zapewniają czystość sygnału. Dodatkowo zastosowano Direct Mechanical Ground Construction, aby zminimalizować niepożądane wibracje.

Sekcja cyfrowa PMA-1600NE bazuje na znanej funkcjonalności Denona: Advanced AL32 Processing Plus, która przetwarza sygnał cyfrowy, aby uzyskać gładszą, bardziej „analogową” formę sygnału. W ten sposób dane utracone w momencie zapisu cyfrowego są na nowo odzyskiwane, dając bogaty, pełen szczegółów dźwięk z niesamowitym obrazowaniem stereo i ekspresją.

 

Konstrukcja wykorzystująca DAC Master Clock Design zapewnia dokładną konwersję sygnałów cyfrowych, niezależnie od tego, czy pochodzi z dwóch wejść optycznych, cyfrowego koaksjalnego wejścia cyfrowego czy asynchronicznego złacza USB typu B, które służy do odtwarzania audio wysokiej rozdzielczości bezpośrednio z komputera. Dodatkowo, sekcja DAC posiada cyfrowy izolator, aby wyeliminować wszelkie zakłócenia z komputerów lub innych podłączonych nośników cyfrowych, podczas gdy tryb analogowy wyłącza układy cyfrowe, gdy nie są potrzebne do zapewnienia najczystszego dźwięku.

Jako symbol naszego wieloletniego oddania dla wszelkich formatów dźwięku, PMA-1600NE posiada doskonałe wejście gramofonowe dla wkładek MC/MM, dla wszystkich miłośników płyt winylowych, zaprojektowane w sposób „prosty i nieskomplikowany” w zgodzie z podejściem „simple and straight” oraz przekaźnikowe przełączanie optymalizujące rozdzielczość. Przewidziano również wejścia liniowe, oraz kontrolę tonalną.

Sekcja wzmacniacza mocy została zbudowana w sposób prosty, korzystając z obwodu typu push-pull Advanced Ultra High Current MOS, zaprojektowanego w taki sposób, aby używać jak najmniejszej ilości elementów wysokoprądowych do napędzania głośników, dzięki czemu można poprawić jakość dźwięku. Konstrukcja typu push-pull zapewnia kombinację delikatności i wyrafinowania wraz z szerokim zakresem dynamiki.

DCD-1600NE Odtwarzacz Super Audio CD

Denon tworzy odtwarzacze płyt, praktycznie od początku istnienia CD, a jego nowy DCD-1600NE został zaprojektowany bazując na całym tym doświadczeniu, aby zagwarantować najlepszy odsłuch zarówno płyt CD jak i Super Audio CD. Dodatkowo może także odtwarzać wysokiej rozdzielczości pliki DSD i PCM. Używa do tego opatentowanego przez firmę Denon mechanizmu S.V.H., stworzonego w celu tłumienia drgań w celu odczytania zapisu płyty ze szczególną dokładnością i zbudowany w oparciu o technologię Direct Mechanical Ground Construction dla jeszcze większej stabilności i eliminacji mechanicznych zakłóceń.

Oprócz płyt CD i Super Audio CD, DCD-1600NE odtworzy pliki DSD2.8MHz oraz 5.6MHz, a w przypadku plików PCM z płyt DVD-R/RW aż do 192kHz/24bit. Korzysta z technologii Advanced AL32 Processing, z ultra precyzyjnej (192kHz/32bit) konwersji sygnału cyfrowego na analogowy, oraz z opatentowanej konstrukcji DAC Master Clock Circuit. Także z przekonstruowanym zasilaczem oraz innymi poprawkami, dzięki którym dostarczany przez niego dźwięk będzie tak podobny do oryginalnego brzmienia ze studia nagraniowego, jak to tylko jest możliwe.

 

Oddzielne zegary obsługują częstotliwości próbkowania 44.1kHz i jego wielokrotności, oraz 48kHz, aby ograniczyć zniekształcenia jitter.

Konstrukcja skupia się na prostym i logicznym rozplanowaniu, w którym ścieżki sygnału są najkrótsze i najczystsze jak to tylko możliwe, a w całym łańcuchu dźwięku wykorzystywane są jedynie wybrane elementy. Odtwarzacz ma oddzielne źródła zasilania dla kanału cyfrowego jak i analogowego – łącznie z dedykowanym transformatorem dla każdego z nich – aby sprowadzić poziom hałasu i zakłóceń do minimum, a Pure Direct Mode minimalizuje ewentualne źródła zakłóceń.

Wszystkie te cechy łączą się w odtwarzacz, dedykowany do wyciągania jak najwięcej z muzyki zapisanej na płytach CD, Super Audio CD, oraz ścieżkach w wysokiej rozdzielczości zapisanych na płytach DVD. W połączeniu z PMA-1600NE, DCD-1600NE stworzy silny pakiet, który zachwyci i oczaruje nawet największych melomanów.

 

PMA-1600NE oraz DCD-1600NE będą dostępne w kolorach premium silver lub black w lutym 2017.

W skrócie:

Denon PMA-1600NE Zintegrowany wzmacniacz z DAC – Główne cechy
• Moc 2 x 140 W (4 om)
o Dość mocy do sterowania i kontrolowania nawet bardzo silnych głośników
• Wzmacniacz mocy z zaawansowanymi układami Ultra High Current (UHC)-MOS Single Push-Pull Circuit diodami Schottky’ego
o Szeroki zakres dźwięku – od głębokiego basu, po szczegółowe góry
• Projekt DAC Master Clock
o Brak zakłóceń Jitter w trakcie reprodukcji dźwięku
• Tylne wejście USB-B
o Odtwarzanie w wysokiej rozdzielczości, aż do 384 kHz/32 bit i 11.2 MHz DSD
• Izolator cyfrowy, eliminujący zniekształcenia wysokich częstotliwościach na wejściu cyfrowym USB-B komputera
o Odtwarzaj z każdego nośnika, bez zbędnych szumów
• Wyświetlacz FL dla wskazania źródła oraz częstotliwości próbkowania
o W łatwy sposób pokaże najważniejsze informacje
• Analogowy AMP Mode, który wyłącza ścieżkę dźwięku cyfrowego i wyświetlacz
o Czysta reprodukcja dźwięku analogowego
• Advanced AL32 Processing Plus
o Nagrania cyfrowe niesamowicie wierne oryginalnemu brzmieniu
• Direct Mechanical Ground Construction
o Minimalizuje niepożądane wibracje
• Konsrukcja chassis z 6-ciu oddzielnych bloków
o Eliminuje zakłócenia pomiędzy obwodami
• Główny transformator z oddzielnymi zasilaczami dla ścieżki cyfrowej i analogowej
o Zachowuje czystość sygnału
• 2 cyfrowe wejścia optyczne oraz 1 koncentryczne cyfrowe;
Wysoka wydajność MM & MC Phono Equalizer Amp
o Gotowy na muzykę z każdego źródła
• Dostępny w kolorach Premium Silver i Black
o Idealnie pasuje do odtwarzacza CD Super Audio DCD-1600NE

Denon DCD-1600NE Odtwarzacz CD Super Audio – Główne wartości
• Zaawansowane przetwarzanie AL32 i ultra pracyzyjny konwerter 192kHz/32bit C/A
o Nagrania cyfrowe niesamowicie wierne oryginalnemu brzmieniu
• Konstrukcja z zegarem DAC Master Clock Circuit
o Reprodukcja dźwięku pozbawiona zniekształceń Jitter
• Konstrukcja Direct Mechanical Ground
o Minimalizuje niepożądane wibracje
• Starannie opracowana konstrukcja, minimalne długości ścieżek sygnałowych i wyselekcjonowane części Hi-Fi
o Dba o czystość sygnału
• Autorski mechanism napędowy Denon’a z ładowaniem S.V.H.
o Dokładne czytanie i dekodowanie wszystkich rodzajów płyt
• Odtwarzanie płyt CD oraz Super Audio CD; plików DSD (2.8 MHz / 5.6 MHz) oraz plików PCM do 192 kHz / 24 bits nagranych na DVD R/RW
o Rozszerzone wsparcie dla plików zapisanych w wysokiej rozdzielczości
• Oddzielne zasilanie dla ścieżki analogowej i cyfrowej
o Dba o czystość sygnału
• Pure Direct Mode
o Minimalizuje ewentualne źródła zakłóceń
• Dostępny w kolorach Premium Silver i Black
o Idealnie pasuje do wzmacniacza zintegrowanego PMA-1600NE

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj