DENON PMA-2020AE i DCD-2020AE

DENON PMA-2020AE i DCD-2020AE
Najnowszy sprzęt stereo spod znaku Denona. Polski dystrybutor - Horn Distribution - nie podaje w informacji prasowej cen, możemy więc jedynie poinformać, że w Wielkiej Brytanii obydwa komponenty kosztują po 1800 funtów (ok. 9,4 tys. zł). Więcej - patrz niżej 

W swojej ponad 100-letniej tradycji, Denon nigdy nie poprzestawał w dążeniach do ustanawiania nowych standardów i przełamywaniu barier w tworzeniu dwukanałowych systemów HiFi. Rezultatem jest najnowszy wzmacniacz mocy PMA-2020AE i odtwarzacz płyt CD/SACD, DCD-2020AE. Obydwa urządzenia stanowią sumę wiedzy inżynierskiej zamkniętej w stylowo skonstruowanych obudach.
Zintegrowany wzmacniacz PMA-2020AE
Zmieniony w PMA-2020AE układ Advanced UHC-MOS Single Push-Pull Circuit, czy podwójne transformatory z technologią redukującą szum udowadniają, że Denon zawsze znajduje sposoby usprawnienia swoich systemów 2-kanałowych, docenianych przez użytkowników. Układ UHC – Ultra High Current – jest w stanie dostarczyć prąd aż 210A w szczycie, aby z łatwością zasilić mocą dowolny głośnik. Konstrukcja Precision Direct Mechanical Ground Construction całkowicie niweluje wibracje i minimalizuje niepożądane wpływy na sygnał wyjściowy. Transformator mocy, główne źródło wibracji został zamocowany elastycznie przy użyciu wielu materiałów odpornych na wibracje i stabilizatora radiatora. Urządzenie posiada również oddzielne zasilacze do układów analogowych i cyfrowych. Konstrukcja obudowy w postaci sześciu niezależnych bloków i duży potencjometr regulacji poziomu głośności dodatkowo tłumią zewnętrzne zakłócenia i niepożądane interferencje pomiędzy częściami. Wszystkie części składowe zostały drobiazgowo dobrane, aby dostarczyć wysokiej jakości dźwięk, będący cechą charakterystyczną Denona. Wysokiej jakości przedwzmacniacz gramofonowy (MM/MC) sprawia, że PMA-2020AE jest najlepszym wyborem także dla miłośników płyt winylowych. Całość jest chroniona przez gruby frontowy panel aluminiowy z grawerowanym logotypem Denon.
Odtwarzacz płyt CD/Super Audio CD – DCD-2020AE
Będąc doskonałym partnerem nowego wzmacniacza, odtwarzacz płyt CD/SACD,  DCD-2020AE oferuje czystość wzornictwa jak i wysokie parametry. Zaawansowany procesor AL32, 32-bitowy/192 kHz przetwornik C/A i nowy zegar główny DAC z oscylatorem o niskim szumie fazowym i wiele innych innowacji technicznych, jak wejście USB-B, są z pewnością realnym wzbogaceniem każdego wzmacniacza na świecie.
Aby sprostać oczekiwaniom dzisiejszych, najbardziej wymagających entuzjastów HiFi, Denon DCD-2020AE cechuje się kompleksowym podejściem do jakości, czego dowodem jest np. precyzyjna konstrukcja mechaniczna, mocno osadzona na trójwarstwowej podstawie. Zaprojektowany na nowo mechanizm Advanced S.V.H. z nisko osadzonym środkiem ciężkości i tłoczona z aluminium kieszeń o antywibracyjnej konstrukcji – te elementy dbają o optymalny poziom odtwarzania dysków. DCD-2020AE oferuje również uznane przetwarzanie Advanced AL32 Processing, jak również wysokiej jakości 32-bitowe/192 kHz konwertery C/A gwarantujące najwyższy poziom szczegółowości przy każdym ustawieniu głośności. Układ DAC Master Clock tłumi zniekształcenia jitter osiągając czyste brzmienie.
W dodatku do odtwarzanych formatów płyt CD, Super Audio CD i CD-R/RW, DCD-2020AE posiada frontowe gniazdo USB do podłączenia iPoda/iPhona lub pamięci USB i odtwarza cyfrowo pliki muzyczne z tych urządzeń. Użytkownik odtwarzając sygnały cyfrowe doceni jakość muzyki niemożliwej do osiągnięcia z samych tych urządzeń samodzielnie. Wspierane formaty, to oprócz MP3, AAC, WMA również nieskompresowane WAV. Denon zadbał również o to, aby urządzenie mogło obsługiwać nowe media HD Audio zapisane na komputerze PC lub MAC i wyposażył odtwarzacz w złącze USB-B. Dzięki temu jest możliwe cieszenie się muzyką w jakości 192kHz/24 bit. Tryb asynchroniczny zapewnia, że zniekształcenia jitter występują na minimalnym poziomie dla najlepszej jakości dźwięku. Zewnętrzne wejścia coaxial / optyczne dopełniają całości listy. Wszystkie podawane sygnały są przetwarzane przez wysokiej jakości konwerter i stopień wyjściowy DCD-2020AE.
Ponieważ Denon jest zwolennikiem redukowania niepotrzebnego zużycia energii, jego nowe produkty pobierają jej jeszcze mniej w trybie Stand-by. Co więcej, posiadają teraz funkcję automatycznego wyłączenia dla dalszej oszczędności energii, czego znakiem jest nowe eco-logo Denona.
PMA-2020AE i DCD-2020AE będą dostępne w wykończeniu premium silver począwszy od października.
W skrócie:
Zintegrowany wzmacniacz PMA-2020AE:

 • Układy Advanced Ultra High Current (UHC)-MOS Single Push-Pull Circuit Power Amplifier z nowymi diodami Schottky’ego
 • Nowy wysokoprądowy MOS FET o większej wydajności prądowej
 • Bardzo dokładny układ Dual FET + Cascade Bootstrap
 • Wyjście 2 x 160 W (4 ohm)
 • Konstrukcja Direct Mechanical Ground Construction minimalizująca wibracje
 • Konstrukcja obudowy złożona z 6 niezależnych bloków celem eliminowania zakłóceń 
 • Podwójne, ekranowane transformatory 
 • Główny transformator z odrębnymi zasilaczami dla anologowych i cyfrowych układów 
 • Szerszy zakres dynamiki odtwarzania i wsparcie dla wysokiej jakości źródeł audio. 
 • Wysokiej jakości kontrola głośności o dużej precyzji
 • Microprocesorowy tryb zatrzymania dla wyższej jakości dźwięku
 • Wysokie parametry przedwzmacniacza gramofonowego (MM i MC)

Odtwarzacz CD/SACD – DCD-2020AE

 • Zaawansowane przetwarzanie AL32 Processing + ultra precyzyjny przetwornik C/A 192kHz/32bit
 • Układ obwodów DAC Master Clock dla ograniczenia zniekształceń jitter i szumu
 • Konstrukcja Direct Mechanical Ground Construction minimalizująca wibracje
 • Drobiazgowo zaprojektowana konstrukcja o minimalnej długości ścieżki synałowej i selektywnym doborze części najwyższej jakości dla zachowania czystości dźwięku
 • Zaprojektowany przez Denona mechanizm napędowy będący sercem technologii odtwarzania dysków z ładowaniem S.V.H. 
 • Podwójny transformator dla separacji zasilania układów cyfrowych i analogowych 
 • Tryb Pure Direct
 • Frontowe wejście USB: kompatybilny z iPod / iPhone digital wspierający urządzenia dyskowe USB (mass storage)
 • Wejście USB-B z tyłu: tryb asynchroniczny i z obsługą 192kHz/24bit
 • Wejście SPDIF (optyczne/coaxial) do aktualizacji innych urządzeń

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj