DENON PMA-50

DENON PMA-50
Denon wprowadza do sprzedaży w pełni cyfrowy wzmacniacz stereo dla audiofilów ceniących dizajn

Japońska marka tworzy nową serię komponentów hi-fi, której pierwszym reprezentantem jest cyfrowy wzmacniacz stereo. Został opracowany z myślą o użytkownikach szukających kompaktowych rozwiązań, dobrego dizajnu i wszechstronności odpowiadającej cyfrowej różnorodności, która przejawia się m.in. w pełnej gamie cyfrowych terminali (optyczne, koncentryczne, USB-B, a nawet Bluetooth).

PMA-50 wyposażony jest w oryginalne technologie dźwięku Denon, takie jak zaawansowane przetwarzanie AL32 i zegar główny DAC opracowane dla najwyższej jakości komponentów hi-fi. W sekcji wzmacniacza zastosowano technologię DDFA® firmy CSR. Obwód stopnia wyjściowego ma odrębną konstrukcję, która zapewnia wyższy stosunek sygnału do szumu i mniejsze zniekształcenia w porównaniu do konwencjonalnych wzmacniaczy klasy D. Ten zaawansowany system wzmacniacza zapewnia doskonałą jakość dźwięku wraz z wysoką wydajnością wzmacniacza 50W przy 4 omach. Do dyspozycji pozostaje wyjście subwoofera.

Wybór wejść cyfrowych (2 optyczne i 1 koaksjalne) zapewnia zgodność z cyfrowymi źródłami audio, a analogowe wejście stereo ze starszymi urządzeniami. Poprzez łącze USB-B można bezpośrednio z komputera dekodować ścieżki PCM i DSD (w jakości 24/192 kHz oraz 2.8MHz i 5.6 MHz DSD.) Aby wyeliminować zakłócenia wywołane przez PC poprzez cyfrowe wejście USB, PMA-50 wyposażony jest w specjalny blok izolacji zakłóceń przed wzmacniaczem cyfrowym.

Dostęp do Bluetootha poprzez przycisk na przednim panelu. Dla jeszcze szybszego parowania, PMA-50 wyposażony jest w NFC (Near Field Communication). Do odtwarzania dźwięku jakości CD, PMA-50 wyposażony jest w najnowszej generacji dekodowanie o niskich opóźnieniach aptX firmy CSR, które zapewnia optymalną synchronizację czasu podczas odtwarzania dźwięku ze źródeł wideo bez żadnych problemów z synchronizacją ruchu warg.

PMA-50 jest wyposażony w dedykowany układ wzmacniacza słuchawkowego, na który składa się wysokiej prędkości szerokopasmowy wzmacniacz operacyjny o ultra-niskich zniekształceniach, powiązany z odrębnym stopniem końcowym. W celu dostosowania do najszerszego zakresu typów słuchawek, PMA-50 jest wyposażony w regulowane sterowanie impedancji słuchawek, z 3 ustawieniami dla słuchawek o niskiej, średniej i wysokiej impedancji, które zapewnia prawidłowe dopasowania impedancji słuchawek i wzmocnienia wzmacniacza.

W stylowej, eleganckiej, kompaktowej obudowie zastosowano luksusowe, subtelne, aluminiowe matowe elementy wykończenia z jasnymi srebrnymi akcentami oraz błyszczące i matowe czarne powierzchnie. Jest zaprojektowana tak, aby zmieścić się dosłownie wszędzie. Wzmacniacz może być użytkowany poziomo i pionowo. Zdejmowane nóżki i zakrętki pozwalają na błyskawiczną zmianę pozycji. Dla całkowitej wygody, dostarczany pilot zdalnego sterowania posiada ergonomicznie zaprojektowany układ klawiszy z kursorem, do regulacji głośności i wyboru źródła, menu ustawień i przyciski „Wstecz”, Bluetooth oraz ściemniania wyświetlacza.


PMA-50 będzie dostępny od stycznia 2015 w kolorze czarnym i srebrnym.

W skrócie:

Stylowy wzmacniacz stereo Denon PMA-50 – najważniejsze cechy

• 50 W w 4 Ω w pełni cyfrowym wzmacniaczu mocy dla potężnego i precyzyjnego dźwięku

• Zaawansowane przetwarzanie AL32 i specjalnie opracowany zegar główny DAC

• 2x wejście optyczne, koaksjalne i USB-B obsługujące sygnał audio wysokiej rozdzielczości 192kHz/24bit

• Wejście USB-B obsługujące DSD 2.8MHz i 5.6MHz

• Blok izolujący zakłócenia od komputera

• Bluetooth z aptX Low Latency i NFC

• Wyjście słuchawkowe wysokiej jakości do obsługi szerokiego wyboru słuchawek i kontroli mocy wzmacniacza

• Wyjście subwoofera

• Możliwość ustawienia w poziomie lub pionie

• Przejrzysty wyświetlacz OLED – wskazujący poziom sygnału obracający się automatycznie w zależności od pozycji urządzenia

• Dostępne kolory: srebrny / czarny

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj