DIANA KRALL: WALLFLOWER

DIANA KRALL: WALLFLOWER
Premiera nowego studyjnego albumu Diany Krall - 9 września 2014 r. Będzie materiał na audiofilskie wieczorki przy czerwonym winie, świecach i kadzidełkach zapachowych

Pięciokrotnie nagrodzona Grammy Award pianistka i wokalistka Diana Krall wydaje swój nowy album studyjny w wytwórni Verve już 9 września. Album nosi tytuł „Wallflower” i zawierać będzie zbiór piosenek pochodzących z okresu od końca lat 60-tych do czasów współczesnych, utworów, które inspirowały twórczość Diany Krall w młodości. Album, którego producentem jest nagrodzony 16 razy nagrodą Grammy David Foster, ukazuje nowe interpretacje wielkich, ponadczasowych przebojów muzyki rozrywkowej, takich jak między innymi: „Desperado” (The Eagles), „California Dreamin’” (The Mamas & The Papas), „Sorry Seems To Be The Hardest Word” (Elton John), czy „Everybody’s Talkin’” (Harry Nilsson). Na płycie znajdzie się także specjalna kompozycja Paula McCartneya!
Wyjątkowy talent Diany Krall sprawia, że jest ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek jazzowych, przekraczającą jednak granice stylistyczne w muzyce. Artystka sprzedała w ciągu ostatnich 30 lat więcej płyt niż jakakolwiek inna wokalistka jazzowa, zapewniając sobie wyjątkową pozycję wśród artystów swojej generacji. Nowy album może stać się kolejnym rozdziałem pięknej kariery fonograficznej Diany Krall.
„Piosenki, które Diana wykonuje na tej płycie to utwory, na których niejako wychowała się, jako bardzo młoda osoba, słuchając ich w radio lub na płytach winylowych” – powiedział David Foster. „To, co czyni ten album tak wyjątkowym, to sposób w jaki Diana na nowo odczytuje każdą frazę i jak wkłada cała swoją duszę i serce w każdą sylabę” – dodaje słynny kompozytor.
Album „Wallflower” to pierwsze nagranie studyjne Diany Krall od czasu wydanego w 2012 albumu „Glad Rag Doll”, który zadebiutował na 6. miejscu w rankingu Billboard 200 i zajął pierwszą pozycję w rankingu Jazz Albums. Diana Krall jest jedyną wokalistką jazzową, która ma na swoim koncie 8 debiutów na szczycie listy Billboard Jazz Albums. Do dnia dzisiejszego artystka otrzymała 5 Grammy Awards, 8 Juno Awards a także dziewięć złotych, trzy platynowe i siedem wielokrotnie-platynowych płyt.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj