DUEVEL BELLA LUNA DIAMANTE

DUEVEL BELLA LUNA DIAMANTE
Specjalne limitowane edycje kolumn Duevel Bella Luna Diamante dostępne w Polsce

Duevel to niemiecka marka działająca w specyficznej niszy audio – od wielu lat specjalizuje się w projektowaniu i produkcji głośników omnipolarnych, czyli takich, które mają za zadanie generować dźwięk dookolny w płaszczyźnie poziomej, a więc rozchodzący się równomiernie 360 stopni wokół pionowej osi. Idea wywodzi się z założenia, że w podobny sposób rozchodzi się dźwięk w przyrodzie. Podczas koncertu, uderzona struna instrumentu lub uderzony bęben nie emituje fali tylko do przodu, jak robi to zdecydowana większość kolumn głośnikowych z umieszczonymi przetwornikami na frontowej ścianie obudowy, lecz fala ta rozchodzi się w każdą stronę, odbija i ostatecznie trafia do uszu słuchacza, gdziekolwiek on nie siedzi. Takie rozchodzenie fali dźwiękowej mają zapewniać kolumny głośnikowe Duevel. Dostępne są w Polsce od wielu lat, choć z racji swojej specyficznej budowy, nie są na pierwszych stronach w prasie i w portalach branżowych.

Obecnie, nie dość, że same w sobie są unikalnymi konstrukcjami, to dodatkowo zyskują jeszcze bardziej niepowtarzalny charakter. A to wszystko za sprawą programu oferowania specjalnych limitowanych edycji kolorystycznych. Producent postanowił oferować pojedyncze sztuki lub bardzo małe partie kolumn wykończone w wyjątkowo atrakcyjnych kolorach. Jak to ma działać? Otóż, producent będzie wykonywał obudowy swoich kolumn w różnej kolorystyce i różnych wariantach wykończenia powierzchni – na matowo, błyszcząco, perłowo itp. Najpierw powstaną obudowy, które następnie zostaną starannie sfotografowane, by możliwie jak najwierniej oddać niuanse wykończenia i wówczas będą prezentowane za pośrednictwem przedstawicieli handlowych w krajach dystrybucji, w tym także w Polsce za sprawą sklepu Perfect Audio. Zainteresowane osoby będą mogły zarezerwować parę kolumnę, która im się spodoba, a ta zostanie następnie uzbrojona, to znaczy zaopatrzona w elektronikę i przetworniki, stając się pełnowartościowym produktem – grającą kolumną głośnikową. Czas potrzebny na uzbrojenie to ok. 3 tygodnie. Tak więc stosunkowo szybko od momentu zamówienia, kolumna może trafić do rąk właściciela, ponieważ po złożeniu zamówienia nie będzie budowana od zera, a jedynie uzbrajana. Ma to dodatkowo tę zaletę, że prezentowane będą realistyczne przedmioty, a nie komputerowe wizualizacje kolorystyczne lub, co gorsza, próbki z palety barw, z której wybieranie kolorów dla siebie nie jest zbyt miarodajne.

Ta interesująca oferta skierowana jest do osób chcących się wyróżnić i posiadać sprzęt audio naprawdę wyjątkowy i niepowtarzalny. Pierwsza partia dotyczy modeli Bella Luna Diamante i aktualnie (listopad 2021) jest właśnie prezentowana,jako pilotaż tego pomysłu. Jeśli się sprawdzi i przyjmie, to regularnie co jakiś czas będą się pojawiały nowe propozycje. A także inne modele kolumn Duevel zostaną objęte tym programem.

Poniżej pilotażowe wersje Bell Luna Diamante w specjalnej edycji dostępne w tym momencie tylko po jednej parze.

źródło: Perfect Audio

perfectaudio.pl

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj