DYNAUDIO: AKTYWACJA

DYNAUDIO: AKTYWACJA
Dynaudio Xeo Lata produkcji aktywnych monitorów studyjnych – poparte kolejny raz wyborem Dynaudio Active jako referencyjnego wyposażenia studiów BBC – oraz olbrzymie doświadczenie w nagłośnianiu samochodów pozwoliły Duńczykom przygotować kilka nowatorskich systemów do użytku domowego. Systemów aktywnych, cyfrowych i bezprzewodowych

Po premierze ulepszonej serii bezprzewodowych Xeo podczas tegorocznego High End Show w Monachium, jesienią br. pojawiła się linia Focus XD, prezentowana m.in. podczas ostatniego Audio Show w Warszawie, a w kolejce czekają już Excite X14A. Wszystkie trzy linie to rozwiązania aktywne.

Seria Focus XD składa się z trzech modeli: podstawkowych 200 oraz podłogowych 400 i 600. Każdy z nich jest kompletnym systemem muzycznym, do którego trzeba tylko podłączyć źródło – również analogowe, np. gramofon, korzystając przy tym z regulowanej czułości wejściowej.

Dynaudio XD400
Sygnał cyfrowy o parametrach 24 bit/192 kHz może być transmitowany bezpośrednio do głośników bezstratnie i bez konwersji. Możliwa jest także transmisja bezprzewodowa – służy do tego nadajnik Xeo Hub – jednakże w tym przypadku sygnał jest ograniczony do poziomu do 24 bit/96 kHz, podobnie jak w bezprzewodowych Xeo.

Focusy XD wyposażone są w bardzo wydajne wzmacniacze cyfrowe (150 W na każdy przetwornik, co dla największego modelu Focus XD 600 daje w sumie 600 W na kanał!), zaawansowane filtry DSP, cyfrowe sterowanie głośnością. Pozwalają także dostosować poziom basu i wysokich tonów do wymagań użytkownika.

We wszystkich modelach tej serii wykorzystano przetworniki Esotec+, z ekstremalnie lekkimi cewkami z aluminium, membranami z kompozytu MSP, precyzyjnie powlekanymi jedwabnymi kopułkami wysokotonowymi, a także całkowicie nowym głośnikiem niskotonowym typu ultra-long-throw: 18W54 Esotec+, zaprojektowanym specjalnie dla modelu Focus 600 XD.

Dynaudio Xeo4
Xeo 4 i Xeo 6 to z kolei wygodne rozwiązanie bezprzewodowe, bazujące na ulepszonych głośnikach serii Excite. Dzięki nadajnikowi Xeo Hub i opcjonalnemu przekaźnikowi sygnału Xeo Extender odległość źródła do głośników może wynosić powyżej 30 m wewnątrz pomieszczeń oraz powyżej 50 m na otwartej przestrzeni. Dodatkowo można dokupić także Xeo Link, do którego podłączymy bezprzewodowo np. subwofer, preamp słuchawkowy lub inne urządzenie korzystające z tego samego sygnału pre- z regulacją głośności.

Dynaudio Xeo6
Excite X14A jest aktywną wersją podstawkowych monitorów z regulacją siły głosu. Można do nich podpiąć analogowo źródło dźwięku z wyjściami RCA lub XLR. Podobnie jak w aktywnych Focusach, Dynaudio i w tej serii instaluje wzmacniacze cyfrowe (o mocy 50 W na każdy przetwornik, czyli 100 W na kanał), cyfrowe filtry DSP, regulację basu i wysokich tonów, regulację poziomu sygnału wejściowego oraz klasyczne głośniki własnej produkcji.

Modele Focus XD oraz Xeo dostępne są w sieci sprzedaży Dynaudio na rynku polskim. Premiera Excite X14A przewidziana jest już wkrótce.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj