DYNAUDIO EXCITE X18 & X44

DYNAUDIO EXCITE X18 & X44
High-endowe rozwiązania w klasie średniej

Odświeżona dwa lata temu seria Excite znana jest z zaawansowanych właściwości brzmieniowych i łatwych do wysterowania przetworników o impedancji 8 Ω. Wyróżnia się także eleganckim, dyskretnym wzornictwem: smukłym kształtem obudów, maskownicami montowanymi na magnesach czy nóżkami wyposażonymi w regulowane kolce, które można całkowicie schować, żeby nie narażać podłogi na porysowanie.

Dwa nowe modele Excite to powrót do tradycyjnej dla Dynaudio niskiej impedancji znamionowej 4 Ω, dużych średnic cewek nisko-średniotonowych oraz ponadprzeciętnych zdolności w dziedzinie basu i dynamiki. Zastosowano w nich m.in. zapożyczone z wyższych serii 27-milimetrowe kopułki wysokotonowe z tłumieniem Precision Coating, magnesy głośników nisko-średnotonowych z serii Esotec+, poprawiono także okablowanie wewnętrzne z miedzi OFC. Szczególna uwaga została zwrócona na jak najmniejszą zmienność charakterystyk przetwarzania w płaszczyźnie poziomej i pionowej.

X18 i X44 dostępne będą w kilku wersjach kolorystycznych: rosewood, walnut i satin black z czarnymi maskownicami oraz satin white z maskownicami szarymi. Opcjonalnie można także zamówić maskownice w kolorze białym.

Ceny detaliczne

Excite X18: 5 890 PLN
Excite X44: 17 490 PLN

Dostępność

Druga połowa grudnia 2015 r.

Excite X44 plasuje się na pozycji flagowego modelu serii Excite, spychając X38 na drugą pozycję. X44 są jeszcze potężniejsze i charakteryzują się wręcz monstrualnym zejściem basu (27 Hz/-3 dB), które przekłada się na doskonałą dynamikę. Klarowność dźwięku jest natomiast zasługą 27-milimetrowej kopułki i 14-centymetrowego średniotonowca znanego ze znacznie droższych, aktywnych Focusów XD 600.

Cechy

• Nowo opracowany głośnik niskotonowy 20W75 MSP Esotec+, w podwójnej konfiguracji
• 140-milimetrowy głośnik średniotonowy MSP
• Trójdrożna konstrukcja bass-reflex

Specyfikacja

Efektywność: 89 dB
Wytrzymałość mocowa (IEC): > 250 W
Impedancja nominalna: 4 Ω
Pasmo przenoszenia: (+/-3 dB): 27 Hz–23 kHz
Waga: 29,9 kg (sztuka)
Wymiary (S x W x G): 226x1210x344 mm

Excite X18 to spełnienie marzeń tych, którym w nowej serii Excite dotychczas brakowało dużych, pełnopasmowych monitorów przeznaczonych do pomieszczeń średniej wielkości. X18 są nawiązaniem do wycofanych starszych X16, jednakże w całkiem nowej postaci, bo z mid-wooferem korzystającym z rozwiązań droższej serii Focus.

Cechy

• Głośnik nisko-średniotonowy 17W75 MSP Esotec+ z aluminiową cewką i kaptonowym karkasem
• Dwudrożna konstrukcja bass-reflex

Specyfikacja

Efektywność: 86 dB
Wytrzymałość mocowa (IEC): > 175 W
Impedancja nominalna: 4 Ω
Pasmo przenoszenia: (+/-3 dB): 44 Hz–23 kHz
Waga: 7,5 kg (sztuka)
Wymiary (S x W x G): 190x320x280 mm

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj