EGG-SHELL PRESTIGE 12WKT

EGG-SHELL PRESTIGE 12WKT
Nowy model zintegrowanego wzmacniacza lampowego. Dobra polska robota!

Firma Encore Seven, właściciel marki EGG-SHELL wprowadziła w połowie czerwca 2015 do swojej oferty nowy model zintegrowanego wzmacniacza lampowego. Produkty pod znakiem EGG-SHELL rozpoznawalne są po charakterystycznym i unikalnym wzornictwie idącym w parze z bardzo dobrymi cechami sonicznymi. Nowy model otrzymał symbol 12WKT i należy do serii Prestige. Zastąpił w ofercie dotychczasowy, oznaczony jako 10WKT, który od tej chwili nie będzie już dostępny. Podobnie jak pozostałe, jest to konstrukcja typu Single-Ended mieszcząca się w czystej klasie A.

Czym wyróżnia się następca?

Podstawowa zmiana, to sekcja przedwzmacniacza, która została w całości zapożyczona z topowego modelu 20WK, a więc zamiast jednej lampy 6SN7 na kanał, jak dotychczas, mamy dodatkowo pentodę EF86. Jak zapewnia producent, zastosowano nowe, potężniejsze transformatory. Wzmacniacz zyskał nieco wyższą moc. Podobnie jak u poprzednika, końcówka mocy oparta jest o lampy KT88 – po jednej na kanał oraz zasilacz lampowy zbudowany w oparciu o podwójną diodę prostowniczą typu 5AR4/GZ34.

Jak wszystkie integry serii Prestige, może współpracować z niezwykłym sferycznym pilotem głośności Prestige RCX. Warto w tym miejscu przypomnieć, że pilot to ścięta drewniana, masywna kula, która nie ma żadnych ruchomych elementów. Zmiana głośności odbywa się poprzez obrót kuli wokół własnej osi w prawą lub lewą stronę, co przekłada się na ruch koła głośności we wzmacniaczu. Jest to prawdopodobnie pierwsze na świecie tego typu rozwiązanie wykorzystane w urządzeniu Hi-Fi. Film prezentujący działanie pilota można znaleźć w kanale YouTube producenta:

https://www.youtube.com/watch?v=jRybhFJAvAc

Wzmacniacz 12WKT został ponadto odświeżony wizualnie, czyli dorównany w szczegółach wykończenia do najnowszych konstrukcji serii Prestige. Na tylnym panelu znajdziemy trzy wejścia liniowe RCA na pozłacanych gniazdach amerykańskiej firmy Charming Music Conductor (CMC). Oprócz tego znajdują się tam gniazda głośnikowe obsługujące impedancje 4 i 8 ohm. Górna pokrywa, którą łatwo zdjąć dla lepszego efektu wizualnego żarzących się lamp oraz poprawy chłodzenia (mocowana na magnesach), została dodatkowo usztywniona. Nadal istnieje możliwość zamówienia niemal dowolnego kształtu wycięć chłodzących na panelu. Standardowo producent oferuje dwa typy – proste podłużne szczeliny oraz otwory ułożone gwiaździście. Pozostałe cechy, jak układ „V” lamp mocy oraz duże poziome koło głośności, pozostają bez zmian.

Wraz z pojawieniem się nowego modelu udostępniono kolejną możliwość kastomizacji kolorystycznej polegającej na dostępności lakierów metalicznych. W takim właśnie wykończeniu zaprezentowano pokazowy model. Bez zmian pozostają kolory „standard” czyli biały i czarny. Nadal dostępne są trzy rodzaje przedniego szklanego panela: mocniej dymiony grafitowy oraz jaśniejsze: zielone i niebieskie.

Producent zapewnia, że brzmienie jest jeszcze lepsze niż to, którym charakteryzował się poprzednik. Przede wszystkim, zachowując ciepły i okrągły kształt, z dużą detalicznością wyższego pasma, uzyskano znaczną poprawę dynamiki i kontroli basu, który schodzi nisko, jest konturowy, szybki i dobrze kontrolowany.

Podstawowe dane techniczne:

• Klasa: A (konstrukcja SE Single-Ended)

• Moc: 2 x 12W

• Pasmo: 30Hz – 20kHz (+/- 3dB)

• Impedancja wyjściowa: 4 i 8 Ohm

• Wejścia liniowe: 3 x RCA

• Lampy: 2 x KT88, 1 x 5AR4, 2 x 6SN7, 2 x EF86

• Pobór mocy: 170W

• Waga: 20 kg

• Wymiary [cm] (szer/dł/wys): 40/39/20

Wzmacniacz w Polsce kosztuje 12.990 zł. Z uwagi na wiele możliwości kastomizacji wizualnej, dostępny jest na indywidualne zamówienie. Można go będzie obejrzeć, posłuchać i zamówić w kilku wybranych salonach audio w Polsce.

Strona internetowa producenta: encore7.com


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj