EGG-SHELL TANQ & CLASSIC PS5.1

EGG-SHELL TANQ & CLASSIC PS5.1
Nowe wzmacniacze EGG-SHELL.

Firma Encore Seven wprowadza do sprzedaży flagowy wzmacniacz TanQ oraz przedwzmacniacz gramofonowy. Nad obydwoma aparatami czuwa Matka Tuba.

EGG-SHELL TanQ

To flagowy wzmacniacz zintegrowany rozpoczynający nową serię o nazwie TanQ. Na razie jest jedynym przedstawicielem linii i nie został opatrzony żadnym dodatkowym symbolem. Zgodnie z zapowiedziami z lata zeszłego roku, wizualnie miał to być wzmacniacz atrakcyjny i wygląda na to, że producent dotrzymał słowa i udało mu się ponownie stworzyć urządzenie audio po prostu ładne, a na pewno przyciągające uwagę swoim wzornictwem i wykonaniem. Według zapewnień producenta, także walory brzmieniowe są na wysokim poziomie, pozycjonując produkt najwyżej w ofercie.

Wzmacniacz wykonany jest w topologii Single-Ended, reprezentuje klasę A, posiada moc 20W na kanał. W stopniu mocy zastosowano dwie równolegle połączone lampy KT88. Firma proponuje dwa komplety lamp do wyboru – KT88 Genalex Gold Lion lub najbardziej wymagający mogą zdecydować się na kwadrę ręcznie produkowanych w Czechach lamp KR Audio, uznawanych obecnie za jedne z najlepszych w świecie audio.

Obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej i z aluminium. Posiada pływającą płytę nośną z transformatorami, oddzielającą je i ich drgania od elektroniki i lamp. Lampy mocy wyeksponowane są na zewnątrz charakterystycznie pod kątem w układzie V, a lampy przedwzmacniacza schowane za szybą. Producent na razie nie przewidział wyposażać wzmacniacz w pilota Apple TV, a zamiast niego, standardowo każdy TanQ sprzedawany jest z żyroskopowym pilotem sferycznym RCX. Stabilność wzmacniaczowi zapewniają trzy stopki z polerowanej stali z gumowymi zakończeniami, stanowiącymi dodatkowy element antywibracyjny i antypoślizgowy. Wysokie stopki, znane z pozostałych serii wzmacniaczy, poprawiają chłodzenie, które dodatkowo jest wspomagane mechanicznie, dzięki zamontowanemu w dolnej płycie cichemu wentylatorowi Noctua 11,9 dB / 800 obr. Numer aktywnego wejścia analogowe audio jest wyświetlany za pomocą lampy Nixie. Wzmacniacz objęty jest 3-letnią gwarancją. Cena w Polsce to 17.900 zł.

EGG-SHELL Classic PS5.1

Drugą nową pozycją w ofercie bielskiego producenta jest przedwzmacniacz gramofonowy wprowadzony do serii Classic. Przypomnijmy, że seria Classic, jest serią korespondującą z Prestige pod względem konstrukcji audio, lecz o uproszczonej klasycznej obudowie zachowującej niektóre cechy charakterystyczne dla firmy, takie jak układ V lamp mocy. W przypadku phono stage mamy więc do czynienia z urządzeniem odpowiadającym modelowi Prestige PS5.1. Tak więc obecnie preamp stanowi uzupełnienie w serii Classic dla dwóch wzmacniaczy zintegrowanych o symbolach 9.2 i 15.1. Dzięki temu miłośnicy płyt winylowych mogą skompletować wizualnie dopasowany zestaw wzmacniaczy lampowych Classic. Przedwzmacniacz przeznaczony jest do gramofonów z wkładkami MM (korekcja RIAA). Urządzenie zostało wyposażone w zaskakująco zaprojektowaną i przemyślaną osłonę na lampy, opracowaną w taki sposób, jakiego nie spotyka się u konkurencji. Okazuje się, że tak prosty i oczywisty element, jakim jest osłona lamp, można opracować w sposób innowacyjny. Pierwsza funkcja jest oczywista – to zabezpieczenie przed przypadkowym dotknięciem nagrzanych lamp. Druga, to zapobieganie drganiom (mikrofonowaniem) lamp. Osłona spoczywa na lampach na gumowych przelotach, dając stabilny chwyt u czubka lamp. Osłona charakteryzuje się bardzo łatwym montażem i demontażem na magnesach. Cena przedwzmacniacza wynosi 4.300 zł.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj