EL-FANI PROTESTUJĄ

EL-FANI PROTESTUJĄ

Lubisz el-muzykę i audycje Jerzego Kordowicza w „Trójce”? W takim razie zapraszamy, byś uczciwie powiedział, co myślisz o dzikim zdjęciu z anteny PR3 kultowego i kulturotwórczego programu najsłynniejszego popularyzatora tego gatunku w naszej części Europy

Protest przeciwko likwidacji pasma Jerzego Kordowicza toczy się na Facebooku. Wystarczy kliknąć tu, by wyrazić swoją opinię na ten temat. Przynajmniej tyle można zrobić w sprawie masakry „STUDIA EL-MUZYKI”. Poniżej tekst z Facebooka wyjaśniający przyczyny naszego oburzenia.

Bez możliwości pożegnania ze słuchaczami, bez słowa wyjaśnienia, czy podziękowania ze strony Polskiego Radia, pod płaszczykiem manipulacji przy ramówce znika z anteny el-muzyka i głos redaktora Jerzego Kordowicza.
Muzyka elektroniczna to gatunek niszowy, nie mieszczący się w mainstreamie produkcji fonograficznej. Radiofonia publiczna po raz kolejny udowadnia, że nie rozumie swojej misji, jako uzupełniania głównego nurtu popkultury o wartościowe gatunki, istniejące jednak na obrzeżach rynku.
Redaktor Jerzy Kordowicz dzięki swoim audycjom w Polskim Radiu spopularyzował muzykę elektroniczną, el-muzykę. W latach 90-tych XX wieku dzięki audycji „Top Tlen” i jej formule listy przebojów polskich wykonawców faktycznie zintegrował krajowe środowisko twórców tego gatunku.
Programy Jerzego Kordowicza były dla wielu słuchaczy jedynym źródłem wiedzy o wykonawcach ich ulubionej muzyki, jedynym miejscem w mediach, gdzie mogli ją odkryć i usłyszeć. Jedna arbitralna decyzja spowodowała, że ci słuchacze to źródło stracili.
Media publiczne znów pokazały, że nie są zainteresowane potrzebami swoich odbiorców. Zaprotestujmy przeciw takiej sytuacji!

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj