ELIPSON ALPHA & OMEGA

ELIPSON ALPHA & OMEGA
Może coś z kuchni francuskiej?

Zacna francuska marka Elipson od kilkudziesięciu lat słynie z produkcji sferycznych zestawów głośnikowych, które mają swoje stałe miejsce w historii francuskiego dizajnu. Świetnie prezentują się w eklektycznych wnętrzach, gdzie tradycja miesza się z awangardą. Teraz szansę na zdobycie delikatnych podniebień koneserów znad Sekwany mają gramofony z serii Alpha i Omega.

To premierowe modele Elipsona. W 80 procentach zostały wykonane z miejscowych komponentów. Zawierają wiele opatentowanych rozwiązań i – jak zapewnia firma – są pierwszymi gramofonami na świecie dysponujących technologia bezprzewodowej transmisji dźwięku do systemów audio. W sumie firma przygotowała w swoich dwóch liniach aż 7 różnych modeli wyposażonych we własne ramię wykonane z karbonu.

Możliwości sprzętu sięgają od współpracy z wkładkami MM/MC, po strumieniowanie w protokole BT aptX. Można kupić wersję z przedwzmacniaczem RIAA lub preinstalowaną wkładką Ortofona. Szczególną duma Elipsona jest system DDS – Digital Sinusoidal Signal – pozwalający na precyzyjną kontrolę prędkości obrotów. Obydwie linie są dostosowane do działania w różnych standardach zasilania.

Ceny – w zależności od wyposażenia – mieszczą się w granicach 1000-3000 złotych.

Kategorie: NOWOŚCI, VINYL

Skomentuj