EMANUEL SALVADOR: SELECTED PERFORMANCES – RE-ISSUE

EMANUEL SALVADOR: SELECTED PERFORMANCES – RE-ISSUE
Płyta wybitnie utalentowanego portugalskiego skrzypka, który swoją karierę związał z Polską. Do pobrania legalnie i bezpłatnie!

Portugalski skrzypek pracuje obecnie jako koncertmistrz w szczecińskim zespole kameralnym Baltic Neopolis Orchestra, założonym w 2008 roku przez lokalnych muzyków. Jest również członkiem Baltic Neopolis Quartet oraz Guimarães String Quartet.

Urodził się w 1981 roku. Jest absolwentem portugalskiej szkoły Artave, którą ukończył jako najlepszy student. Grę na skrzypcach doskonalił potem w m.in. w londyńskiej Guildhall School of Music and Drama oraz Royal College of Music. Występuje na całym świecie jako solista podczas koncertów i festiwali. Dał się poznać się także polskiej publiczności występując m.in. z Młodą Polską Filharmonią kierowaną przez Adama Klocka.

W 2005 roku ukazała się płyta, na której zagrał dedykowany mu koncert skrzypcowy Joaquima dos Santosa. Trzy lata później kolejny koncert napisał dla niego Karl Fiorini. Ten właśnie utwór jest częścią albumu, który dzisiaj polecamy Państwa uwadze. Płyta pochodzi z 2008 roku i została pierwotnie wydana przez wytwórnię XS-records. Obecnie jest dystrybuowana bezpłatnie przez wytwórnię Nachtstück Records, współpracującą m.in. z cenionym ośrodkiem muzyki eksperymentalnej STEIM (STudio for Electro Instrumental Music) mieszczącym się w Amsterdamie. Płyta – prócz wspomnianego koncertu maltańskiego kompozytora, zawiera też „Salut d’Amour” Elgara, sonatę na skrzypce Debussy’ego oraz trio fortepianowe Karla Fiorini.

Album – m.in. w plikach WAV i FLAC – do pobrania tutaj. Legalnie i za darmo!

a0140741407_10

Kategorie: ŁADOWNIA, NOWOŚCI

Skomentuj