EMINEM NA KASECIE

EMINEM NA KASECIE
Eminem wydaje na kasecie magnetofonowej "The Slim Shady", swój przebojowy album z 1999 roku

Czyżby początek nowego trendu? Sporo mówi się ostatnio o renesansie kaset, jednak sprzedaż tego nośnika jest tak mało, że nawet w USA oficjalnie nie notuje się tego. Kasety są dość popularne w środowisku niszowych, niezależnych wytwórni, a także wśród hip-hopowców, którzy nagrywają na nie swoje mixtape’y.

Entuzjaści kaset ustanowili nawet Casette Store Day (wzorem winylowego Record Store Day), który był obchodzony już trzykrotnie – w 2013, 2014 i 2015 r (17 października), ale nie wywołał większego echa. Muzykę w tym formacie najłatwiej kupić w portalu Bandcamp, który jest przeznaczony dla niezależnych muzyków. Na świecie istnieje jeszcze kilka fabryk produkujących kasety. Jedną z najbardziej znanych jest kanadyjska firma Duplication.ca.

eminem1

„The Slim Shady” to druga płyta w dorobku Eminema. Została wydana w 1999 r. i trafiła aż na 2. miejsce listy przebojów Billboardu. Kasety są dostępne na specjalnej stronie w przedsprzedaży. Pakiet z koszulką kosztuje 40 dolarów. Uwaga – okładka jest trójwymiarowa!

Jak odtworzyć kasetę? Po pierwsze, bardzo możliwe, że taką funkcję ma jeszcze wasze radio samochodowe. Jeżeli nie, poszukajcie przenośnych odtwarzaczy kasetowych. Taki sprzęt niedawno wypuściła firma Groove-e. Możecie też zapytać swojego ojca lub dziadka o walkmana. Bardzo możliwe, że przechowują go gdzieś na dnie biurka.

Slim Shady LP

Go back to when I first didn't give F's with the #SSLP Cassette Re-issue: http://shady.sr/SSLPBundleIf these are gone before you cop one, its not My Fault…

Posted by Eminem on 7 marca 2016

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj