FiiO E12 MONT BLANC

FiiO E12 MONT BLANC
Przenośny wzmacniacz słuchawkowy. Z wysokiej półki 

Dosłownie kilka dni temu na półki sklepów trafiło nowe dzieło inżynierów znanej w świecie z produkcji przenośnych wzmacniaczy marki FiiO.
Model E12 MONT BLANC bo tak brzmi jego pełna nazwa to majstersztyk wśród przenośnych AMP’ów. FiiO E12 to model dla bardzo wymagających użytkowników chcących wykorzystać w pełni możliwości swoich high-endowych słuchawek w dowolnym miejscu i czasie.

Dla zapewnienia świetnego brzmienia Fiio zastosowało w swoim nowym urządzeniu dwa najwyższej jakości wzmacniacze operacyjne od cenionego amerykańskiego producenta Texas Instruments. Jeden z nich (LME49710) odpowiada za podstawowe wzmocnienie, natomiast drugi (LME49600) pełni rolę bufora. Takie połączenie pozwala uzyskać niewiarygodnie niski poziom zniekształceń wynoszący 0,00003%. Są to wyniki nie osiągalne wśród podzespołów konkurencji.

Wykorzystanie doskonałych podzespołów takich jak wzmacniacze operacyjne, wysokiej klasy potencjometru ALPS oraz kondensatora WIMA w połączeniu z wysokiej pojemności baterią zapewnia doskonałe brzmienie i świetne walory użytkowe produktu. Nie ma tutaj mowy o zniekształceniach przy regulacji głośności jak ma to miejsce w przypadku podstawowych potencjometrów.

FiiO Mont Blanc to także innowacyjny system zasilania. Dla zaspokojenia wymagań podzespołów w modelu E12 zastosowano trzy połączone baterie dające napięcie 11V, wbudowany przetwornik DC/DC transformuje je na 22V. W ten sposób urządzenie w 100% wykorzystuje potencjał wzmacniaczy operacyjnych, dając ogromną moc wyjściową wynoszącą 850mW. Taka wartość w połączeniu z wysokim poziomem dynamiki pozwala na wysterowanie nawet najbardziej wymagających słuchawek.

Zastosowanie połączonych baterii wymaga nietypowego prądu ładowania wynoszącego 14V. Konstruktorzy Fiio postanowili wprowadzić w modelu E12 znaczące ułatwienie poprzez konwersję 5V napięcia w porcie USB na 14V potrzebne do ładowania baterii. W ten sposób możemy naładować baterię poprzez port USB w komputerze lub ładowarkę sieciową od telefonu. W przypadku 2A ładowarki FiiO E12 działała w trybie quick charge i proces ładowania trwa tylko 3 godziny.

Aby zwiększyć wygodę korzystania i informować o aktualnym stanie urządzenia FiiO E12 został wyposażony w diody informujące o trybie ładowania (szybki, wolny). Dioda informuje również o pracy urządzenia.

Żeby dopasować wzmocnienie do używanych słuchawek, FiiO E12 posiada dwustopniowe podbicie Gain – low dla mniej wymagających słuchawek i high dla sprzętu o większych potrzebach w stosunku do źródła.

Dodatkowym atutem jest funkcja podbicia basu, która delikatnie podbija najniższe tony nie kolorując nadmiernie basu oraz nie wprowadzając przy tym przytłumienia wokali i instrumentów. Nie mniej ważny tutaj jest zastosowany hardware’owo crossfeed czyli przenikanie kanałów dla zapewnienia wiernego i jak najbardziej naturalnego przekazu muzyki.

Zaawansowana technologia i doskonała jakość dźwięku w modelu E12 idą w parze z bardzo smukłą obudową o grubości 14,5 mm oraz świetnym wykonaniem ze szczotkowego metalu. Zachowano jednoczesnie niewielką wagą sprawiającą że FiiO E12 doskonale nadaje się do noszenia w kieszeni, można go zabrać ze sobą wszędzie ciesząc się muzyką doskonałą w każdym calu.

Specyfikacja techniczna:

waga 159g

wymiary 124×65.5×14.5(mm)

Wejście audio 3.5mm stereo jack

wyjście audio 3.5mm stereo Jack

Potencjometr ALPS

Podbicie basu 1 stopniowe

Impedancja słuchawek 16~300Ω(rekomendowana)

Zasilanie Micro USB 5V/2A

Pojemność baterii 9.7Wh (880mAh / 11.1V)

Czas ładowania

Czas pracy 12 godzin

Moc wyjściowa 880mW@32Ω

Zniekształcenia THD
Impedancja wyjściowa
Pasmo przenoszenia 10 Hz ~ 100KHz

Skuteczność 110dB

Czułość wejścia

Crosstalk 70 dB

Podbicie Gain 16 dB(wysoki)

Zakres podbicia basu 4.2dB @ 100Hz

Maksymalne napięcie wyjścia 15.5 V

Maksymalne natężenie wyjścia 170 mASkomentuj