FIIO X3

FIIO X3
Kolejny kieszonkowy odtwarzacz, który ma zagrać w "studyjnej jakości". Doceniwszy starania producenta zauważmy jednakowoż, że standard 24/192 daleki jest od profesjonalnego 32/384. Szczegóły nowej audiofilskiej zabawki - w informacji prasowej poniżej

FiiO dąży do uzyskania perfekcji w kwestii brzmienia i przez ostatnich kilka lat opracowywało produkt, który będzie przenośnym odtwarzaczem i zapewni doskonałą, studyjną jakość dźwięku. Owocem ich prac jest FiiO X3 – pierwszy przenośny odtwarzacz audio od FiiO. Produkt wykorzystuje najwyższej klasy podzespoły do odtwarzania formatów bezstratnych FLAC 24bit/192kHz. Możliwości dźwiękowe spełnią oczekiwania wymagających użytkowników, dając perfekcyjne w każdym calu brzmienie.

FiiO X3 jest urządzeniem wspierającym większość formatów audio w tym prawie wszystkie formaty bezstratne. Lista obsługiwanych kodeków jest bardzo długa, dzięki temu X3 poradzi sobie niemal z każdym plikiem który na niego wgramy. X3 jako jeden spośród zaledwie kilku modeli odtwarzaczy przenośnych obsługuje muzykę zapisaną w plikach 24bit/192kHz. Różnicę w jakości można porównać do telewizji w HD wobec SD, teraz każdy, najdrobniejszy detal będzie doskonale słyszalny.

Nowy odtwarzacz FiiO to także poręczne i wygodne w codziennym użytkowaniu urządzenie. X3 z łatwością zmieści się w kieszeni a potężna bateria litowo polimerowa o pojemności 3000mAh zaspokoi energochłonne, zaawansowane podzespoły zapewniając 10 godzin nieprzerwanej pracy odtwarzacza. Standardowe złącze micro USB umożliwia ładowanie zarówno z laptopa jak i ładowarki sieciowej tej samej którą ładujesz swój smartfon. Urządzenie typowo dla produktów FiiO jest zamknięte w doskonałej jakości metalowej obudowie.

Wygoda obsługi i odtwarzanie wielu formatów to jednak nie wszystko co stanowi o wyjątkowości modelu X3. Perfekcyjna jakość dźwięku to zasługa zastosowania najlepszych podzespołów. Główny kodek dźwięku to znany i bardzo ceniony Wolfson WM8740, ten sam który znajdziemy w wysokiej jakości DAC’ach do komputera oraz w odtwarzaczach stacjonarnych. Za wzmocnienie dźwięku odpowiada równie dobry wzmacniacz operacyjny AD8397 dający potężne możliwości napędzania wymagających słuchawek. Generuje on moc kilkanaście razy większą niż w typowych odtwarzaczach. Wykorzystanie OPAMP’a AD8397 zapewnia jakość zbliżającą się do wzmacniaczy A klasy charakteryzując się ciepłym, przyjemnym brzmieniem z dynamicznym basem.

Kolejną unikatową funkcją FiiO X3 jest sprzętowy equalizer. Zwykle w odtwarzaczach stosuje się programowe equalizery które nie dorównują jakością sprzętowemu. Sprzętowy equalizer dba o możliwość uzyskania naturalnego i idealnie dopasowanego do oczekiwań użytkownika dźwięku.

FiiO X3 posiada również bogate możliwości podłączania dodatkowych urządzeń. Odtwarzacz poza portem micro USB i wyjściem słuchawkowym posiada również analogowe wyjście liniowe oraz coaxialne umożliwiające połączenie np. z FiiO E12.

Fiio X3 ma wbudowaną pamięć 8GB, producent jednak przewidział fakt, że muzyka w świetnej jakości zajmuje sporo miejsca i zamontował w odtwarzaczu slot na karty micro SD z obsługą kart o pojemności 64GB. Pozwoli to zgromadzić pokaźną bibliotekę muzyczną, którą można zabrać ze sobą w każde miejsce. Cena odtwarzacza to 999PLN.

Specyfikacja techniczna

Model X3

Kolor Czarny

Wymiary 55 X 109 X 16 (mm)

Waga 122 g

Ekran TFT 320X240 pikseli

Analogowe wyjście audio 3.5mm jack

Cyfrowe wyjście audio Optyczny 3.5mm jack

Parametry dźwięku

Poziom zniekształceń THD+N < 0.004%@1KHz

Pasmo przenoszenia 10Hz~20KHz(+/-0.2)

Stereo Crosstalk > 90 dB @10KΩ @1KHz

Parametry wyjścia słuchawkowego

Moc wyjściowa > 540 mW@16Ω

Moc wyjściowa > 270 mW@32Ω

Moc wyjściowa > 30 mW@300Ω

Pasmo przenoszenia 10Hz~20KHz(+/-0.2)

Stosunek Sygnał/Szum > 105 dB (AUX IN)

Zasilanie

Zasilanie USB 5V/500mA

zalecane USB 5V 1.5A

Dioda informacyjna czerwony kolor – ładowanie , zielony kolor – w pełni naładowany

Wyświetlanie poziomu baterii Tak

Obsługa formatów audio

Bezstratne:

APE (Fast):192K/24B; APE (Normal):96K/24B; APE (High):96K/24B; FLAC:192K/24B; WAV:192K/24B; WMA 9.1 LOSSLESS:96K/24B; Apple Lossless:192K/24B; Stratne:

MP2、MP3、AAC、ALAC、WMA、OGG… …

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj