FINAL STOP: 3D AUDIO THRILLER

FINAL STOP: 3D AUDIO THRILLER
Sennheiser prezentuje thriller z dźwiękiem 3D nagrany z wykorzystaniem zestawu słuchawkowego AMBEO SMART HEADSET. Osoby o słabych nerwach nie powinny oglądać go w nocy, w samotności, na odludziu i przed głównym wydaniem "Wiadomości"!

Szelest gazety, dochodzący z daleka dźwięk silnika autobusu, kroki za plecami w ciemną noc: niewiarygodnie realistyczna oprawa dźwiękowa krótkometrażowego filmu FINAL STOP wyprodukowanego przez Sennheiser sprawi, że każdemu zjeżą się włosy na głowie. Scenarzystka i reżyserka Roxanne Benjamin wykorzystuje pejzaż dźwiękowy do stworzenia niepokojącej atmosfery z wykorzystaniem zestawu słuchawkowego Sennheiser AMBEO SMART HEADSET. Rezultatem jest porywający thriller z dźwiękiem 3D.

Krótkometrażowy film FINAL STOP, który powstał przy współpracy firmy Sennheiser z Roxanne Benjamin zapada w pamięć: reżyserka wykorzystała wyłącznie smartfon i zarejestrowała większość dźwięków za pomocą Sennheiser AMBEO SMART HEADSET, aby realistycznie uchwycić przerażający klimat każdej sceny. Zestaw słuchawkowy, opracowany we współpracy z firmą Apogee, która specjalizuje się w konwersji analogowo-cyfrowej, umożliwia nagrywanie dźwięku 3D: mikrofony w obu nausznikach wiernie rejestrują dźwięki otoczenia, które następnie można odtworzyć przez dowolne słuchawki. Ponieważ odgłosy wokół bohaterki filmu, granej przez Phoebe Tonkin, zostały zarejestrowane w trzech wymiarach, widz może całkowicie zanurzyć się w pejzażu dźwiękowym: pasażer szeleści gazetą na przodzie autobusu, para kłóci się z tyłu po jej prawej stronie, bohaterka czuje, że ktoś się jej przygląda.

Choć reżyserka Roxanne Benjamin nakręciła FINAL STOP bez żadnych dialogów, udało jej się stworzyć niezwykle realistyczny i niepokojący nastrój dzięki AMBEO SMART HEADSET: trójwymiarowy dźwięk sprawia, że przerażające i szokujące momenty stają się bardziej intensywne niż kiedykolwiek przedtem.

„Ponieważ cała struktura filmu jest zbudowana wokół dźwięku 3D, kamera przez większość czasu pozostaje za plecami Phoebe, żeby widzowie naprawdę doświadczyli strachu, który odczuwamy, kiedy ktoś za nami idzie. Był to element, który uderzył mnie najbardziej w zestawie AMBEO SMART HEADSET, kiedy pierwszy raz go testowałam – jak skutecznie może on wspomagać narrację w horrorze. Dźwięk 3D naprawdę bardzo przybliża widza do akcji i pozwala mu poczuć, że jest tuż przy przerażonej Phoebe. Byłoby fascynujące wykorzystać to w pełnometrażowym thrillerze lub horrorze” – powiedziała Roxanne Benjamin.

Uwe Cremering, dyrektor działu AMBEO Immersive Audio w firmie Sennheiser, dodał: „Chcieliśmy, aby widzowie doświadczyli silnych emocji, które dźwięk 3D może wnieść do każdego filmu, a w FINAL STOP Roxanne wykorzystała pełen potencjał zestawu słuchawkowego AMBEO SMART HEADSET, stwarzając przerażająco realistyczne doznania dźwiękowe”.

Autobusem donikąd

FINAL STOP to film, który idealnie wykorzystuje potencjał dźwiękowego pejzażu 3D: bohaterka grana przez Phoebe Tonkin wraca do domu z centrum miasta nocnym autobusem. Wkrótce zauważa siedzącego z tyłu mężczyznę, którego twarz jest zakryta kapturem. Im więcej ludzi wysiada z autobusu, tym bardziej mężczyzna się do niej przybliża. Zaniepokojona opuszcza pojazd, żeby zgubić prześladowcę. Jednak zaraz po wyjściu uświadamia sobie, że nie jest sama.

Mistrzyni gatunku

Reżyserka FINAL STOP Roxanne Benjamin specjalizuje się w thrillerach i horrorach. Jako producentka, scenarzystka i reżyserka Benjamin przecierała nowe szlaki i stworzyła własną odmianę horroru w epizodycznych filmach, takich jak Southbound, XX i V/H/S. Obecnie kończy pracę nad thrillerem Body at Brighton Rock, do którego napisała scenariusz i który wyreżyserowała. Odtwórczyni głównej roli w thrillerze firmy Sennheiser, Phoebe Tonkin, również może pochwalić się filmowym doświadczeniem: w 2012 r. zagrała w horrorze W szczękach rekina i dołączyła do obsady serialu Pamiętniki wampirów. Młoda australijska aktorka dała się poznać szerszej publiczności także dzięki roli w serialu H2O – wystarczy kropla, w którym zagrała jedną z głównych postaci.

Więcej informacji na www.sennheiser.com/finalstop

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj