FOCAL NAIM 10th Anniversary Edition 

FOCAL NAIM 10th Anniversary Edition 
Specjalna edycja jubileuszowa. Sopra N°2, NDX 2, NAC 282, NAP 250DR i zasilacze z unikalnymi wykończeniami

W tym roku Focal i Naim świętują 10. rocznicę kooperacji w ramach grupy Vervent Audio. Aby uczcić ten jubileusz powstał specjalny, wysokiej klasy system hi-fi z unikalnymi wykończeniami.

Ze względu na design i wydajność system opiera się na kolumnach Sopra N°2. Boczne panele głośnika zostały wykończone betonem, natomiast przedni panel ma kolor cyny.

Rzeźbione wykończenia tworzą metaliczny efekt niespotykany wcześniej w sektorze audio; inspiracją jest majestatyczność architektury.

Głośniki zasila: najnowocześniejszy streamer NDX 2 łączący się z przedwzmacniaczami NAC 282/NAP 250 DR, system uzupełniają zasilacze NAPSC i HiCap DR.

Każdy element ma dopasowane wykończenie w kolorze cyny. Ten pakiet zawiera wszystkie potrzebne akcesoria, w tym parę kabli głośnikowych Super Lumina.

SOPRA N°2

Sopra N°2 wyraźnie utorowała drogę do kolejnej ery „Premium High End”, wprowadzając nowe kryteria wydajności. Kompaktowość, nowoczesność, czysty design, charakter… wszystko to są niezbędne czynniki, aby zapewnić idealną integrację z każdym wnętrzem. Wyposażona w najlepsze przetworniki średniotonowe, jakie kiedykolwiek opracował Focal, z technologiami NIC (Neutral Inductance Circuit) i TMD (Tuned Mass Damper), Sopra N°2 przesuwa granice reprodukcji pod względem przejrzystości dźwięku płynącego z bardzo kompaktowej obudowy. Sopra N°2 jest idealna do pomieszczeń o powierzchni do 30m kw., a nawet doskonale sprawdza się w większych pomieszczeniach o powierzchni do 70m2.

 • Przetwornik średniotonowy z zawieszeniem TMD i obwodem magnetycznym NIC
 • Berylowy przetwornik wysokotonowy IHL (Infinite Horn Loading)
 • Opracowane i wyprodukowane przez Focal we Francji

HiCap DR

Może i jest mały, ale nie należy lekceważyć talentu HiCap do maksymalizacji muzykalności każdego systemu. To kompaktowy zasilacz do prawie wszystkich firmowych przedwzmacniaczy oraz  przedwzmacniaczy gramofonowych i aktywnych komponentów zwrotnicy. Jego duży transformator toroidalny oraz wysokiej jakości kondensatory wygładzające zapewniają doskonałą wydajność i jakość. Właściciele przedwzmacniaczy NAC 282 mogą cieszyć się jeszcze lepszą wydajnością, dodając do swojego systemu dodatkowy, drugi HiCap.

 • Dwa wyjścia zasilania 24 V
 • Całkowicie nowa konfiguracja Discrete Regulator (DR), zapewniająca najlepsze w historii standardy stabilnej, niskoszumowej mocy
 • Obudowa z piaskowanego, anodowanego na czarno aluminium oraz antywibracyjne nóżki do kontroli rezonansu

NAC 282

NAC 282 zawiera zasilacz NAPSC, który niezależnie zasila obwody cyfrowe i sterujące NAC 282, pozostawiając obwody audio zasilane przez wzmacniacz mocy NAC 155 XS lub NAP 200, albo jeden z niezależnych zasilaczy FlatCap XS, HiCap lub SuperCap. Rezultatem jest jeszcze większa transparentność i doskonała muzykalność dźwięku plus oczywiście elastyczność, jakiej można oczekiwać przedwzmacniaczy.

 • Obsługa wejść DIN i RCA w celu ułatwienia połączenia z szerszą gamą systemów
 • Ciche sterowanie mikroprocesorowe, które zasypia podczas słuchania
 • Precyzyjne potencjometry obrotowe z gałkami z metali szlachetnych
 • Tryb AV Bypass umożliwiający proste podłączenie do istniejącego systemu AV
 • Wejście zasilane do użytku z przedwzmacniaczami gramofonowymi StageLine lub SuperLine
 • Możliwość zwiększenia wydajności dzięki zasilaczom FlatCap XS, HiCap lub SuperCap; może być również zasilany z wejść przedwzmacniacza wzmacniacza mocy NAP 155 XS lub Nap 200

NAP 250 DR

Umieszczony w anodyzowanej aluminiowej obudowie o niskim rezonansie serii Classic zapewnia 80 W na kanał (przy 8 ohm).

NAP 250 jest teraz wyposażony w nowe tranzystory NA009 zaimplementowane po raz pierwszy w Statement. 250 zawiera również technologię wysokiej mocy Naim Audio DR (Discrete Regulator) zastosowaną w Statement, aby zapewnić płynne, stabilne zasilanie.

 • 80 W na kanał przy 8 ohm
 • Duży, specjalnie zaprojektowany transformator zapewniający 400 VA mocy
 • Zaawansowane tranzystory wyjściowe 009 stosowane w naszych referencyjnych wzmacniaczach mocy NAP 500 i Statement

NAPSC

Kompaktowy NAPSC jest standardowo wykorzystywany w przedwzmacniaczu NAC 282 i może również stanowić ulepszenie dla NAC 202 lub do zasilania wzmacniacza słuchawkowego HeadLine.

Kontrolowanie elementu zasilającego system było od samego początku podstawą inżynierii Naim Audio.

Zasilacz NAPSC jest standardowo dostarczany z przedwzmacniaczem NAC 282, zapewniając płynną, niskoszumową moc dla obwodów cyfrowych, pozostawiając przedwzmacniaczowi możliwość skupienia się na wykonywaniu swojej głównej pracy, jaką jest zarządzanie sygnałem audio. Po sparowaniu z NAC 202 wykonuje to samo zadanie, modernizując istniejącą wewnętrzną sekcję zasilania, aby całkowicie wyeliminować  szum elektryczny. W obu zastosowaniach ta dbałość o szczegóły przynosi korzyści w postaci lepszej klarowności muzycznej i redukcji szumów.

 • Moc wyjściowa 18 V
 • Piaskowana, anodowana na czarno aluminiowa obudowa oraz antywibracyjne nóżki
 • Wygodny i kompaktowy o szerokości zaledwie 12 cm

NDX 2

Streamer odtwarza bezprzewodowo dźwięk z niemal każdego źródła, w tym z serwisów muzycznych Chromecast, Spotify, Tidal, AirPlay i Apple Music oraz Bluetooth AptX HD.

 • Obsługa UPnP umożliwiająca streaming plików audio w rozdzielczości do 32 bit/384 kHz z serwerów Naim Audio, urządzeń sieciowej pamięci masowej (NAS) lub dowolnego komputera domowego
 • Cztery wejścia cyfrowe z obsługą 24bit/192kHz (S/PDIF) w celu zapewnienia optymalnego połączenia ze źródłami zewnętrznymi
 • 5-calowy kolorowy wyświetlacz prezentujący okładki albumów oraz informacje o utworach
 • Obsługuje szeroką gamę formatów muzycznych: WAV, FLAC, DSD, Apple Lossless, AIFF, AAC, pliki w formacie Windows Media, M4A i MP3. Odtwarzanie bez przerw we wszystkich formatach plików
 • Wbudowana funkcja Spotify Connect dająca dostęp do milionów utworów z najpopularniejszego na świecie muzycznego serwisu streamingowego
 • Wbudowany Chromecast umożliwia streaming muzyki z setek obsługiwanych aplikacji na smartfony lub tablety (192 kHz)

 

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj