FONICA i SUPERTECHNIKA

FONICA i SUPERTECHNIKA
Jak już donosiliśmy, na rynku pojawił się polski producent gramofonów Audio-Fonica. Na razie oferuje dwa modele sprzętu - F-600 za 8 tys. i F-800 za 14 tys. zł. Więcej - w firmowej informacji poniżej 

Grupa Kapitałowa Complex korzystając z najnowszych rozwiązań technicznych stworzyła i wprowadziła na rynek efektowne adaptery, które zachwycą miłośników winylowych płyt i nieskazitelnego brzmienia.

Rosnące w ostatnich latach zainteresowanie muzyką odtwarzaną przy użyciu gramofonów analogowych sprawiło, że Grupa Kapitałowa Complex postanowiła zainwestować w ten odradzający się segment sprzętu muzycznego..

„Wprowadzenie na rynek gramofonów Audio-Fonica to znakomita okazja, by przywrócić do łask niegdyś troskliwie pielęgnowane, a następnie zapomniane analogowe perełki. Miłośnikom muzyki winylowej chcemy dać szansę odświeżenia starych kolekcji, a także umożliwić rozbudowywanie jej o nowe egzemplarze” – przekonuje Radosław Łodziato, Prezes Audio-Fonica, odpowiedzialnej za produkcję sprzętu.

Gramofony Audio-Fonica wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, elegancką oprawą oraz zaawansowaną technologią połączoną z drobiazgową precyzją wykonania. To właśnie te cechy sprawiają, że produkty zajmują czołowe miejsce w kategorii sprzętu luksusowego. Wszystkie elementy są wykonane ręcznie na nowoczesnych obrabiarkach CNC, ręcznie polerowane, selekcjonowane i montowane. Oferta gramofonów Audio-Fonica łączy w sobie klasykę wzornictwa z najnowszymi trendami w światowym designie. Produkty należą do grona ekskluzywnych, sygnowanych znakomitą marką, urządzeń audio, stąd też przeznaczone są dla najbardziej wymagających odbiorców.

Flagowe produkty w ofercie to gramofony Audio-Fonica F-800 i F-600. Pierwszy z modeli należy do unikatowej, limitowanej edycji, która dedykowana jest największym entuzjastom płyt winylowych. Podstawę jego konstrukcji stanowi wysokiej jakości granit. Urządzenie wyposażone jest w finezyjny mechanizm regulacji wysokości ramienia, umożliwiający pracę z dowolną wkładką, co zapewnia doskonałą sztywność układu oraz łatwe ustawienie ramienia w zależności od grubości płyty. Z kolei wysoka jakość wykonania łożyska ślizgowego zapewnia bezszelestną pracę i redukcję drgań systemu oraz długowieczność. Silnik, odseparowany wydajnymi absorberami od podstawy, zapewnia optymalną izolację drgań konstrukcji gramofonu od zespołu napędowego.

Drugi z produktów to nowoczesny gramofon typu retro. Jego ramię stanowi aluminiowa konstrukcja o podstawie wykonanej ze stalowego bloku. Stabilizacje i integralność z urządzeniem osiągnięto dzięki mosiężnej podstawie. System trzech mosiężnych kolców umożliwia doskonałą izolację od podłoża. Zewnętrzna część gramofonu, podtrzymująca talerz, oparta została na kulce wykonanej z dwutlenku cyrkonu, materiale o wytrzymałości porównywalnej z diamentem. Wewnętrzne połączenia między ramieniem, a gniazdami wykonane są z wysokiej jakości interkonektów. Silnik zasilany jest z falownika elektronicznego, który dzięki wykorzystaniu mikrokontrolera kwarcu generuje na wyjściu przebieg sinusoidalny o stabilnej częstotliwość. Natomiast złocone gniazda minimalizując rezystancję i pojemność połączeń, zapewniają doskonałą jakość sygnału z wkładki.

Planowane jest stopniowe uzupełnianie oferty o kolejne egzemplarze gramofonów. W niedalekiej przyszłości zostanie wprowadzony model Hi-End, który będzie dostępny dla szerszego grona nabywców. W początkowej fazie działalności produkty będą kierowane do klientów na rynku polskim. „Jeśli uznamy jednak, że spółka osiągnęła poziom stabilnego wzrostu i przynosi zyski, rozważymy w późniejszym czasie ekspansję również na inne rynki” – dodaje Radosław Łodziato.

Szczegółowe informacje na temat oferty produktowej dostępne są na stronie www.fonicamusic.com

Specyfikacja techniczna:
Gramofon F800 Gramofon F600
Pobór mocy z sieci [W]: 13.3 W 13.3 W
Napięcie na wyjściu falownika: 24 V 24V
Efektywna długość ramienia: 237 mm 237 mm
Efektywna masa ramienia: 11 g 11 g
Stosunek sygnał/szum: -80 dB – 80dB
Kształt ramienia: Proste Proste
Napęd: Paskowy Paskowy
Średnica talerza: 298 mm 298 mm
Prędkość: 33i 45 obr./min 33i 45 obr./min
Wymiary: 445x 357x 150 mm 445x 357x 150 mm
Waga: 35 kg 35 kg
Gwarancja: 24 miesiące 24 miesiące

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj