FOSTEX: NOWY DYSTRYBYTOR

FOSTEX: NOWY DYSTRYBYTOR
Wyroby japońskiej marki, zarówno konsumenckie, jak i z segmentu pro, trafiły do oferty firmy MIP

Firma Fostex założona została w 1973 r. w Tokio. Jej założycielami byli S. Nishimura i H. Shinohara. Jej siedziba od początku mieściła się w położonej na obrzeżach Tokio dzielnicy Akishima. Marka funkcjonowała jako dział handlowy korporacji Foster, zajmującej się produkcją wysokiej klasy podzespołów głośnikowych. Europejska siedziba firmy znajduje się w Niemczech w mieście Bingen.

Firma od razu zajęła się projektowaniem i produkcją słuchawek. Pierwszy model oznaczony marką Fostex powstał już w połowie lat 70. Niebawem pojawiły się też pierwsze profesjonalne magnetofony ośmio- i szesnastościeżkowe.

Pierwszym flagowym modelem słuchawek Fostexa był T50, który w tamtych czasach konkurował z najlepszymi wyrobami na rynku, np. Staxa. Model protoplasty produkowany jest do dziś pod oznaczeniem T50RP MKIII. Nie jest to topowy wyrób, ale ciągle cieszy się uznaniem wśród profesjonalistów – jest szeroko stosowany przez muzyków, producentów i inżynierów dźwięku. Szczytowym produktem jest obecnie TH-900 MKII.

Fostex to nie tylko słuchawki. W ofercie znajdują się m.in. wzmacniacze słuchawkowe, przetworniki cyfrowo-analogowe, monitory odsłuchowe i rejestratory. Jednym z najciekawszych obecnie produktów w katalogu jest wzmacniacz słuchawkowy HP-V8. Polska premiera tego produktu (cena ok. 40 000 złotych) odbędzie się podczas tegorocznych targów Audio-Video Show w dniach 4-6 listopada w lożach Stadionu Narodowego PGE.

W ofercie nowego polskiego dystrybutora nadal będzie dpstepny sprzęt profesjonalny i studyjny Fostexa.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj