FREE DOWNLOAD OF THE WEEK

FREE DOWNLOAD OF THE WEEK
"Casala" to debiutancki album 30-letniej Hiszpanki, która mocno świeci na firmamencie folkrotniki

Sole Parody, znana coraz szerzej na świecie jako Le Parody, urodziła się w 1985 r. w Granadzie. Studiowała w Los Angeles, gdzie zdobywała szlify jako feministka oraz rozwijała swój talent poetycki i muzyczny.

„Casala” to jej pierwsza płyta. Ukazała się w listopadzie 2012 r. i została świetnie przyjęta jako wyraz nowoczesnego, oryginalnego i innowacyjnego podejścia do world music. Hiszpanka gustuje w rytmach Afryki, zachwyca się brzmieniem Bollywood i jest zafascynowana flamenco, a przy tym bardzo sprawnie posługuje się elektroniką, która pozwala jej harmonijnie łączyć tak różnorodne motywy. Swoją muzykę zapętla w rytmicznych samplach, nadając jej zdecydowanie taneczny, wręcz ekstatyczny charakter.

Artystka prezentowała „Casalę” na największych hiszpańskich festiwalach, a w 2014 r. ruszyła w trasę, która objęła Londyn, Brukselę, Paryż, Miami, Waszyngton, Nowy Jork, Boston, San Francisco, Oakland, Los Angeles i Buenos Aires. Druga płyta – „Hondo” – ukazała się w końcu 2015 r. nakładem Warnera.

„Casala” jest przez artystkę dystrybuowana bezpłatnie tutaj. Materiał jest zakodowany w wielu formatach, m.in. WAV.

casala

Kategorie: ŁADOWNIA, NOWOŚCI

Skomentuj