FREE DOWNLOAD OF THE WEEK: JOTY DRUMS

FREE DOWNLOAD OF THE WEEK: JOTY DRUMS
Hinduskie klimaty na płycie perkusisty, który zdobywał szlify m.in. w legendarnym jazzowym składzie "Weather Report" i u boku funkowego geniusza George'a Clintona. Czysta improwizacyjna ekstaza!

W nagraniu, które powstało w 2010 roku w studio Sage Ct. Studio w Ann Arbor (60 km na zachód od detroit) obok znakomitego perkusisty Muruga Bookera, wystąpił mistrz tabli Pandit Samar Saha i jego uczeń John Churchville.

Muruga to fenomenalny perkusista i człowiek o barwnej przeszłości – wystąpił podczas pierwszego festiwalu w Woodstock, w latach 1973-1974 grał i brał udział w studyjnych sesjach „Weather Report”, a potem był oficjalnym członkiem formacji Parliament Funkadelic (P-Funk) kierowanej przez George’a Clintona. Obecnie udziela się nie tylko jako muzyk, ale też jako duchowny niekanonicznego kościoła greko-katolickiego.

Utwory zarejestrowane na płycie „Joty Drums” są w pełni improwizowane. Na pierwszy plan wybijają się table, co jest oczywiste, ale mamy tutaj też ektar, saz, trochę elektroniki, gitarę basową i elektryczną mandolinę, dzięki czemu płyta ma brzmienie dalekie od ortodoksji i rytm, którego głęboka pulsacja łatwo wprowadza w trans.

Płyta m.in. w bezstratnych formatach FLAC i ALAC do pobrania – legalnie i za darmo – tutaj.   

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj