FREE DOWNLOADS: MOŁR DRAMMAZ

FREE DOWNLOADS: MOŁR DRAMMAZ
Dwie płyty legendarnego zespołu Mołr Drammaz stworzonego przez Wojtka Kucharczyka i Asię Kucharczyk, którzy dla polskiej sceny niezależnej są niczym Quentin Tarantino dla Hollywood

Zespół powstał w pierwszej połowie lat 90. ubiegłego wieku i przez co najmniej następne dwie dekady trudno było sobie bez niego wyobrazić polską elektronikę, awangardę i muzykę klubową. Wpływy trwające do dzisiaj stały się szczególnie silne, gdy powstała założona przez duet MD wytwórnia Mik.Musik.!, słynąca z bardzo niszowych, niebanalnych, ale też cieszących się wielkim powodzeniem zarówno w kraju, jak i na świecie wydawnictw produkowanych w niskich nakładach i – bywało nierzadko – na egzotycznych już dzisiaj nośnikach (czytaj: kasety magnetofonowe). Powstało w niej wiele wybitnych produkcji, tworzących i nadal kształtujących klimat polskiej sceny niezależnej, a praktykowali w niej m.in. Jacek Tokarski i Macio Moretti, inne postaci niebywale znaczące dla krajowego undergroundu.

Dzięki możliwościom sieci wiele płyt Mołr Drammaz oraz Mik.Musik.!, mającej już od dawna status labela kultowego, bardzo przychylnie ocenianego nawet przez tak wybrednych ludzi jak krytycy magazynu The Wire, znajduje się na wyciągnięcie ręki, a nawet za darmo w postaci cyfrowej. Legalnie i oficjalnie. Polecamy dwie pozycje MD. Pierwsza – z muzyką do spektaklu „Skórzana maska” wystawionego w 1999 roku w Teatrze Dramatycznym na podstawie sztuki Helmuta Krausera 1999 roku – jest dostępna tutaj. Druga – „Semperflorens” – zawiera wydane poza oficjalnymi publikacjami tracki zespołu z okresu 2000-2004 i jest do pobrania tutaj.  Obydwie pozycje są zarejestrowane m.in. w standardzie FLAC. Prosimy uważnie przejrzeć zwłaszcza pierwszą polecaną przez nas lokalizację – znajdą tam Państwo obszerny katalog dorobku Mik.Musik.!, bez której Polska byłaby białą plamą na muzycznej mapie świata.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj