FRYDERYK CHOPIN: KONCERTY FORTEPIANOWE

FRYDERYK CHOPIN: KONCERTY FORTEPIANOWE
Nec plus ultra polskiej fonografi. Płyta, która musi się stać przebojem. W najnowszym nagraniu koncertów Chopina udział wzięli Krzysztof Penderecki i Szymon Nehring, co powinno być wystarczającą zachętą do jej wysłuchania. Ale to nie wszystko, bo płyta z premedytacją została zaplanowana jako płyta audiofilska.

W końcu września 2016 roku odbyło się w sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach niezwykłe nagranie: Szymon Nehring z Orkiestrą Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfoniettą Cracovią pod kierunkiem artystycznym Jurka Dybała nagrał oba koncerty Chopina. Wszystkie parametry akustyczne i techniczne dobrano tak, by to nagranie najwybitniejszego polskiego uczestnika ostatniego konkursu chopinowskiego zyskało walor nagrania audiofilskiego.

dux

Przyczyniła się do tego m.in. przejrzysta akustyka sali znakomicie nadająca się do pokazania walorów brzmieniowych instrumentów, wśród których najważniejszy – to specjalnie na tę okazję przygotowany i dostarczony fortepian Steinway. Najwyższy poziom artystyczny gwarantuje osoba głównego dyrygenta (koncert e-moll) i artystycznego patrona projektu – samego Krzysztofa Pendereckiego.

 

Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj