FYNE AUDIO F500SP

FYNE AUDIO F500SP
Linia Special Production powiększa się o kolejnego przedstawiciela. Tym razem do sprzedaży wchodzi model podstawkowy F500SP (7600 zł/para). Cechą najważniejszą tej linii jest wykorzystanie przetworników IsoFlare™ pochodzących z serii F700 w poprawionych obudowach linii F500.

Przetwornik IsoFlare™ (F700) wyposażono w Flux Focussin System,  który wytwarza wysoką gęstość strumienia w cewkach drgających, zapewniając mocniejszy bas i wyższą czułość w zakresie niskich częstotliwości. Strukturę z której wykonana jest włóknista membrana głośnika i materiał na zawieszenie FyneFlut jest taki sam jak te wykorzystywane w serii F700. W odróżnieniu od przetworników linii F500, gdzie kopułka wysokotonowa wykonana jest z tytanu, w modelach SP wykorzystuje się pochodzącą z linii F700 kopułkę magnezową.

Wszystkie kolumny głośnikowe z tej serii zbudowane są z bardzo gęstych płyt MDF pochodzących z Europy a wnętrza zawierają trzy różne uzupełniające się materiały tłumiące. W połączeniu z systemem Bass Trax, modele SP oferują niezrównaną płynność odtwarzania basów i znikome zniekształcenia. Kompleksowa gama ulepszeń w stosunku do tradycyjnych konstrukcji serii F500 zapewnia poprawę brzmienia w całym zakresie częstotliwości. Od odkrywania subtelnych szczegółów i instrumentalnych niuansów w muzyce kameralnej po miażdżącą moc basów rockowych hymnach, konstrukcje SP Fyne są naprawdę wyjątkowe. Modele Special Production są ręcznie budowane i dobierane w pary w fabryce Fyne w Wielkiej Brytanii. Dzięki szerokiemu wyborowi luksusowych wykończeń, w tym dzięki okleinie Piano Gloss Walnut, monitory prezentują się doskonale i pasują do każdego wnętrza. Wszystkie modele dostarczane są z luksusowymi akcesoriami, w tym obrobionymi kolcami, radełkowanymi nakrętkami zabezpieczającymi i charakterystycznymi solidnymi aluminiowymi przyrządami poziomującymi.

Rezultatem jest prawdziwie audiofilska konstrukcja, z mocnym barwnym basem, płynniejszą i gładszą reprodukcją wysokich częstotliwości i precyzyjnym obrazowaniem godnym źródła punktowego.

Parametry techniczne:

Konstrukcja:                                                                            2 drożna; port promieniujący w dół z dyfuzorem BassTrax® i Tractrix®; system dwukomorowy.

Rekomendowana moc

wzmacniacza (W – RMS):                                                        30-120

Moc ciągła (W – RMS):                                                            60

Moc szczytowa (W):                                                                 240

Czułość (2.83V@1m):                                                              90dB

Impedancja nominalna:                                                            8 Ω

Pasmo przenoszenia

(-6dB w typowym pokoju):                                                        42Hz – 34kHz

Zastosowane głośniki:                                                              1 x 150mm IsoFlare™- punktowe źródło dźwięku; niskośredniotonowa membrana z włóknistej celulozy; modelowane zawieszenie górne FyneFlute™; kopułka z magnezu 25mm napędzana magnesem neodymowym.

Częstotliwości podziału w zwrotnicy:                                         1.7kHz

Typ zwrotnicy:                                                                         Pasywna; Bi-wired; o niskich stratach sygnału;

Filtr dolnoprzepustowy 2 rzędu

Filtr górnoprzepustowy 1 rzędu

Konstrukcja obudowy:                                                              MDF o wysokiej gęstości; liczne wewnętrzne wzmocnienia

Wymiary (W x S x G w mm):                                                    323 x 200 x 320

Wykończenie:                                                                          Okleina orzechowa na wysoki połysk; biały na wysoki połysk; czarny na wysoki połysk.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj