Fyne Audio Vintage & Vintage Classic

Fyne Audio Vintage & Vintage Classic
Firma Fyne Audio wprowadza do swojej oferty dwie nowe linie kolumn głośnikowych: Vintage i Vintage Classic. Obie stworzone przez Dr. Paula Millsa uznanego na całym świecie inżyniera konstruktora który następnie doktoryzował się z dziedziny audio, nawiązują wyglądem do ikonicznych urządzeń królujących w latach 70-tych, ale równocześnie zawierają najnowsze technologie dostępne w świecie wytwarzania i przetwarzania dźwięku.

Seria Fyne Vintage wykorzystuje najnowocześniejsze technologie opracowane po raz pierwszy przez dr Paula Millsa na potrzeby wielokrotnie nagradzanej serii Fyne Audio F1 i przekształca je w dwie ponadczasowe i charakterystyczne serie: Vintage i Vintage Classic.

W serii Fyne Audio Vintage Classic znajdują się trzy modele podłogowe i jeden podstawkowy: Classic VIII, Classic X, Classic XII oraz Classic VIII BS. Obudowy kolumn z serii Vintage Classic mają, w odróżnieniu od przekroju trapezowego serii Vintage, przekrój bardziej tradycyjny – prostokątny. Zastosowano w nich dwudrożny przetworniki współosiowe IsoFlare wykorzystujące karbowane zawieszenie FyneFlute o średnicy odpowiednio 8,10,12 i ponownie 8 cali. Wewnątrz membran 10 i 12 calowych pracuje 3 calowa tytanowa kopułka, odcięta przy zaledwie 750Hz i przetwarzająca sygnał do 26kHz, natomiast w modelach wykorzystujących przetwornik 8 calowy – kopułka 1 calowa grająca aż do 34kHz. Kolumny wykorzystują dookólny dyfuzor BassTrax Tractrix, sprytnie schowany pod szarą tkaniną, zapewniający swobodne odtwarzanie najniższych częstotliwości.

Podobnie jak kolumny serii Vintage modele Vintage Classic mają bardzo wysoką czułość, przez co świetnie współpracują ze wzmacniaczami lampowymi. We wszystkich modelach serii istnieje możliwość dostrojenia brzmienia do pomieszczenia. Pokrętła umieszczone na froncie dają możliwość regulacji zwrotnicy w zakresie emisji energii bardzo wysokich tonów oraz poziomu ekspozycji dźwięków w średnim-górnym zakresie (2,5kHz – 5 kHz). Gniazda przyłączeniowe są podwójne. Zwrotnice wykonane są z elementów najwyższej klasy, połączenia wykonano posrebrzanymi przewodami z miedzi beztlenowej.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj