GĘSTA REWOLUCJA

GĘSTA REWOLUCJA
System Sony HAP S1 Sony Europe dołącza do inicjatywy branży muzycznej, której celem jest promowanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości

Nowe produkty zapewniają nieprzeciętną jakość reprodukcji dźwięku cyfrowego, a wybrane modele są dostarczane z utworami o wysokiej rozdzielczości z wytwórni Universal Music, Warner Music i Sony Music.

Sony Europe ogłosiło nową inicjatywę, która stworzy pasjonatom muzyki lepsze warunki do słuchania ulubionych nagrań.

Inicjatywa ta obejmuje nową linię produktów Sony, dzięki którym słuchanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości stanie się wygodniejsze, tańsze i jeszcze bardziej atrakcyjne. W tym celu wybrane produkty Sony będą zawierały fabrycznie wgrane utwory o wysokiej rozdzielczości z wytwórni Universal Music Group, Warner Music Group i Sony Music Entertainment.

— Od pojawienia się na rynku pierwszych cyfrowych odtwarzaczy muzycznych i pierwszych cyfrowych plików MP3 do pobrania minęło już przeszło 10 lat — mówi John Anderson, wiceprezes działu Home Entertainment & Sound Sony Europe. — Nadeszła więc pora, by zaproponować miłośnikom muzyki produkty audio o wysokiej rozdzielczości, pozwalające na bliższe obcowanie z ulubionymi nagraniami i na odbiór dźwięku w sposób zgodny z zamierzeniami wykonawcy, producenta i reżysera nagrania.

Nowa inicjatywa, skierowana do nowego pokolenia fanów słuchania, ma na celu nie tylko zwiększenie wygody, lecz również zapewnienie cyfrowych plików, które jakością brzmienia nie będą ustępowały dawnym płytom winylowym i CD.

Badania przeprowadzone niedawno przez Consumer Electronics Association pokazały, że dla blisko 90% konsumentów najważniejszym kryterium przy słuchaniu muzyki jest jakość dźwięku, a ponad 60% respondentów byłoby skłonnych zapłacić dodatkowo za materiał o wyższej jakości.

W efekcie podjętych działań proces pobierania i przesyłania nagrań o wysokiej rozdzielczości ma stać się prosty i wygodny. Drugim wymiernym rezultatem ma być zmniejszenie dezorientacji nabywców spowodowanej dużą liczbą dostępnych formatów o wysokiej rozdzielczości.

Wspierając tę inicjatywę, firma Sony ogłosiła ostatnio szereg nowych produktów zgodnych z muzyką cyfrową o wysokiej rozdzielczości i zaprojektowanych z myślą o praktycznie każdym stylu życia.

— Wszystkie nowe produkty audio o wysokiej rozdzielczości naszej firmy są tworzone, by zapewnić najlepszą możliwość jakość cyfrowego dźwięku i reprodukować wszelkie szczegóły i niuanse brzmieniowe ulubionych nagrań — mówi Alberto Ayala, dyrektor w dziale Home Audio Video Sony Europe. — Każdy z nich natychmiast po rozpakowaniu zapewni miłośnikowi muzyki wszystko, co jest potrzebne do uzyskania wyjątkowych doznań słuchowych.

Głównym elementem inicjatywy będzie fabryczne wgrywanie do wybranych odtwarzaczy Sony w Europie 15 utworów o wysokiej rozdzielczości, obejmujących najwspanialsze nagrania z bogatych fonotek takich wytwórni, jak Sony Music Legacy Recordings, Universal Music i Warner Music.

— W świecie, który daje niewyobrażalne wcześniej możliwości wyszukiwania i słuchania muzyki, w domu i poza nim, nadszedł doskonały moment na zapewnienie wysokiej jakości doznań słuchowych — mówi Niamh O’Reilly, starszy dyrektor działu Digital w Sony Music Entertainment. — Bardzo cieszymy się, że odtąd ciepły, szczegółowy i zniuansowany dźwięk, znany poprzednim pokoleniom melomanów, będzie dostępny dla wszystkich, bez względu na wiek i upodobania.

— Przekazywanie wizji artystów w najlepszej możliwej formie to dziedzina, w której Warner Music jest zdecydowanym pionierem — mówi Matt Signore, prezes działu Artist & Label Services w grupie Warner Music. — W konsekwencji nasza firma gorąco popiera i aktywnie wspiera rozwój muzyki o wysokiej rozdzielczości. Biorąc pod uwagę globalny zakres działania firmy Sony i jej doświadczenie w marketingu, urządzenia z fabrycznie wgranymi utworami będą znakomitym sposobem, by pokazać możliwości i zalety dźwięku o wysokiej rozdzielczości szerszemu kręgowi odbiorców.

Sony uruchomiło również nowy portal poświęcony dźwiękowi o wysokiej rozdzielczości. Poza informacjami o czołowych sklepach z muzyką cyfrową o wysokiej rozdzielczości, można w nim także znaleźć praktyczny poradnik dotyczący dźwięku hi-res. Sony dostarczy ponadto swoim autoryzowanym dealerom szereg materiałów pomocniczych, takich jak broszury produktowe, białe księgi, szkolenia i ekspozycje.

Wybrane produkty audio Sony zgodne z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości będą zawierać następujące utwory muzyczne:

– Blood, Sweat & Tears, Spinning Wheel

– Dave Brubeck Quartet, Blue Rondo A la Turk

– Miles Davis, So What

– Herbie Hancock, Watermelon Man

– Wynton Marsalis, Lazy Afternoon

– Willie Nelson, Georgia On My Mind

– Santana, Black Magic Woman

– James Taylor, Your Smiling Face

– Luther Vandross, Never Too Much

– Elephant Revivals, Don’t Drift Too Far

– Lara Ruggles, Snowflakes

– Grandkey, Bouquet

– Grandkey, Forget You

– Grandkey, Love Letter

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj