GĘSTE KLIMATY

GĘSTE KLIMATY
Halo, halo! Tu AUDIO LIFESTYLE na falach! Przekazujemy Państwu najnowsze doniesienia z audiofilskiego świata gęstych formatów, wysokich rozdzielczości, holograficznych struktur i trójwymiarowych pól


Amerykańska fima zapowiada serię nagrań o jakości 24/382. Proszę się jednak nie spodziewać nowych realizacji. HDTT chce do tej rozdzielczości przetransferować kilka leciwych rejestracji, które wprawdzie odznaczają się niezłym brzemieniem, ale bez rewelacji. Czy będzie lepiej po przeróbce na format 24/382? Może tak, może nie. Wielu zaawansowanych słuchaczy twierdzi, że nie ma sensu wydawać płyt powyżej standardu 24/96, bo człowiek – ograniczony w swojej naturze – i tak nie skorzysta z wysokoparametrycznych zapisów. Mówiąc po ludzku – nie usłyszy więcej niż może usłyszeć. Więcej – tutaj.

Po raz kolejny pojawiają się doniesienia o tym, że iTunes poważnie rozważa rozpoczęcie sprzedaży plików w jakości wyższej niż CD. Dobrze poinformowani twierdzą, że chodzi o format WAV 24/96. Naprawdę nie wiemy, czy dla fanów Seleny Gomez, Taylor Swift i Adele może to mieć jakiekolwiek znaczenie… Szerzej o  ewentualnej przesiadce Apple na konie wysokorozdzielcze – tutaj.

Niebawem rozpocznie się sprzedaż płyt tłoczonych według najnowszej specyfikacji Blu-spec CD2. Sony zapowiada setki tytułów z muzyką popularną, jazzową i klasyczną. Do stworzenia nowego standardu posłużyły doświadczenia w produkcji Blu-ray. Aby odtwarzać nowe krążki,  nie trzeba specjalnego sprzętu – wystarczy zwykłe CD. Informacje o nowej ofercie – tutaj.

NAXOS zapowiada kolejną pozycję na Blu-ray Audio. Tym razem to płyta z nieśmiertelnymi przebojami Ravela: Bolero, Rapsodią hiszpańską i Pawaną dla zmarłej infantki. Trudno powiedzieć jak długo wytwórnia utrzyma tę serię, gdyż jej szef już teraz zapowiada, że chce, aby za 5 lat 50 procent jego biznesu stanowił streaming oraz downloading. NAXOS niedawno rozpoczął dystrybucję pierwszego tytułu w formie wysokorozdzielczych plików – „Obrazków z wystawy” Mussorgskiego dostępnych w jakości 24/96. 

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj