GIGAWATT: WIĘKSZA SIEDZIBA

GIGAWATT: WIĘKSZA SIEDZIBA
Znany polski producent urządzeń i akcesoriów zasilających przeznaczonych do użytku audiofilskiego powiększa swoją kwaterę główną. Dzięki temu zyskuje m.in. nowe studio odsłuchowe, opracowane przez Pracownię Projektów Akustyki Wnętrz Audile

Zgierska manufaktura audio, przeżywająca w ostatnim czasie dynamiczny rozwój, świętowała niedawno ukończenie ostatniego etapu rozbudowy swojej siedziby. W jego ramach powstał nowoczesny, kolejny obiekt firmowy, który mieści studio odsłuchowe, pokój konferencyjny, biura, pomieszczenia socjalne, dział logistyki i produkcyjny oraz magazyny.

Nowy budynek został zaprojektowany i wybudowany od podstaw pod kątem wymagań dla tej branży, w tym przede wszystkim nowego studia odsłuchowego o powierzchni ok. 40m2. Jego opracowanie i wykonanie w całości powierzono łódzkiej Pracowni Akustyki Audile (Krzysztof Pajor) już na wstępnym etapie projektowania budynku. Poza odpowiednią kubaturą i proporcjami studia oraz użyciem specjalistycznych materiałów akustycznych do budowy i izolacji podłóg, ścian i sufitu, dbałość o właściwe ukształtowanie i emisję dźwięku osiągnięto między innymi poprzez wprowadzenie wielopłaszczyznowego sufitu oraz rozmieszczenie ukrytych ustrojów rezonansowych.

Nie sposób również nie wspomnieć o jeszcze jednym istotnym elemencie mającym fundamentalne znaczenie na jakość brzmienia, jaki uwzględniono na etapie projektowania i budowy nowego budynku. W studiu odsłuchowym zastosowano instalację elektryczną dedykowaną systemom audio-video. W ich skład wchodzi kilka linii zbudowanych naturalnie w oparciu o produkty GigaWatta takie jak: kable instalacyjne LC-Y MK3, wyłączniki instalacyjne G-C20A oraz gniazda G-044.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj