GÖBEL EPOQUE REFERENCE

GÖBEL EPOQUE REFERENCE
Rzadki okaz - hi-endowe kolumny z panelem DML Niemiecka konstrukcja to jeden z niewielu przykładów zastosowania technologii DML (distributed mode loudspeaker), oznaczanej także skrótem NXT, w kolumnach z najwyższej półki. Najogólniej rzecz biorąc, chodzi w niej o to, iż zamiast tradycyjnych głośników wykorzystywany jest drgający na całej powierzchni panel, poruszany ukrytymi za nim wzbudnikami.

Najważniejszą zaletą płaskich przetworników jest szeroki kąt promieniowania (180 stopni zamiast 30), dzięki czemu znacznie zwiększa się obszar optymalnego odbioru, ale nie tylko – wyróżniają się one także niezwykle przestrzennym, spójnym i realistycznym brzmieniem. Zasadnicza wada polega zaś na tym, że nie reprodukują całego pasma, stąd konieczne jest wspomaganie ich tradycyjnymi metodami, które pozwalają zejść z dźwiękiem w dolne oktawy.
Opatentowany przez niemiecką wytwórnię panel DML
W referencyjnym modelu niemieckiej manufaktury mamy zatem umieszczony w centrum panel (do złudzenia przypominający iPada), będący patentem Olivera Göbela, założyciela i głównego inżyniera firmy, oraz 12 wooferów (po 6 z przodu i tyłu). Jedna kolumna waży 190 kg i mierzy 201 cm. Skuteczność – 86 dB, pasmo przenoszenia – 28-30 000 Hz.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj