SYSTEM GORKI 9: Акустическая система президента России

SYSTEM GORKI 9: Акустическая система президента России

foto: Dmitry Asttakhov/EPA
Dmitry Medvedev’s stereo system has Russia’s bloggers buzzing – obwieszcza brytyjski Guardian. Szybko obliczyli oni, że komplet Dimy kosztuje jakieś 200 000 dolarów. Prezydent Rosji doskonale wie, jak ocieplić swój wizerunek w oczach rosyjskiej i światowej społeczności audiofilskiej

W swojej wiejskiej rezydencji Gorki 9, położonej w pobliżu Nowo-Ogariewa, Dima ma całkiem symaptyczny system audio, w którym znajdują się między innymi: gramofon Avid Acutus Reference SP z odpowiednimi akcesorami tej firmy, Naim CDX2, kolumny Daniel Hertz M1 oraz wzmacniacz i przedwzmacniacz Daniel Hertz M5 i M6. Ciekawostką jest magnetofon szpulowy Technics RS-1700US.

„If the stereo belonged to Obama, or any European leader, this would be a scandal rather than a joke”

 źródło: Guardian
Zestaw jest dość egzotyczny, świadczy jednak o wytrawnym guście właściciela. Rosja nie musi się wstydzić swojego prezydenta. Nie musi się też czerwienić z powodu ceny – widoczny komplecik kosztuje ok. 200 000 dolarów.

W imieniu redakcji AUDIO LIFESTYLE zwracamy się natomiast z gorącą prośbą do ambasady rosyjskiej – czy nie dałoby się u Dimy zaaranżować jakiegoś audiofilskiego wieczoru? Przywieziemy piwo! Pardon, mleko…

A tu szczegóły najsłynniejszego już systemu akustycznego na świecie. Tu zaś zdjęcia w oficjalnym serwisie prasowym biura prezydenta Miedwiediewa.

foto: Dmitry Asttakhov/EPA

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj