GRAMMY 2013

GRAMMY 2013
Płyta wytwórni NAXOS z utworami Krzysztofa Pendereckiego zdobyła nagrodę GRAMMY!

Album nagrany przez Filharmoników Warszawskich pod dyrekcją Antoniego Wita i zrealizowany przez Aleksandrę Nagórko i Andrzeja Sasina zdobył nagrodę Amerykańskiej Akademii Fonograficznej w kategorii „Best Classical Compendium”. Wprawdzie wiele osób nie potrafi jasno wytłumaczyć, skąd się wzięła ta kategoria i jakie płyty kwalifikują się do niej, nic nie zmieni już faktu, że praca polskiej ekipy została doceniona wyróżnieniem, które jest uznawane za wyjątkowo prestiżowe w świecie fonografii i przemysłu muzycznego. Gratulacje!

Przy okazji warto też wspomnieć, że reedycja „Modern Cool” Patricii Barber wydana na Blu-ray Audio zgarnęła GRAMMY za „Best Surround Sound Album”. Album ten uchodzi w audiofilskim światku za jeden z najlepiej nagranych albumów wszech czasów. W kategorii „Best Engineered Album Non-Classical” statuetkę wręczono Richardowi Kingowi za „The Great Rodeo Session” z udziałem wiolonczelisty Yo-Yo Ma.

Dla porządku dodajmy jeszcze, że w kategorii „Record of the Year” zwyciężył Gotye i jego „Somebody That i Used To Know”, albumem roku została płyta „Babel” Mumford & Sons, zaś piosenką roku „We Are Young”, którą wykonują Jack Anotnoff, Jeff Bhasker, Andrew Dost i Nate Ruess.

Pełna lista zwycięzców – tutaj  

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj