HÄNDEL ZBIOROWY

HÄNDEL ZBIOROWY
Arte dei Suonatori, słynna polska orkiestra barokowa, rozpoczyna na portalu crowdfundingowym Kicstartet zbiórkę pieniędzy na nagranie Concerti grossi op. 3 Jerzego Fryderyka Händla.

Poznański zespół, jeden z najbardziej utytułowanych na świecie zespołów kameralnych specjalizujących się w wykonawstwie dawnym, chce za pieniądze pozyskane na portalu Kicstarter zarejestrować koncerty Händla w końcu lata 2016 r. Miejscem nagrania miałoby być Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Premiera albumu pod dyrekcją Martina Gestera planowana jest na sierpień 2017 r.

Arte dei Suonatori to chyba pierwsza orkiestra tej klasy, która zdecydowała się na finansowanie społecznościowe. W świecie muzyki klasycznej nie jest to jednak przypadek odosobniony. Wielkim powodzeniem cieszą się udostępnione na licencji Commons Creative nagrania Jana Sebastiana Bacha dokonane przez japońsko-niemiecką pianistkę Kimiko Ishizakę. Ze środków zdobytych na Kicstarterze wydała ona pierwszą część „Das Wohltemperierte Klavier” oraz „Wariacje Goldbergowskie”. Obydwie pozycje wolne są od wszelkich opłat i można je pobierać w plikach wysokiej rozdzielczości. Pianistka obydwa projekty zrealizowała w studiach Teldex w Berlinie.

Nie wiadomo jeszcze, jaki jest dokładny cel finansowy Arte dei Suonatori, mamy jednak szczerą nadzieję, że kapela dysponująca na swoim koncie m.in. Gramophone Award za najlepsze barokowe nagranie 2003 r. („La Stravaganza” Vivaldiego) i Diapason d’Or bez trudu pozyska fundusze na swój najnowszy projekt płytowy.

Arte dei Suonatori – Kickstarter

Dear Arte dei Suonatori fans,crowdfunding had finally got also to our backyard. We would like to officially announce the start of our first Kickstarter campaign. The goal is to raise funds for the recording and production of Concerti grossi op.3 by G.F. Haendel, which, together with Martin Gester, we have dreamed about for couple of years. Together with you, we hope to achieve that goal already this year.//Drodzy fani Arte dei Suonatori,crowdfunding w końcu trafił i na nasze, barokowe podwórko. Ogłaszamy oficjalny start naszej kampanii na kickstarter.com. Celem jest zebranie funduszy na nagranie i wydanie Concerti grossi op.3 G.F.Haendla, o czym wraz z Martinem Gesterem marzymy już od kilku lat. Razem z Wami mamy nadzieję osiągnąć ten cel jeszcze w tym roku.

Posted by Arte dei Suonatori on 13 luty 2016

Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj