HARMAN KARDON AVR171

HARMAN KARDON AVR171
A może by mocne kino?

Ten 7.2 kanałowy amplituner audio/wideo z 6 wejściami HDMI o mocy 700 W jest odpowiedzią Harmana na rosnące zapotrzebowanie entuzjastów domowych centrów rozrywki na super moc i wszechstronność zastosowań przy równoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacji i ograniczeniu obciążeń dla środowiska.

Taką moc zapewnia siedem końcówek mocy. AVR 171 wyciąga 100 wat na kanał, zasilając pełen siedmiokanałowy system dźwiękowy surround w dźwiękiem w paśmie 10Hz – 130kHz. Wzmacniacze osiągają swą moc dzięki zaawansowanemu, cyfrowemu systemowi zasilania, w którym nie doszukamy się jednak tradycyjnych, ciężkich transformatorów. To pozwoliło też na „odchudzenie” odbiornika, dzięki czemu zmieścił się on w stosunkowo małej, energo- i materiałooszczędnej obudowie. W efekcie już na pierwszy rzut oka widać, że urządzenie jest mniejsze od innych tego typu, dostępnych na rynku, a waży zaledwie 5,5 kg.

O wszechstronności zastosowań AVR 171 decyduje uniwersalność możliwych połączeń. Odbiornik może pobierać sygnał audio z każdego przenośnego źródła dźwięku: z urządzeń Apple – jak komputery, iPad, iPhone i iPod touch – dzięki technologii AirPlay; z tabletów, smartfonów czy laptopów, łączących się bezprzewodowo przez Bluetooth – za pomocą własnej technologii Harman TrueStream, która zapewnia najlepsze możliwe wrażenia z odsłuchu via Bluetooth bez względu na rodzaj używanej aplikacji lub urządzenia źródłowego. AVR 171 współpracuje też z DLNA 1.5, co pozostawia szerokie możliwości przekazywania zasobów w ramach sieci domowej. A do tego dla wygody mamy jeszcze port USB na frontowym panelu, który pozwala podłączać urządzenia bez potrzeby używania adapterów lub korzystania z łączności bezprzewodowej…

Ogromnie pomocny jest automatyczny system kalibracji, który pozwala bez trudu zbudować w pomieszczeniu optymalną scenę muzyczną. HARMAN EzSet/EQ III, przy pomocy dołączonego mikrofonu kalibracyjnego, ustawi poziomy głośności, opóźnienia sygnału poszczególnych głośników oraz equalizer, optymalizujący odbiór dla konkretnego systemu głośników i warunków panujących w pomieszczeniu. Filmowy dźwięk, dorównujący jakością cyfrowemu obrazowi wideo z formatów Blu-ray Disc, to nie do przecenienia efekt pracy dekoderów Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Komu nie dość basów, może podłączyć do 171-ki dwa subwoofery aktywne, z których nawet na najwyższych poziomach odsłuchu dostaniemy super dokładny, dynamiczny dźwięk, charakteryzujący się sterylną czystością i realizmem. Każde z sześciu wejść HDMI dostarcza jednym przewodem zarówno dźwięk jak i cyfrowe wideo HD o rozdzielczości do 1080p. Natomiast dzięki Mobile High-Definition Link (MHL) można robić w domu użytek z wysokiej jakości treści audio i wideo z kamery, telefonu, tabletu lub Roku Streaming Stick. O radiu można by nie wspominać, bo to standard, ale AVR 171 odbiera też radio internetowe – dzięki vTunerowi zasoby globalnej sieci radiowej mamy zawsze pod ręką.

Tylko jak sobie poradzić z taką mnogością funkcji i możliwości? Oczywiście z pomocą programowalnego pilota na podczerwień, który w dodatku pozwoli sterować również telewizorem i innymi mediami. Odbiornik wyposażono w System Multiroom, dzięki któremu pojedynczy AVR 171 może kontrolować audio w oddzielnych pomieszczeniach. Nie będzie więc problemu z oglądaniem meczu w jednym pokoju, gdy żona/mąż słucha muzyki w innym. Nie będzie też problemu z wysokimi rachunkami za prąd przy zużyciu maksymalnie 510W energii. Nigdy dotąd Harman Kardon nie prezentował amplitunera o takiej kombinacji mocy, wydajności i wszechstronności połączeń, który byłby też przyjazny dla natury i portfela.

HK AVR 171 – Cena 2599 zł

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj